999 rezultate për

pajisje

Dëshmia e italianit: Do negocionim me një firmë uji, pajisja nuk është për përgjim Një tjetër pajisje që dyshohet se kryen përgjime ka hyrë në mënyrë të paligjshme në territorin shqiptar. Mbrëmjen e s
Studimi i frikshëm, pajisjet teknologjike ju fshijnë mendimet Përparimet teknologjike në makinat që mund të lexojnë mendimet tonë, bëjnë që privatësia e trurit tonë të jetë e rreziku
Kjo është pajisja dyshimtë e italianit që u kap në portin e Durrësit (FOTO LAJM) Një shtetas italian është ndaluar ditën e djeshme në portin e Durrësit, pasi i është gjetur një pajisje e dyshimte. I
E FUNDIT/ Kapet një pajisje përgjuese në portin e Durrësit Një shtetas italian është ndaluar ditën e djeshme në portin e Durrësit, pasi i është gjetur një pajisje e dyshimte. A
Lind aplikacioni për të sëmurët me sklerozë Në Milano janë shfaqur aplikacionet për kontrollin e pajisjeve elektronike dhe paraqitjen e tru-kompjuterit. Tashmë n
Pse policia ekzaminoi pajisjet e të akuzuarve për terrorizëm? Pajisjet elektronike të 57 të dyshuarve për terrorizëm, të arrestuar më 11 gusht 2014, njëmbëdhjetë prej të cilëve tashm
Zbulohet dokumenti, tenderi 2.7 milionë lekë i drejtorit të Portit Kilet e tepërta dhe nevoja për të patur një trup të palestruar duket se ka çuar drejtuesit e Autoritetit Portual të Durr
Qeveria blen pajisje nga Amerika për sistemin e radarëve në ajër Pak kohë pas debatit të fortë të funksionimit të radarëve në det, qeveria miraton një kontratë, por për radarët në ajër.
Pas 50 vitesh ende funksionojnë! Dalin në shitje paisjet e vjetra shtëpiake (FOTO LAJM) Dy të moshuar po shesin pajisjet e tyre shtëpiake që janë blerë 50 vite më parë dhe ende funksionojnë. Sydney dhe Rac
Vidhen pajisje në një fabrikë Dy të dyshuar janë arrestuar në Pejë, pasi kanë vjedhur pajisje të ndryshme të makinerisë nga punëtoria e viktimës mashk
Nga sot duhen pajisjet dimërore, këto gjoba i merrni në mungesë të tyre (VIDEO) Nga kjo e mërkurë, polici i trafikut më nuk do të paralajmëroj vozitësit për pajisje dimërore. Kjo pasi nga sot hyn n
Nga 15 nëntori pajisjet dimërore, të detyrueshme për shoferë Nga 15 nëntori, automjetet dhe bashkësitë e mjeteve që marrin pjesë në trafikun rrugor në Kosovë duhet patjetër t’i kenë
KUJDES/ Nga kjo datë duhet të keni pajisjet dimërore në makinë Me qëllim të sensibilizimit të shoferëve dhe qytetarëve të cilët lëvizin në rrugë, ju njoftojmë se gjithmonë brenda peri
Dështim i tillë nuk pritej, iPhone X "sillet çuditshëm" Kur është fjala për specifikimet, mund të thuhet se iPhone X i Apple përfaqëson “një pajisje bishë”. Megjithatë, përd
5 pajisje që harxhojnë energji edhe kur janë fikur (FOTO LAJM) A e dini se pajisjet shtëpiake mund të kenë edhe një jetë "sekrete" dhe të vazhdojnë të punojnë edhe kur ju keni fikur b
Dogana asgjeson 770 pajisje për lojëra fati Oficerët doganor gjatë kësaj jave kanë bërë asgjësimin e aparateve për lojëra të fatit si dhe ato për lojëra të ndaluara
Televizorët e viteve të 60-ta vijnë në stilin e ri Pajisja e re, e cila i ngjan një TV të vogël, punon në parimin e xhamit të zmadhuar dhe dyfishin e përmbajtjes në ekrani
Gocë për shtëpi, pajisjet e luksit që bleu “bjondja” me 60 milionë lekë Është zbërthyer historia e dashurisë virtuale mes drejtorit të postës në Durrës dhe bjondes në Facebook. Ajo është E
FSK-së i dhurojnë ndihma në vlerë mbi 9 milionë dollarë Në mjediset e kazermës “Adem Jashari” në Prishtinë, sot u organizua ceremonia e pranim- dorëzimit të donacionit të pajis
“Babypod 20”, projektohen pajisjet që mbron foshnjat nga përplasjet E njëjta teknologji që përdoret në Formula Uno për të siguruar pilotët nga rreziqet e mundshme ndaj përplasjeve, po përd