999 rezultate për

panorama

Mesazhet e takimit me Kinën në Beograd Takimi i fundit i nivelit të lartë i udhëheqësve ekzekutivë të Ballkanit së bashku me
Tradhtimi i Mukjes dhe mosmësimi nga historia Më duhet ta them që në fillim një opinion të fortë që s’është vetëm i
FSHF 10 ditë kohë për të apeluar në Arbitrazh, gjyqi zgjat 6 muaj Federata Shqiptare e Futbollit do të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë. Kësisoj Shqipëria do të bëhet
Shteti autoritar dhe autoriteti i shtetit Në librin e tij të famshëm: “Të kesh apo të jesh” Eric Fromm shkruan edhe për diferenc&eu
Kodra e Diellit mbulohet me borë Mbrëmë në malin e Sharrit kanë rënë reshje të dendura bore. Kodra e Diellit është tashmë gati për skijim. Edhe pse
Vizita e Papës dhe "çudia" shqiptare Ka një shprehje që thotë: çdo spektator ka spektaklin që kërkon. Spektakli i vizitë
Për një ditë bota na pa në dritaren më të ndriçuar të saj Për një ditë Shqipëria dhe kombi shqiptar kanë arsye të jenë më shumë kren
Prokuroria mbyll hetimet, Olldashi humbi jetën nga aksidenti Prokuroria ka dalë në rezultatin se vdekja e deputetit Sokol Olldashi erdhi si pasojë e aksidentit. Dhjetë muaj pas ngja
Që Papa Francesku të mos keqpërdoret Letër e hapur Kryeipeshkvit të Tiranës dhe Durrësit, Rrok Mirdita I nderuar Kryeipeshkëv Rro
Kujt i shërben racizmi krahinor dhe fetar? E thënë më thjeshtë; racizmi krahinor dhe fetar prodhon debate dhe përçarje shterpë
Kujt i shërben racizmi krahinor dhe fetar? Gjithnjë e më tepër një pjesë e elitës kulturore shqiptare po bëhet zëdhën&
Trashëgimia e së keqes Para disa ditësh, zëdhënësja e Partisë Demokratike denoncoi emërimin e Erjon Bojaxhiut si
"Çeku i bardhë" gjerman Konferenca e fundit në Berlin për Ballkanin Perëndimor te ne prodhoi fantazinë e radhës me shp&
Nastradini në Tiranë Po, zoti Kryeministër ka të drejtë: Shqipëria Socialiste (d.m.th. e drejtuar nga Partia Socialiste,
Skandali seksual që po fsheh fenomenin Skandali i bujshëm mbi kërkesën për favore seksuale në shkëmbim të një vendi pu
Lejet e bashkisë,- si ka mundësi?! Bashkia e Tiranës, që për shumicën do të thotë Lulzim Basha, por edhe Partia Demokratike
Mbi pse-të e arrestimeve të fundit në Kosovë Arrestimi i mbi 40 vetave në Kosovë për lidhje me terrorizmin ndërkombëtar është nj&
Fëmijët e shkallëve Vite të shkuara, nga goja e një pedopsikiatri mësova diçka fort interesante: në kushtet e ur
Familjarët e Canes kërkojnë drejtësi: Historia e sajuar “Nuk besoj në këtë që thuhet. Ne, familja jonë, e njohim babain tonë si burrë me karakter, të prerë dhe bamirës”. Kështu
Numri IMEI dhe qimja në tra Lexova para disa ditësh, nëpërmjet rrjetit, një përgjigje shpjeguese që ka dhënë