999 rezultate për

pajisje

​Armata e Maqedonisë dhe SHBA-ve do të prezantojnë pajisjet ushtarake në Shkup Në kuadër të trajnimit ushtarak “Dragoon Guadrian 2017”, sonte në Shkup tek porta “Maqedonia”, do të organizohet prezant
Google do të mbështesë 11 celularë me Daydream VR Por kjo mund të jetë gati të ndryshojë, në pak muaj. Duke folur gjatë prezantimit të fitimeve për kompaninë Alphabet, ko
LG V30 do iu mahnisë, duhet të bëjmë durim dhe pak javë Si Samsung dhe LG na kanë lënë në pritje për nxjerrjen në treg të modeleve të tyre të fundit. LG V30 do të vjerë me një
Nuk do ta besoni sa shumë ar gjendet brenda një kompjuteri (VIDEO) Ari është një element kimik me simbolin Au. Ari kryesisht është përdorur si monedhë dhe bizhuteri. Ky metal me vlerë gji
Lind aplikacioni për të sëmurët me sklerozë Në Milano janë shfaqur aplikacionet për kontrollin e pajisjeve elektronike dhe paraqitjen e tru-kompjuterit. Tashmë n
Fillon ndalimi i laptopëve për fluturimet drejt SHBA-ve Kompanitë ajrore turke dhe të Emirateve të Bashkuara kanë njoftuar sot se po nisin të zbatojnë masat e reja të sigurisë
Kjo pajisje e zakonshme në kuzhinë i merr jetën një 33-vjeçareje franceze (FOTO LAJM) Përdorimi i pajisjeve të caktuara elektroshtëpiake na e ka lehtësuar shumë jetën, por në rastin më të keq mund të na e m
Qeveria kërkon nga ELEM ta anulojë tenderin për pajisje të minierave Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e mbrëmshme vendosi t'i imponojë Bordit mbikëqyrës të ELEM-it ta anulojë v
5 pajisje që harxhojnë energji edhe kur janë fikur (FOTO LAJM) A e dini se pajisjet shtëpiake mund të kenë edhe një jetë "sekrete" dhe të vazhdojnë të punojnë edhe kur ju keni fikur b
CIA po përgjon prej 10 vitesh pajisjet Wi-Fi? WikiLeaks ka freskuar data-bazën e të dhënave të quajtur Vault-7, të cilat kanë rrjedhur nga agjencia amerikane CIA.
Kina i dhuron pajisje luftarake ushtrisë serbe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq mori pjesë në ceremoninë e pranimit të një donacioni kinez për ushtrinë serbe në
Shpikja e tij po çmend botën, elektriçisti shqiptar shpik pajisjen mjekësore Smajli Mulaj është me profesion elektricist në spitalin e Pejës. Mulaj ka krijuar një pajisje, për të cilën mund të thuh
A mund ti mbajmë ndezur telefonat gjatë fluturimit? Ja çfarë thotë piloti Ka dy lloje njerëzish që fluturojnë me aeroplan: ata që e duan atë dhe ata që nuk e duan atë apo frikësohen. Grupi i
Konfiskohet pajisja qe zbardh sulmin mbi Ziadin Selën Policia e krimit të dhunshëm dhe njësia speciale Alfa njofton se ka konfiskuar disa pajisje në shtëpinë e një gazetarej
Super komandot, Britania nis gjuetinë me specialet e SAS kundër terroristëve (FOTO LAJM) Autoritetet britanike kanë nisur një "gjueti" të mirëfilltë ndaj bashkëpunëtorëve të mundshëm të të riut që hodhi veten
Çfarë janë fluturat anti-stres dhe a duhen lejuar fëmijët të luajnë me to? (VIDEO) “Flutura anti-stres” është objekti i cili po “çmend” botën, por mund t’iu ketë shpëtuar vetëm nëse nuk keni fëmijë apo i
Keni pajisje të vjetra kuzhine? Mos i hidhni pasi mund të kushtojnë mijëra dollarë (FOTO LAJM) Me zhvillimin e teknologjisë, amvisat e kanë më të lehtë punën e tyre në kuzhinë, pas shpikjes së sobave, tenxhereve me
Alarm përgjimesh, kapet greku me "çimkë" në Rinas Një tjetër pajisje e dyshimtë ka vënë në alarm policinë e aeroportit të Rinasit pasi e kanë konstatuar në bagazhet e një
Gjendet bomba e improvizuar në Parlamentin e Maqedonisë Një pjesëtar i sigurimit të Parlamentit të Maqedonisë rreth orës 18:00 ka gjetur një mjet eksploziv të improvizuar brend
Paralajmërimi i ekspertëve: Pajisjet e reja teknologjike po ju fshijnë mendimet "Ti nuk do të prekësh lirinë e mendjes time", shkruante dramaturgu John Milton në vitin 1634. Por pothuaj 400 vjet m