999 rezultate për

panariti

Panariti takon ambasadorin e ri të Zvicrës Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti priti sot në një takim kortezie Ambasadorin e ri të Konfederatës Zvicerane
Panariti në Stamboll, merr pjesë në takimin e BEDZ Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti zhvillon në një vizitë në Stamboll, për të marrë pjesë në takimin e 27-të t
Shqipëri -Greqi, vlerësohet realizimi i vizitave dypalëshe Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti, priti sot në një takim Ambasadorin e Republikës Greke në Tiranë, Nicolaos
NATO vlerëson kontributin e Shqipërisë në misionet paqeruajtëse Në kuadër të punimeve të ministerialit të ministrave të Punëve të Jashtme të NATO-s që po mbahet në Bruksel, Ministri Pa
Panariti-Avramopulos: Retorikat nacionaliste, jo peng në marrëdhëniet ndërmjet dy popujve Gjatë takimit të Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s, që po mbahet sot në Bruksel, Ministri i P
KE kërkon miratimin e tre ligjeve për marrjen e statusit të plotë Ministri i jashtëm Edmond Panariti duke raportuar në Komisionin e Integrimit kërkoi sot nga palët politike të arrijnë ko
Shqipëri-Katar, intensifikim i bashkëpunimit Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti priti sot në takim homologun e tij të Katarit Ali Bin Fahad Al-Hajri, i cil
Shqipëria dhe Britania, sot më afër njëra-tjetrës Me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë në mjediset e Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, një veprimta
Panariti-Martonyi, Hungaria mbështetje për integrimin Gjatë qëndrimit në Berlin, Ministri i Jashtëm Edmond Panariti, zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm hungarez, Janos
Europa nuk mund të jetë e plotë pa Ballkanin Perëndimor Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti mori pjesë në darkën e shtruar nga Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Gu
Panariti takim me arbëreshët e Kalabrisë Gjatë qëndrimit të tij në Itali Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti, zhvilloi një vizitë në Kalabri në komunat
Çelet në Romë ekspozita "Thesaret dhe Trashëgimia Kulturore Shqiptare” Në kuadrin e aktiviteteve për festimin e 100 vjetorit të shpalljes së pavarësisë, Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond
Italia vijon mbështetjen për integrimin e Shqipërisë Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti, gjatë vizitës së tij në Bruksel u takua të martën edhe me Ministrin e Punë
Miratimi i tre ligjeve, drita jeshile për statusin Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Edmond Panariti u takua të hënën në Bruksel me drejtorin e Zgjerimit në KE, Stefano Sann
Panariti në Bruksel, në ministerialin e nismës Adriatiko- Joniane Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti, u nis për në Bruksel ku do të marrë pjesë në datën 19 nëntor 2012 në takim
100-vjetori i pavarësisë, ministri grek viziton Tiranën Ministri i Jashtëm grek Dimitris Avramopulos do të vizitojë Shqipërinë me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë ndërsa gja
Shqipëria lobim të fuqishëm për njohjen e Kosovës Shqipëria do të vijojë të lobojë për rritjen e njohjeve të shtetit të Kosovës. Ky ka qenë premtimi i ministrit të Jashtë
Shqipëria kontribuon në Aleancën e Qytetërimeve Ministri i Jashtëm Edmond Panariti është takuar të enjten me ish presidentin e Portugalisë, përfaqësues i Lartë i Sekret
Në 3-mujorin e parë të vitit 2013 vendoset për gazsjellësin TAP Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti takoi të martën Drejtorin e Komunikimit dhe Marrëdhënieve me Jashtë të TAP-
Panariti: SHISH do vëzhgojë ekstremistët grekë Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, gjatë një interviste ekskluzive për Gazetën Shekulli, deklaron se ‘Agimi i A