999 rezultate për

palmer

Palmer: Statusi i Kosovës s' mund të ndërlidhet me atë të Bosnjë e Hercegovinës Diplomati amerikan, Matthew Palmer pohon se Rusia është duke bllokuar shumë procese në Ballkanin Perëndimor. Gjatë qëndr
Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksën “Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen,
Palmer sërish kërkon që Kosova të heqë taksën Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit Matthew Palmer pas takimit që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq
PS i kujton Metës deklaratën e Palmer: Pengimi i zgjedhjeve, arsye për të mos hyrë në SHBA "Pengimi i një procesi zgjedhor potencialisht përbën arsye për moskualifikimin për të hyrë në Shtetet e Bashkuara", kjo
Maurizio Sarri arrin akordin me Juventusin Maurizio Sarri arrin akordin me Juventusin. Këtë e ka konfirmuar gazetari i njohur italian Tancredi Palmeri, i cili rral
Peza: Kur SHBA ia pret biletën opozitës, “vetëm vajtje”! Edhe nëse dikush nga mediat shqiptare këto 48 orët e fundit, do të ngatërrohej dhe të gjitha deklaratat e zv. Ndihmës Se
Palmer: Nuk është zgjidhje djegia e mandateve, fatkeqësi nëse opozita nuk merr pjesë në zgjedhje Zyrtari Amerikan Matthew Palmer i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Shqipëri në një bashkëbisedim me gazetarët n
Rama zbardh takimin me Palmer: Folëm për Kosovën Pak më parë përfundoi takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe dhe Zv.ndihmës sekretarit amerikan të shtetit, Mathew Palmer
Palmer në Tiranë, zyrtari i lartë amerikan takon Ramën e Bashën Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Matthew Palmer mbërrin ne Tiranë te hënën, ne një moment kur kriza poli
Keni nevojë për qetësi? Këto janë vendet më të izoluara (FOTO LAJM) Në rrjedhën e historisë njerëzore, ne kemi lënë shenjën tonë në çdo vend në tokë. Nuk ka vend që të mund të shkosh atje
DASH thirrje të fortë opozitës: Mos i dorëzoni në masë mandatet Departamenti i Shtetit i bën thirrje opozitës në Shqipëri të mos i dorëzojë në masë mandatet dhe të dënojë publikisht dh
Zbardhet emri i zyrtarit amerikan që pritet të zëvendësojë Mogherinin Zëvendës ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, pritet të jetë personi që do të përfshihet për misionin e paj
SHBA: Nuk kemi kohë për Kosovën, t'i falë diçka Serbisë Ditë më parë ka qëndruar për vizitë në Beograd dhe Prishtinë zëvendës ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Mathew Palmeri,
Zbardhet takimi i Ahmetit me Palmer Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar sot në Shkup zëvendësndihmës sekretarin e shtetit ame
SHBA e thotë në mes të Beogradit: E mbështesim themelimin e ushtrisë së Kosovës Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, një ditë pas votimit të tri projektligjeve për formimin e usht
SHBA: Edhe Kosova edhe Serbia duhet të humbasin diçka nga marrëveshja Zëvendës sekretari i shtetit, Mattheë Palmer, po qëndron për një vizitë në Beograd. Ai në një konferencë për media ka fo
Zyrtari i lartë amerikan sot takohet me Ivanovin Ushtruesi i Detyrës i ndihmës sekretarit shtetëror në Stejt Departamentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Evropë
Drejt fundit, Donald Lu lë Shqipërinë në verë Zëvendës ndihmës Sekretari amerikan në detyrë, Matheë Palmer ka deklaruar se ambasadori aktual amerikan, Donald Lu, do t
SHBA përmend zgjidhjen Kosovë-Serbi, s'ka njohje të pavarësisë Ushtruesi i detyrës së Zëvendësndihmësit të Sekretarit Amerikan të Shtetit Matthew Palmer I cili qëndroi për vizitë në P
SHBA vazhdon mbështetjen për Kosovën Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë një rol jetik për të gjitha proceset nëpër të cilat po kalon Kosova. Kështu tha Kry