999 rezultate për

panorama

Çfarë duhet të ndryshojë opozita? Sfida kryesore e një opozite është të fitojë besimin e publikut! Ky është pak e a shu
Shitblerja e votës si kangrenë Është zyrtare prej shumë javësh: Prokuroria e rrethit të Korçës i ka pushuar hetime
Harrojeni teorinë e të keqes më të vogël Kam kohë që mbroj tezën se dy partitë kryesore PS dhe PD (si dhe LSI, herë si përbër&
Nil Admirari Kështu e përkufizonte Horaci, në latinishte të mirëfilltë, lumturinë: nil admirari, d
Po ndërkombëtarët ku janë? Në kohën më të përkryer për të vërtetuar një trafik droge me një mjet
Pse Lufta duhet studiuar dhe jo festuar Me rastin e 5 majit u rihapën debatet mbi Luftën Nacional-Çlirimtare. Shkak u bë një foto f&e
Me kë janë politikanët shqiptarë! Unë nuk e pashë, tha ministri i Drejtësisë! Nuk ma zunë sytë, por nderova ata të tjer
Kujtesë postzgjedhore për Gruevskin Të dielën, më 27 prill, në Maqedoni u zhvilluan dy palë zgjedhje: ato për Presidentin e Re
Ku shkojnë avionët e drogës? Historia e të ashtuquajturve avionë të vegjël të drogës vazhdon të zërë hap
Basha dhe ekipi i ri i PD! Lulzim Basha ka lançuar javën që shkoi sfidën më të rëndësishme që nga k
Fatum Kështu i thonë fatit në latinishte, pra, “fatum”. Në gjuhën shqipe i biem më shkurt: “fat
SMS, si falimentim moral Ishte vërtet për të qarë e për të qeshur ajo që ndodhi me mesazhin telefonik, pë
Çili si paralajmërues i falimentimit të sistemit Henri Çili ka një të mirë si gazetar, botues dhe biznesmen njëherësh: ai i njeh probleme
Çfarë kanë mësuar deputetët shqiptarë? Çë kam pasuri të tundshme ose të patundshme, libra, mobilla, karta, plaçka etj. i lë p
Palladium Palladiumi është një ele ment kimik që bën pjesë në grupin e platinit dhe në at&
Nuk deklaruan pasurinë, 1 mijë zyrtarë rrezikojnë të gjobiten Një mijë zyrtarë të drejtorive rajonale në rrethe, punonjës së tatimeve nëpër bashki apo komuna, nuk kanë deklaruar pasu
Vizita më e rëndësishme në 7 muaj Vizita zyrtare e Kryeministrit Rama në Berlin ishte vizitë e rëndësishme për Shqipërin&eum
Ilir Meta si shtyllë e sistemit Për Ilir Metën po flitet shumë kohët e fundit. Ka ndikuar ndoshta edhe një lajm që nuk u
Rreziqet e një marrëveshjeje të re të detit Ditët e fundit opinioni publik shqiptar u njoh me disa qëndrime të reja të palës greke në
Përse s'duhet të takohen Rama e Basha në këtë rast! Ka mendime te ndryshme dhe partizanë të dyanshëm, por unë personalisht mendoj se Edi Rama dhe Lulzim