999 rezultate për

papa

Çfarë bën aty?! Këto kafshë kanë guxim të paparë (FOTO LAJM) Kafshët janë krijesa mjaft të dashura, por edhe të çuditshme njëkohësisht. Kurioziteti i tyre i bën që të shkojnë për
Papa i ashpër me peshkopët amerikanë Papa Françesku iu bëri thirrje peshkopëve në Shtetet e Bashkuara, të tregojnë unitet përderisa përpiqen të trajtojnë një
“10 mijë euro”, ofertat e paparashikueshme të shqiptarëve për virgjërinë e një vajze Virgjëria duam apo nuk duam ne, mbetet akoma një tipar i cili sipas shqiptarve simbolizon nderhsmërinë e një vajzë. P
Papa jep mesazhin e vëllazërimit në meshën e Vitit të Ri Papa Françesku, në mesazhin e parë të tij për vitin 2019, u ankua për mungesën e unitetit në botë dhe doli kundër babëzi
Papa, apel të pasurve: Jetoni më thjesht, ndani me të varfrit Papa Françesku ka dhënë një mesazh të rendësishëm për Krishtlindje duke kërkuar nga njerëzit në vendet e zhvilluara të b
Paparaci kap vjehrrin e Haradinajt duke shëtitur me të dashurën (FOTO LAJM) Media e ka fotografuar spikerin e lajmeve të kapur dorë për dore me të dashurën duke shëtitur nëpër kryeqytet. Modera
Një papagall shkakton "tërmet" në Turqi (VIDEO) Torturat ndaj një papagalli kanë shkaktuar një tërmet të vërtetë në Turqi. Një personazh i quajtur Murat Ozdemir, pj
Trump i paparashikueshëm, kritikon Twitterin nëpërmjet Twitterit (FOTO LAJM) Presidenti Amerikan Donald Trump vazhdon të jetë i paparashikueshëm. Ai së fundmi ka kritikuar rrjetin sociale Twitter n
Flet piloti i parë i ushtrisë të Kosovës: Ndjenjë e paparashikueshme Afrim Zabeli, piloti i parë i Ushtrisë së Kosovës, është deklaruar për herë të parë përmes llogarisë së tij zyrtare në f
Gafë e paparë, Interi prezantohet me himnin e Milanit në Kinë (VIDEO) Një gjë e pazakontë ka ndodhur në Kinë me dy klubet milaneze, Inter dhe Milan. Në një ambjent sportiv të klubit zika
Papa Françesku për vizitë në Maqedoni Kreu i Kishës katolike Papa Françesku në pranverë do të vijë për vizitë në Maqedoni, në kuadër të një mini-turneu ballka
"Policia dhunoi të ëmën e Kaçifas", ish-kreu i OMONIA-s i hedh 'benzin zjarrit' Ditën e djeshme, RENEA pas një shkëmbimi zjarri me teroristin grek, Konstantinos Kacifas, ka bërë të mundur eliminimin f
AKUZAT/ Arrestohet ish-ministri i Mbrojtjes së Greqisë bashkë me gruan Gjykata e Greqisë pas arrestimit të ish ministrit të Mbrojtjes Janos Papantoniou dhe bashkëshortes së tij, ka vendosur m
A ka komplote të errëta për ta rrëzuar nga pushteti Papa Françeskun? Kaya Oakes/ Në muajin gusht, në një letër të botuar në Regjistrin Katolik Kombëtar, arqipeshkvi italian Karlo Maria Viga
Reagimet epike të VIP-ave kundër paparacit (FOTO LAJM) Sigurisht që të qënit i famshëm ndonjëherë të lodh. Kjo sepse nuk mund të dalësh dhe të jesh i qetë pa u ndaluar nga
"Lidhje me trafikantin e drogës", Balla padit Salianjin dhe paralajmëron Boçin Pas akuzave të deputetit të PD-së Ervin Salianji për lidhje me trafikantit Edmond Bego, kreu i grupit parlamentar të PS
Vizita e Papa Françeskut në K.Veriore, ëndërr e realizueshme Një udhëtim i Papa Françeskut në Korenë Veriore është “ëndërr që mund të realizohet” dhe do të ishte një hap gjigant në
Dashuria bën çudira, njihuni me çiftet më të papara në botë (FOTO LAJM) Pasi t'i shihni fotografitë do të thoni me vete: "Si u bënë bashkë këta njerëz?". Shpeshherë çifte të shumta paragjyk
Incident sot në Telebingo Shqiptare! Ardit Gjebrea detyrohet të bëjë veprime të paparashikuara Spektakli “E diela Shqiptare” nuk ka filluar ende dhe madje ende nuk dihet se kur do të fillojë, pasi studiot akoma nuk
Papa Françesku kundër mafiozëve: Nuk janë të krishterë “Nuk mund të besosh në Zot dhe të jesh njëkohësisht Mafioz”. Kjo është thirrja që Papa Françesku bën ne fjalimin e tij n