999 rezultate për

panorama

Pse PD? Pse tani? Me shkas nga një shkrim me të njëjtin titull i deputetes Mesila Doda Deputetja demokrate Mesila Doda b
Myslimanët, historia dhe Skëndërbeu Nuk mund të mos më tërhiqte vëmendjen një polemikë që erdhi nga Kosova mbi Skënd
Ballakumja dhe ballanikja Siç e dimë të gjitha e të gjithë, Dita e Verës, prej disa vitesh, festohet jo më v
Presidenca kundër femrave Prej disa ditësh Presidenca shqiptare ka ndërmarrë një sulm frontal kundër gazetares së nj
Sfidat e harmonisë midis pjesëve të shtetit Është krejt e qartë për të gjithë se shumica e re është në një lloj ko
Drejtësia me dy fytyra Obsesioni ynë i vazhdueshëm me korrupsionin në Gjyqësor shpesh na bën të harrojmë q&e
Dizintoksifiksimi nga krimi Rreth një muaj më parë, pas ngjarjeve me protagonist tritolin në Vlorë e Durrës, kam hedhu
Perspektiva italo-shqiptare Sot Presidenti italian viziton Tiranën në një vizitë shtetërore. Ka kaluar një kohë e
Hani dhe kali Na ishte njëherë e një kohë; do të tregojnë shqiptarët e ardhshëm, e kam fjal&e
Për një zgjidhje graduale Protesta e djeshme e drejtuesve të furgonëve, e mbështetur nga opozita shqiptare, është një
Me kë duhet krahasuar Lulzim Basha? E duan apo e kontestojnë; besojnë se ishte zgjidhja e duhur apo jo, shumica e komentatorëve pranë o
Sa turp të jesh sipërmarrës! Ndryshimet e mëdha në një vend nuk ndodhin vetëm nga ngjarjet politike, por në radhë t&eum
Edhe prokurori përballë gjakmarrjes Para disa javësh, Prokurori i Republikës ka ndërmarrë një veprim që meriton të pë
Aksidenti i Olldashit, zgjerohet hetimi për vjedhjen e portofolit Prokuroria e Tiranës ka zgjeruar hetimet javët e fundit në lidhje me humbjen e disa prej sendeve personale të deputetit
Çfarë nuk citoi Rama nga Bernard Shou Bernard Shou ka thënë: Jo të gjithë të djathtët janë budallenj, por shumica e bud
Për Gjikën dhe të tjerë Me një deklaratë të tij të botuar në gazetën “Panorama” më 3 shkurt, kryetari i Bashk
Ujkun e kemi prapa derës Gjatë këtyre viteve kam dëgjuar shumë nga ata – madje edhe intelektualë – që kur u thoshe
"21 janari", familjarët e dy viktimave padi ndaj gardistëve Tre vjet pas humbjes së baballarëve të tyre, fëmijët e Ziver Veizit dhe Faik Myrtajt të vrarë gjatë demonstratës së dhu
Vrasjet dhe debati fals mbi policinë Pas shkrimit tim “Humbja e kredibilitetit dhe militantizimi i shoqërisë”, thelbi i të cilit ishte se dy f
Kredibiliteti i humbur dhe militantizmi i shoqërisë Nëse do të shprehja me dy fjalë problemin kryesor që ka klasa jonë politike sot në raport