999 rezultate për

paqes

Ambasada Amerikane bën thirrjen e fortë për protestën e 16 shkurtit Vetëm dy ditë na ndajnë nga protesta e thirrur prej opozitës shqiptare, ku pritet një pjesëmarrje masive. Ndërkohë n
Ambasadori i BE-së: Manifestim paqësor, jo dhunë më 16 shkurt Opozita në Shqipëri ka paralajmëruar se të shtunën (16.02.2019) do të zhvillojë në Tiranë një protestë masive me slogani
Thaçi për "Blick": Koha për paqe me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për gazetën zvicerane “Blick” ka folur për qëndrimin e tij në Zvic
Icardi largohet nga Interi? Çfarë zbulon Zanetti Çështja Icardi është kryefjala e ditëve të fundit në Itali. Pas eleminimit nga EUFA Champions Lague u duk se nga ekipi
Çfarë tha mbrëmë Ramush Haradinaj që i preku të gjithë në sallë (VIDEO) Ramush Haradinaj ka mbajtur një fjalim tepër emocionues mbrëmë në ceremoninë e transformimit të FSK-së në Ushtri të Koso
Kurti: Duhet Gjykatë Speciale për krimet e paqes Kryetari i Vetëvendosje, Albin Kurti ka komentuar zhvillimet e fundit në vend, në veçanti ato me Gjykatën Speciale. N
Imzot Frendo: Dialogu, rruga e vetme drejt paqes e zgjidhjes së drejtë Kreu i Kishës Katolike, Imzot George Frendo apelon për dialog në mesazhin e përcjellë lidhur me protestën studentore, e
Veseli nga SHBA: Më 14 dhjetor kemi ushtrinë tonë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, edhe njëherë ka bërë me dije se më 14
Haziri lutet që Bushi të takohet në parajsë me Rugovën Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në ditëlindjen e Ibrahim Rugovës ka përmendur Xhorxh Bushin që vdiq dje, duke theksua
Pas disa ditësh sytë e fuqive botërore do të jenë nga Thaçi dhe Vuçiçi Koment nga Ervin Shkulaku Vetëm pak ditë na ndajnë nga një takim historik ndërkombëtar që Presidenti i Kosovës
Zaev do të drejtojë komisionin e paqes Në koordinimin mes kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe koordinatorëve të grupeve parlamentare në Kuvend është vendosur
Kina kërcënon anijen amerikane, zile lufte në Paqësor Kina e ka pësuar nga SHBA pas ardhjes në pushtet të Donald Trump dhe tashmë përpiqet t'i bëjë presion superfuqisë botëro
Festival madhështor për paqen mes dy Koreve Teksa lideri i Koresë së Veriut dhe ai i Jugut u takuan në Phenian në kuadër të normalizimit të marrëdhënieve mes tyre,
Thaçi harron pastrimin e Kosovës dhe merret me kufijtë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, duke mbrojtur idenë e tij për korrigjimin e kufirit me Serbinë, ua ka kujtuar të gjit
Thaçi, i dashuruar me Vuçiçin sulmon shqiptarët si anti-amerikanë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka sulmuar opozitën dhe shoqërinë civile e cila është shprehur kundër tij për kor
Nobelistja e paqes akuzohet nga OKB se nuk ka ndaluar gjenocidin në Mianmar Aung San Suu Kyi është akuzuar nga hetuesit e OKB-së për dështimin e ndalimit të një sulmi brutal ndaj myslimanëve Rohin
Bota po shkon me shpejtësi drejt luftës Me fundin e Luftës së Ftohtë në fillim të viteve 1990, disa studiues perëndimorë parashikuan një botë më paqësore, me do
Albin Kurti: Bisedimet për ndryshimin e kufijve janë më afër luftës se paqes Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i tha Zërit të Amerikës se synimet për korrigjim kufijsh apo shkëmbim terr
Sa është kostoja e dhunës në Shqipëri? Në Shqipëri kosto e dhunës vlerësohet të jetë 315 dollarë për person ose sa 3.8 % e prodhimit të brendshëm bruto (PBB).
Vuçiç i tregon Vatikanit çfarë pret nga Kosova Kardinali i Shtetit të Vatikanit, Pietro Parolin, ka bërë thirrje për një zgjidhje paqësore përmes dialogut mes Kosovës