999 rezultate për

pandehurit

Kryetari i Shtërpcës shpallet i pafajshëm Kryetari i Shtërpcës, Bratisllav Nikoliq, si dhe zyrtari i prokurimit në këtë komunë, Agim Rexhep, janë shpallur sot të
Dërgonin shqiptarë në SHBA, Prokuroria kërkon 74 vite burg për 5 persona Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me 74 vjet burgim në total për 5 persona, pjesë e një grupi të strukturuar
Gjykata: Nesër vendimi për 9 aktivistët e Vetëvendosjes Gjykata Themelore e Prishtinës nesër merr vendimin për Ylli Hoxhën dhe 8 aktivistët e VV'së, të arrestuar dy net më parë
Gjykata: Ja pse u shpall i pafajshëm Fullani Gjykata e Tiranës zbardhi vendimin dhe deklaroi të pafajshëm ish­guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Në
Tom Doshi i dënuar dy herë, ja faksimilet (FOTO LAJM) Deputeti Tom Doshi rezulton dy herë i dënuar. Sipas faksimileve të publikuara nga gazeta "Dita", deputeti është dënuar p
Katër të arrestuar në Prizren Policia e Kosovës, me urdhër të Prokurorisë Themelore në Prizren, ka arrestuar katër persona si të dyshuar se kanë kryer
Pranon abuzimin seksual me kushërirën, e detyronte të shkonte me 7-8 persona brënda natës Sa i takon historisë ku kushëriri ka abuzuar me kushërirën duke e lënë tetë herë shtatzënë, shtetasi Mark V., ka pranuar
Gjyqtarët duan prova bindëse për Salih Mekajn Gjyqtarët Avni Dinaj, Salih Toplica dhe Rolandus Bruin, të caktuar në Gjykatën e Apelit për të shqyrtuar ankesat lidhur
Prokuroria ngre padi për 10 njerëz të Isa Mustafës në komunën e Prishtinës Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë për vepra penale që ndërlidhen me ndërtimet kundërligjor
Vjedhja në BSH, Prokuroria kërkon dënimin me burg për 10 të pandehurit Referuar vjedhjes në Bankën e Shqipërisë, sot Prokuroria ka kërkuar dënimin me burg për 10 të pandehurit. Prokuroria e T
Dënohen me vdekje 188 mbështetës të Morsit Një gjykatë në Egjypt ka dhënë urdhër për dënim me vdekje të 188 të pandehurve, shumica prej të cilëve janë përkrahës të
Në 4 dhjetor gjyqi për 15 të pandehurit për vjedhjen në BSH Pas akuzave për vjedhjen e thesarit, është shtyrë për në datën 4 dhjetor gjyqi për 15 të pandehurit. Gjykata e Tiranës k
Pezullohet gjyqi ndaj Gjikës, ndërron jetë një nga të pandehurit Gjyqi ndaj Gjikës është pezulluar, pasi ka vdekur para tre ditësh një nga të pandehurit. Gjykata e Vlorës ka pezulluar g
Shqyrtohet masa e sigurisë edhe për Shefqet Krasniqin Gjykata e Apelit ka vendosur ta shqyrtojë masën e paraburgimit për imamin Shefqet Krasniqi. Megjithatë, njoftohet se
Sot vendoset për "terroristët" Sot Gjykata e Prishtinës do të vendosë nëse do ta vazhdojë apo jo paraburgimi për personat e arrestuar nën dyshimin për
Gjykatësi i dosjes "Dajti" kallëzohet në Prokurori Byroja për Mbrojtjen e të Burgosurve kallëzon në Prokurori gjykatësin e Krimeve të Rënda, Idriz Mulkurti, i cili shqipto
Katër vjet burg për 6 të pandehurit e skandalit të Pukës Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka vendosur sot 4 vjet burg në total për të pandehurit e skandalit të korrupsionit
Skandali në gjykatën e Pukës, Prokuroria 16 vite burg për 5 të pandehurit Prokuroria e Shkodrës kërkon 16 vjet burg për pese nga të pandehurit lidhur me skandalin në gjykatën e Pukës, të bërë pu
Kërkohen 16 vite burg për të pandehurit e skandalit të gjykatës së Pukës Prokuroria kërkon 16 vite burg për pesë personat e akuzuar si të implikuar në skandalin e Gjykatës së Pukës. Organi i ak
Amnisti për tre të pandehurit e cështjes "Gjika" Tre nga shtatë të pandehurit e çështjes "Gjika" kan; përfituar nga amnistia. Ndaj Aleks Ahmatajt, Mustafa Tartarit dhe A