999 rezultate për

panariti

Panariti-Reeker: Diskutime për intensifikimin e shkëmbimeve politike Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti priti sot në një takim Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit Phlip Reeker.
Varret greke, banorët e Panaritit: Grekët na masakruan fshatin Marrëveshja midis qeverisë shqiptare dhe asaj greke për kërkimin dhe nxjerrjen e eshtrave të ushtarëve grekë të rënë gja
Panariti me ambasadorët: TAP, projekt strategjik për rajonin Ministri i Jashtëm, Edmond Panariti zhvilloi sot një takim me ambasadorët e Italisë dhe Greqisë, Massimo Gaiani dhe Leon
Shqipëria vazhdojë të japë kontributin e saj për Afganistanin Qeveria Shqiptare do të vazhdojë të mbetet e angazhuar edhe më tej në dhënien e kontributit e saj në drejtim të procesev
Konferencë për Sigurinë, Panariti në Itali Ministri i Puneve te Jashtme Edmond Panariti ndodhet për një vizitë në Itali ku do të marre pjese në Konferencën "Perqa
Panariti uron Kerryn për zgjedhjen si Sekretar amerikan i Shtetit Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti i ka përcjelle një mesazh urimi zotit John Kerry me rasti e emërimit të tij
Diplomacia shqiptare e interesuar për rritjen e bashkëpunimit me vendet e rajonit Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti gjatë një takimi me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë Aleksande
Cështja e toponimeve, Panariti takon ambasadorin grek Cështja e toponimeve, dhe nevoja për një zgjidhje urgjente të këtij problemi, i cili ka shkaktuar jo pak pengesa për lir
MPJ ndjek me shqetësim kthimin e qytetarëve shqiptarë në pikat kufitare greke Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti priti sot përfaqësues prej shtetasve shqiptarë të ndaluar mëngjesin e sotsh
Marrëveshje për partneritet strategjik ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë Gjatë muajit shkurt, ministri i Jashtëm i Kosovës dhe homologu i tij nga Shqipëria do të nënshkruajnë një protokoll të b
Panariti- Terzi: Dialogu, rruga e duhur për zgjidhjen e problemeve Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti zhvilloi sot një bisedë telefonike me Ministrin e Punëve të Jashtme të Ital
Shqipëria dhe Katari drejt krijimit të partneritetit dypalësh Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti, priti në takim ekipin e përfaqësuesve të Autoriteteve të Investimeve Ndërk
Situata në Luginën e Preshevës, Panariti takim me ambasadorët Situata në Luginën e Preshevës, do të jetë në qendër të diskutimeve, në takimet që Ministri i Jashtëm Edmond Panariti do
Shqipëria i kërkon Greqisë të heqë ligjin e Luftës Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti i paraqiti sot ambasadorit grek shqetësimin në lidhje me moslejimin e kalim
Lapidari i UÇPMB-së, Panariti: Serbia të heqë dorë nga ultimatumet Ministri i jashtëm Edmond Pariti i ka bërë sot apel autoriteteve serbe që të heqin dorë nga ultimatumet për heqjen e lap
Samiti i IRENA-s, Panariti në Emiratet e Bashkuara Arabe Ministri i Jashtëm Edmond Panariti është nisur drejt Emirateve të Bashkuara Arabe ku do të marr pjesë në Sesionin e Tret
Panariti: Marrëdhëniet me IRJM varen nga statusi i shqiptarëve Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Edmond Panariti, iu ka shmangur përdorimit të emrit kushtetues kur ka folur
Integrimi, Panariti: Veto e opozitës, akt absurd Ministri i Jashtëm Edmond Panariti e ka cilësuar akt absurd veton e opozitës për 3 ligjet që do mundësonin marrjen e e s
Heqja e përmendores së UÇPMB-së destabilizon Ballkanin Heqja me dhunë e përmendores së UÇPMB-së do të ndikonte në tensionimin e gjithë Ballkanit. Kështu është shprehur në një
Festat e fundvitit, Panariti takim me përfaqësues të mediave Me rastin e festave të fundvitit, Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti priti sot në një takim miqësor drejtues t