999 rezultate për

panariti

Panariti and Lu discuss agricultural development Agricultural development has been the focus of the meeting between Minister Panariti and Ambassador Lu. They discussed f
Panariti: Të furnizohen urgjentisht hidrovorët me energji elektrike Pas insektimit në terren ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, tha se reshjet e mëdha të shiut po ushtrojnë presion të l
Panariti siguron standarde europiane për cilësinë e miellit Gjatë një takimi të mbajtur me importuesit e grurit, Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, premtoi se do të punohet for
Panariti letër homologut maqedonas: Hiqni barrierat tregtare Ministria e Bujqësisë e Shqipërisë i kërkon bashkëpunim palës maqedonase. Përmes një letre dërguar homologut të tij në S
Nis kontrolli për origjinën e kafshëve, masa për rastet e falsifikimit Pas urdherit të firmosur nga ministri Edmond Panariti, sot Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të
Aleksi ironizon Doshin dhe Pritfin: Pula më të zgjuara se të Priftit Këshilltari politik i Kryetarit të Kuvendit Emiliano Aleksi ka njoftuar se Ilir Meta do të vizitojë një pulari nesër në
Investing in agriculture, Panariti visits Qatar Minister of Agriculture Edmond Panariti is visiting Qatar where he met with his counterpart, Al Humanidi. According
Panariti në Katar kërkon investime në bujqësi Në vijim të vizitës së tij zyrtare në Katar, Ministri i Bujqësisë, Administrimit të Ujërave dhe Zhvillimit Rural, Edmond
Panariti: Qumështi "Lufra" nuk ka rrezikshmëri Pas raportimit për një situatë të frikshme në tregun tonë të ushqimeve, me theks të veçantë edhe në qumështin "Lufra", n
Panariti: Banorët të mos kthehen në banesa sa të normalizohet situata Pas Ministrisë së Brëndshme edhe ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, i ka drejtuar apel banorëve të zonave të rreziku
Panariti nga Novosela: Të gjitha fshatrat e rrezikuar Nga Novosela ku shkoi për të parë nga afër gjendjen, Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka deklaruar se situata është
Albania and Kosovo to create a common market Kosovo and Albania will work together to create a common food market. Minister of Agriculture of Kosovo, Memli Krasniqi,
Kosova e Shqipëria me treg të përbashkët ushqimor Kosova dhe Shqipëria do të bashkëpunojnë për të krijuar një treg të përbashkët ushqimor. Kjo është shprehur gjatë takimi
Panariti merr masat për festat, fund abuzimeve me çmimet Ministri Panariti ka garantuar të gjithë qytetarët se nuk do të përballen me rritje të çmimeve, ashtu sikurse ndodh rënd
No price increase for all products during holidays At the end of a meeting with traders in the capital, Minister Panariti guaranteed that he will monitor the situation eve
Panariti: 30 lek veza e merrni vetëm tek 'Sheratoni' Është kthyer tashmë në një çështje tejet të nxehtë sa i takon rritjes së çmimeve me afrimin e festave e me theks të veça
Kokëdhima: Shqipëria të licensojë prodhimin e kanabisit Deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima, në Komisionin e Ekonomisë dhe të Financave i ka kërkuar ministrit të Bujq
Çmimet e fruta-perimeve përmes smartphonëve Nga shitjet nëpër rrugë, apo shitësit ambulantë poshtë pallateve, te çmimet përmes telefonave të zgjuar. A keni menduar
Çmimi i bukës nuk do të rritet Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Z.Edmond Panariti ka vizituar një fabrikë në mielli
Panariti takim në universitetin e Kamzës për parandalimin e Trakeobakteriozës së Ullirit Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave z.Edmond Panariti u takua sot me fermerë, ekspertë d