999 rezultate për

palmer

Kështu e mori vesh djali i Maradonës për vdekjen e babait Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë sot në moshën 60-vjeçare si pasojë e një arresti kardiak. Lajmin tronditës pë
E RËNDË/ Ndërron jetë në moshë fare të re ish-futbollisti i Man.City-t (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë ish-futbollisti i Manchester City-t, Jeremy Wisten. Futbollisti i lindur në Malavi ishte pjesë e aka
Hyseni takon Palmer, çfarë ndodhi Skender Hyseni, koordinator i Kosoves për dialogun me Serbinë, ka zhvilluar në Washington një takim me emisarin Special
Palmer: Kosovës i duhet një qeveri, SHBA-të nuk duan të ndikojnë në këtë proces Shtetet e Bashkuara shpresojnë se Kosova dhe Serbia do t’u rikthehen bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmje
Palmer: Hapja e negociatave patjetër në mars për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Eurazinë, Matthew Palmer, tha se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë të shohin nj
Sarri dëshiron një mbrojtës anësor, "piketohet" Palmeri i Chelsea Juventusi ka shfaqur probleme të mëdha këtë sezon nga krahët e mbrojtjes dhe tentativa për Kurzawan në Janar e konfirm
Palmer: Njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja d
"Publikojmë telefonatën": Presidenca zbulon detaje nga biseda e Metës dhe Palmerit Lajmi se ditën e djeshme ka patur një bisedë telefonike rreth 30 minuta mes Presidentit Ilir Meta dhe Zv.Ndihmës Sekret
Përplasjet për Kushtetuesen, Meta telefonon Palmer Duket se Ilir Meta nuk po rri duarkryq për sa i përket kizës që ka zënë vendin. Pas takimit me partitë që braktisën K
Vuçiç: Ata të na heqin taksën, ne ta njohim Kosovën, kjo është një tallje Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka ripërsëritur qëndrimin e tij se “Serbia është e gatshme të bisedojë dhe të arrijë
SHBA shpreh zhgënjim: BE dështoi me negociatat, Franca të gjejë zgjidhje SHBA ka shprehur zhgënjimin e saj të madh me Francën, që bllokoi aspiratat e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut, për
Përfaqësuesi i SHBA: Presim që Albin Kurti të jetë një partner i fuqishëm i SHBA-së Përfaqësuesi i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se mundësitë e reja
Palmer, Serbisë: Nuk do të hyni kurrë në BE pa e njohur Kosovën I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer ka folur sot për dial
Palmer flet për Kurtin: Besoj se si kryeministër i ardhshëm do të jetë partner i mirë për SHBA-në I ngarkuari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se sa më shpejt të arrihet një marrëv
Palmer nga Prishtina: SHBA kanë këtë qëndrim për marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se Kosova deri
Palmer nesër mbërrin në Kosovë Zëvendës ndihmësi i sekretarit të Shtetit i SHBA-ve, njëherësh Përfaqësues Special i sekretarit të Shtetit për Ballkanin
Palmer: Vendi i Maqedonisë së Veriut është në Bashkimin Evropian Përfaqësuesi i posaçëm i sekretarit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Methju Palmer riafrimoi mbështetjen e
Palmer: Kosovë hiqni taksën, do ju mohohet rruga drejt Europës Një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit shprehu zhgënjimin për mos-hapjen e negociatave nga Bashkimi Evropian me S
Palmer dhe Grenell sot në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në
Mbretërorët ndihen të turpëruar nga veprimi i princ Harry-t dhe Meghan-it Disa ditë pas letrës së princ Harry-t, ku lajmëronte se do të merrte masa ligjore kundër tabloidëve britanikë (kinse pa