999 rezultate për

panorama

Një lajm i mirë për arsimin e lartë Vendimi i qeverisë “Rama” për t’i hequr licencën një sërë institucionesh problematike t&eu
S'ka ku të çojë 'thasët' me lekë, djali i Fullanit fshin djersët me 500 euro (FOTO LAJM) Ndonëse nuk ka punuar asnjë ditë në jetën e tij, falë pasurisë së të atit, ai mund të blejë çfarë ti shohë syri, madje t
Jaho Mulosmani: Prokuroria më pyeti vetëm për Fatmir Xhindin, jo Hajdarin Jaho Mulosmani i ka cilësuar si gënjeshtër, lajmin e publikuar nga gazeta Panorama, sipas të cilës Prokuroria ka rihapur
“Çunat e Tironës” Blloku i vjetër dhe Blloku i ri Postimi i Ramës me vlerësimin për Santon si “Çun Tirone”, “nga ata të vërtetët”, ha
Momenti kritik i sfidave të brendshme A ka diçka që meriton vëmendje të posaçme në një rebelim të vogël t&eu
Pse s'duhet të ndryshojë asgjë për Himarën Mediat shqiptare raportuan për një bisedë diplomatike të dy ministrave të Jashtëm, atij gr
Reforma në Drejtesi dhe Krimi në Parlament Kryefjala e luftës politike që zhvillon sot maxhoranca është reformimi i Drejtësisë. N&eum
Disa ide për reformën në Drejtësi Siç njoftuan gjerësisht mediat, lufta midis Këshillit të Lartë të Drejtësisë d
Jo vetëm kush dhe si por edhe pse u vra Santo U bënë rreth dhjetë ditë nga vrasja e Artan Santos dhe ngjarja tashmë thuajse është h
Përsiatje për një vrasje O mjerim politik i qeverisë shqiptare! Ose, më saktë, o politikë e mjeruar e qeverisë shqiptar
Lajm i mirë nga opozita Mbledhja e fundit e të zgjedhurve vendorë të opozitës- në rezolutën e tyre nuk përmen
Shqiptarë të Filatit të Çamërisë Kjo foto është realizuar në vitin e largët 1913, më saktë në atë vit kur dhe shqiptarët u lanë në shtete të ndryshme.
Bravo zonja Nikolla Duhet guxim i madh politik dhe institucional që të nxjerrësh në shesh të palarat e sistemit dh
Drita dhe hijet e aksionit në Lazarat Përshtypja dominuese mbi aksionin e policisë në Lazarat është se edhe vetë opozita, q&eum
Tenxherja me presion Para disa ditësh, planeti “futboll” hyri në fazën e tij më interesante në Brazil, ku samba, kar
E frikshme! PD-ja ka kohë që po del thuajse përditë për të denoncuar faktin se në administrat&eum
Rebusi kosovar Kosova zhvilloi zgjedhjet parlamentare të parakohshme, të cilat përcaktuan një parti qartësish
Provim politik Fillimi i qershorit. Fundi i leksioneve dhe pragu i sezonit të provimeve të verës në Universitetin e
Injoranca e politikës shqiptare! Janë të lodhshëm dhe të dhunshëm! Bërtasin në vend që të flasin! Grinden n&
Lazarati, tumori malinj dhe metastazat Pas ngjarjeve të fundit me trafikun e drogës, që flasin për një përshkallëzim serioz