999 rezultate për

papa

Papa Françesku kundër abortit selektiv: Racizëm me doreza të bardha "Abortimi i foshnjave të sëmura është racizëm". Kështu është shprehur sot Ati i Shenjtë gjatë takimit të zhvilluar në Va
Ndryshimet klimatike rrezikojnë të shkatërrojnë njerëzimin, thotë Papa Papa Françesku ka paralajmëruar se ndryshimet klimatike po rrezikojnë shkatërrimin e njerëzimit. Këtë shqetësim Papa
Papa: Ndryshimet klimatike rrezikojnë të shkatërrojnë njerëzimin Papa Francesku ka paralajmëruar se ndryshimet klimtatike po rrezikojnë shkatërrimin e njerëzimit. Këtë shqetësim Pap
Nëse sot fiton Liverpool, botën e pret një rastësi e frikshme Sot është një ditë e madhe për të gjithë tifozët e Futbollit. Finalja e Champions League midis Real Madrid dhe Liverp
Pija “magjike” e cila aktualisht nxjerr papastërtitë jashtë trupit! Të gjithë duam bark të sheshtë, por për fat të keq, kjo është shumë e vështirë të arrihet. Përveç një diete të shënd
Papa nuk ka thënë asnjë fjalë për njohjen e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferencë për media ka folur për takimin me kardinalin Papa Françeskun.
Haradinaj niset për në Vatikan Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është nisur për një vizitë në Vatikan. Lajmin e kanë konfirmuar nga zyra e
Papa më tha perëndia të bëri homoseksual dhe të do ashtu si je Juan Carlos Kruz, i mbijetuar i abuzimit seksual klerik ka thënë se Papa Françesku i tha atij se Perëndia e kishte bërë
Peshkopët kilianë ofruan dorëheqje kolektive, shkaku i skandaleve seksuale Të gjithë peshkopët në Kili ofruan dorëheqje, pasi Papa Françesku i akuzoi për abuzime seksuale dhe fshehje të provave n
Këto janë 5 objektet më të papastra në ambientin ku gatuhet Hulumtimet e reja nga Universiteti Drexel në Amerikë tregojnë se nëse Departamenti i Shëndetësisë dhe Higjienës do të in
Plas sërish në familjen mbretërore, babai i Meghan paguajti paparacët Duket se me familjën e Meghan Markle ka lindur një xhelozi e sëmurë që i ka prekur të gjithë mes tyre ehde babin e princ
Dimitrov takon Papandreun: Vendet tona në të ardhmen mund të jenë aleate Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, u takua ditën e sotme në Sunio me ish-kryeministrin grek dhe njëkohësisht
Dimitrov takohet me ish-kryeministrin grek Ish kryeministri grek Jorgos Papandreu do të takohet sot me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë Nikolla Dimitrov
Dimitrov dhe Papandreu bëhen bashkë nesër në Sunio Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov,do të zhvilloj nesër në Sunio një takim me ish-kryeministrin grek dh
Sowe pëmbys Lushnjen, ndeshje e çmendur në "Roza Haxhiu" Skëndërbeu nuk ka më ndërmend të tolerojë më. "Viktima" e radhës këtë herë ka qenë lushnja që pësoi humbjen em përmbysje
Papastërtia e shtëpisë ju bën të shtoni në peshë Studiuesit e Universitetit "Duke University", mblodhën mostrat e pluhurit nga 11 shtëpi në Karolinën e Veriut dhe identi
Si ndikon papastërtia në shtimin e peshës Studiuesit e Universitetit Duke University mblodhën mostrat e pluhurit nga 11 shtëpi në Karolinën e Veriut dhe identifik
Fle me nusen e zgjohet me vjehrrën, reagimi i këtij dhëndri është i paparë (VIDEO) Kjo video e publikuar në rrjetet sociale ka shkaktuar mjaft të qeshura dhe është bërë mjaft virale në rrjet. Protagon
Suprizon Rama në Gjermani: E quan Merkel "Papa" e Europës "Kur një shef qeverie i Ballkanit udhëton drejt Berlinit, të ndjehet si një pelegrin që do të takojë Papën..." Kështu
Sekreti i dorës së fshehur! Përse Papa dhe liderët e botës e bëjnë këtë gjest Vërtet rrjedha e historisë është drejtuar nga një grup i vogël njerëzish me interesa të përbashkëta? Pikturat dhe fotot