999 rezultate për

paqes

Presidenta Meta i kërkon opozitës të ndalojnë protestën Kreu i shtetit, Ilir Meta i ka bërë thirrje partive të opozitës që të ndalojnë protestë para parlamentit dhe të shpërnda
20 vendet më paqësore në botë (FOTO LAJM) Që nga viti 2007, Global Peace Index (Indeksi Global i Paqes) është publikuar prej Institutit për Ekonomi dhe Paqe, dhe
Britania: Mos hidhni mjete shpërthyese Ka reaguar edhe ambasada e Britanisë së Madhe në lidhje me protestën e opozitës. Mijëra shqiptarë kanë dalë në rrugë.
Më në fund Lulzim Basha merr një mirënjohje nga Rudina Hajdari Deputetja e Partisë Demokratike në Kuvend, ka reaguar në lidhje me protestën e mbajtur mbrëmjen e djeshme nga opozita.
Gazetari britanik nga protesta e opozitës: Bulevardi është plot, po aq paqësor (FOTO LAJM) Protestës së sotme të opozitës iu bashkua edhe gazetari i njohur britanik Tim Judah. Në rrjetet sociale Judah shkruan
Zbulohet plani i PD-së për të ruajtur qetësinë (FOTO LAJM) Teksa pritet të nisë marshimi i qytetarëve drejt kryeministrisë, Faxweb.al mëson detaje nga organizimi i protestës nga n
Reagon Meta: Protestoni paqësisht Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që protesta e sotme e opozitës të jetë oaqësore. Meta theksoi se është përgjegj
Balla komenton protestat nga Gjermania: Këtu paqësore, në Shqipëri më qëllim prishjen e imazhit të vendit Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka krahasuar protestën e qytetarëve gjerman të cilët kanë dalë në rrugë duk
Gjermania, Anglia dhe Italia kanë një thirrje për Lulzim Bashën (FOTO LAJM) Ambasada britanike në Tiranë ka dalë me një deklaratë para protestës së opozitës, e pesta kombëtare që do të zhvillohet
Reagon ambasada amerikane: Përmbahuni! Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar sërish para protestës së opozitës duke bërë thirrje që të ruhet qetësia. Me
Kërcënon Vulin: Armiqtë të frikësohen nga parada jonë ushtarake Parada usharake “Mbrojtja e Lirisë”, ka qenë mesazh i pastër për miqtë, armiqtë dhe çdokush duhet ta interpretojë si të
Basha: Protesta ishte paqësore, betejën nuk e bëj për pushtet Nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, lideri demokrat tha se dhuna në protestë ishte skenar i qeverisë pasi protestuesit
Ambasada amerikane: Mos shkaktoni dhunë gjatë protestës së nesërme Opozita pritet të zhvillojë protestën e radhës nesër duke deklaruar se do të jetë edhe fundi i qeverisjes së Ramës, ndër
Avokati i Popullit: Ishim në terren, protesta mund të quhet paqësore Një ditë pas protestës së opozitës së bashkuar para kryeministrisë dhe parlamentit, e cila u shoqërua me dhunë nga Polic
Opozita sërish në protestë, çfarë pritet të ndodhë sot para Kuvendit Dita e sotme shënon protestën e 7 të opozitës, e cila deklaron se ka si qëllim largimin e Kryeministrit Edi Rama. Pë
Jemi në vitin 2019 por ende ka fise të prapambetura që jetojnë në mjerim (FOTO LAJM) Fiset që thuajse nuk kanë pasur asnjë kontakt me pjesën tjetër të botës që jetojnë pjesët më të largëta të Papua Guineja
Një vajzë e mitur nominohet për çmimin e paqes 16 vjeçarja e nisi e vetme një protestë në muajin gusht në Suedi, por që prej atëherë ajo ka inspiruar nxënës e studentë
Juncker: Ballkani do të shkojë drejt paqes ose luftës Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker deklaroi në Bruksel se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë
Ambasada Amerikane bën thirrjen e fortë për protestën Ambasada amerikane bën thirrje që protesta e sotme e opozitës përpara Parlamentit të zhvillohet paqësisht dhe të mos ket
SHBA paralajmëron Bashën: Protestoni paqësisht Ambasada Amerikane në Tiranë ka deklaruar para pak minutash se “e drejta e qytetarëve për t’u mbledhur, për t’i bërë kër