999 rezultate për

panjohura

8 përdorimet e panjohura të pastës së dhëmbëve Pasta e dhëmbëve është produkti bazë për një larje sa më të mirë. Por pasta e dhëmbëve ka edhe shumë veti të tjera të do
Ja disa nga përdorimet e panjohura të aspirinës Keni menduar ndonjëherë se aspirina mund të përdoret edhe për gjëra të tjera, përveç se për dhimbjet apo temperaturën?!
Tre të plagosur në një aksident në Shkodër-Hani i Hotit Tre persona, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet me dije janë plagosur në një aksident që ka ndodhur në aksin rrugor S
Ja cilët janë disa nga detajet e panjohura të Rusisë (FOTO LAJM) Rusia është një ndër shtetet e njohur për veçantinë që e karakterizon. Njerëzit e Rusisë e jetojnë jetën shumë më ndrysh
Vetitë e panjohura të pastës së dhëmbëve Pasta e dhëmbëve rezulton se është një produkt që ka një ndikim të rëndësishëm në heqjen e njollave në fytyrë. Sipas stu
Takimi rastësor i të panjohurave që duken si identike (VIDEO) Dy student në Bremen të Gjermanisë, janë takuar rastësisht dhe veçantia e këtij takimi ishte se ato thuajse ishin identi
Tezat e panjohura të Skëndërbeut. A nuk ishte dibran? Historianët kanë lënë jashtë vëmendjes studimet e Nolit e Athanas Gegës për origjinën e Heroit Kombëtar. Ja lajthitje
Kosovarët shpenzojnë miliona euro në spitalet e panjohura të Maqedonisë Nga Berat Buzhala - Një ditë në qendrën spitalore maqedonase Sistina/Acibadem. Natën punojmë për ta zhdukur Maqedoninë n
10 destinacionet më të panjohura turistike (FOTO LAJM) Koha për pushuime sa vvjen dhe bëhet më e afërt për këtë është e rëndësishme që ju të mendoni mirë dhe të vendosni desti
Shih Indinë e kujto Tiranën (VIDEO) Trafik i ngarkuar, mungesë semaforësh dhe sinjalistike, një rrëmujë absolute por që sërish askush nuk ngelet pa kaluar.
12 fakte të panjohura për xhinset (FOTO LAJM) Rrobat e prodhuara nga xhinsi janë më të shiturat në të gjithë historinë njerëzore. Xhinset u bënë popullore sidomos
Rrahje masive në Vushtri Për shkaqe të panjohura, disa persona janë përleshur me njëri-tjetrin në Vushtri. Në fshatin Bequk të Vushtrisë janë
Raporti tronditës: 30 mijë pengjet e panjohura Mendohet se nga viti 2007 janë rrëmbyer rreth 30 mijë persona dhe janë dërguar në Sinai, në shkretëtirë në Egjipt, ku j
Shokuese, nxënësi rreth mësuesin (VIDEO) Gjendja në shkolla vazhdon të jetë e rëndë sa i përket sjelljes dhe diciplinës. Kësaj radhe një video skandal tjetër shp
Shkup, përleshje mes nxënësve shqiptarë dhe maqedonas Një nxënës maqedonas dhe tre të tjerë të përkatësisë etnike shqiptare, janë përleshur me njëri-tjetrin para oborrit të s
Dokumente të panjohura, Enver Hoxha me 7 ditëlindje "Enver Hoxha në optikë të re". Është kjo biografia më e fundit për diktatorin, e realizuar në gati 400 faqe nga Dr. Vasf
Laç, vetëvaret 24-vjeçari Një 24-vjeçar nga Burreli i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarurur. Ngjarja është shënuar në qytetin e Laçit ku Vikto
Botohen foto të panjohura të Kurt Cobain (FOTO LAJM) Në fund të vitit 1993, rreth pesë muaj përpara se këngëtari i grupit “Nirvana”, Kurt Cobain të vriste veten me pushkë, f
Sarandë, gjendet i masakruar një 86 vjeçar Një 86 vjeçar nga Saranda është gjetur i masakruar poshtë krevatit në shtëpinë e tij. Baba i 6 fëmijëve, i identifiku
Aksident në Ferizaj, një i vdekur dhe pesë të lënduar Një person humbi jetën dhe pesë të tjerë u lënduan rëndë e lehtë në një aksident trafiku të hënën pasdite, në rrugën “Gu