999 rezultate për

paqes

Kolumbia nënshkruan marrëveshje të re paqësore me kryengritësit e FARC-ut Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos ka nënshkruar, të enjten, marrëveshjen e re të paqes me lëvizjen më të madhe
Ahmeti kërkon vota me uniformën e UÇK-së Banderolat me propagandë partiake ku shihet Ali Ahmeti me uniformë ushtarake, 15 vjet pas mbarimit të konfliktit më 2001
Kryeministri japonez: Partneriteti Trans-Paqësor i pakuptimtë pa SHBA-të Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara do të heqin dorë nga marrëveshja treg
Trump do anulojë Marrëveshjen e Partneritetit Trans-Paqësor Presidenti i ri i SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të anulojnë marrëveshjen e Partneritetit të
Obama po bën përpjekje të qetësojë partnerët në Azi-Paqësor Presidenti Barak Obama ndodhet në Lima të Perusë në segmentin e fundit të turneut të tij. Në Lima ai synon të sigurojë a
"Paqësori" Basha mbron "luftarakun" Paloka për grushtin ndaj Beqës Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se opozita nuk po bllokon hapjen e negociatave. Basha duke
Kryetarja e Sarandës e tepron me Thaçin: Jeni fisnik dhe paqësor si pema e ullirit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në një takim me kryetaren e Bashkisë së Sarandës, Florjana Koka, s
Lista/ Shqipëria në vendet më paqësore në botë Institutit për Ekonominë dhe Paqen ka publikuar raportin vjetor për vendet më të paqësore në botë, ku theksohet fakti i
Këto janë vendet më paqësore në botë, mes tyre edhe Shqipëria Institutit për Ekonominë dhe Paqen ka publikuar raportin vjetor për vendet më paqësore në botë, ku theksohet fakti i për
Marshim paqësor në Finlandë, "Shpëtoni Sirinë" “Shpëtoni Sirinë”, një marshim paqësor është ndërmarrë sot përballë katedrales së Helsinkit në Finlandë. Protestuesit
Maradona sherr me Veron në "ndeshjen e paqes", e quan "bir k..." (VIDEO) Maradona nuk i kursen sherret në fushë as kur bëhet fjalë për "ndeshjen e paqes". Ish sulmuesi i njohur argjentinas ka p
Gjyshja greke që ushqeu me qumësht fëmijën sirian, kandidate për Nobelin e paqes Emilia Kamvisi është një e moshuar greke nga ishulli i Lesbo, e cila është një nga kandidatet për çmimin Nobel të paqes
Ja 5 kandidatët kryesorë për çmimin Nobel të Paqes Çmimi Nobel për Paqen do të shpallet këtë të premte në Oslo. Por kush mund të jetë fituesi? Këtë vit nuk ka një kandidat
Masiv mbeturinash ne Paqësor pothuajse sa gjysma e territorit të SHBA-ve Filmimet e marra nga ajri tregojnë një grumbull të madh mbeturinash të vendosura mes Havait dhe Kalifornisë. Masivi i mb
Xhon Kerry nuk ka hequr ende dorë nga Siria Sekretari amerikan i SHBA-së, XHon Kerri, ka deklaruar se nuk ka hequr dorë nga Siria dhe nga plani i paqes, pavarësisht
Merkel pretendente për çmimin Nobel të Paqes Listës prej 367 pretendentëve për çmimin Nobel të Paqes i është bashkuar edhe Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e cila
Ishujt grekë nominohen për Çmimin Nobel të Paqes Ishujt grekë të cilët kanë dhënë një kontribut të madh në pritjen dhe shpëtimin e emigrantëve që bënin udhëtimin e rrezi
“Porta e Ferrit”, vrima e pabesueshme në Paqësor Një vrimë e thellë 15 metra është shfaqur në Oqeanin Paqësor duke krijuar një shfaqje të mistershme. Mendohet se vrim
Merr fund konflikti 52-vjeçar/ Kolumbia nënshkruan paqen me kryengritësit Presidenti kolumbian Jose Manuel Santos dhe lideri i grupit rebel FARC do të nënshkruajnë një marrëveshje historike të p
Thëniet më të famshme për paqen 21 shtatori cilësuar si Dita Ndërkombëtare e Paqes është cilësuar nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së si dita e përku