999 rezultate për

pajisje

Ndoshta i keni harruar, këto pajisje dikur bënin namin (FOTO LAJM) Teknologjia është një nga fushat që përparon ndoshta më shpejt se cdo gjë tjetër. Madje ka gjëra që ne nuk i mbajmë
EMRI/ Vjedhje si në "filma aksion", kapet shqiptari në Itali Policia italiane ka vënë në pranga një të ri shqiptar mbi të cilin rëndojnë akuzat e shumë vjedhjeve në zonen e Raguza-s
Mjafton ky test me frymëmarrjen për të zbuluar lloje të ndryshme të kancerit Në Mbretërinë e Bashkuar ka filluar të testohet një test me frymëmarrje i cili është dizajnuar për t’i detektuar llojet
Ministri jep detaje për pajisjen që përgjonte prokurorinë Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski para mediave tha se do të hetohen detajet dhe do të verifikohet qëllimi
Mjekët japin alarmin: Mbroni fëmijët nga këto pajisje Dikur fëmijët mezi prisnin të vinte ora e lojës, për të dalë jashtë shtëpisë me shokët ku i priste kryesisht loja me top
Është e dëmshme, asnjëherë mos e karikoni celularin tuaj në makinë Të gjithëve na ndodh që kur jemi duke udhëtuar me makinë të karikojmë telefonin brenda mjetit me të cilin jemi duke udhë
Si jua vjedhin makinën në 20 sekonda! Kjo pajisje po bën kërdinë (VIDEO) Vjedhja e makinave është një biznes i mirëfilltë i personave që merren me këtë aktivitet të jashtëligjshëm, por kohët e
KUJDES/ Makina juaj mund të vidhet për 23 sekonda me këto pajisje që qarkullojnë kudo Nëse mendoni se nese e keni mbyllur makinën dhe jeni të sigurt se makina juaj nuk vidhet dot, gaboheni. Në fakt makin
Këto zakone të përditshme po i shkatërrojnë pajisjet tuaja Ka disa veprime të cilat në padashur i bëjmë, por që kanë pasoja serioze në pajisjet tona. Nëse doni që celulari, tab
SHISH kërkon miliona lekë për pajisje përgjimi dhe për informatorët Helidon Bendo hyn në Kuvend sot si Drejtori i ri i SHISH. Ai ka prezantuar para Komisionit të Sigurisë Kombëtare, projek
E padëgjuar, shqiptarët do të testohen me këtë pajisje kur të futen në Greqi Kur George Orwell shkruajti librin e famshëm "1984" nuk do ta kishte menduar kurrë ndoshta se gjithçka e parashikuar aty
KUJDES! Nëse e shihni këtë pajisje, mos e fusni kartën në bankomat! (VIDEO) Kjo është pajisja Skimmer Card, e cila iu bllokua bullgarit Victor Eftimov mesditën e të dielës në bankomatin e një bank
Rregulla të forta mbretërore, fëmijëve të Kate iu ndalohen rreptësisht këto gjëra Princ William dhe Kate Middleton janë shumë privatë për sa i përket jetës së tyre familjare dhe mirë bëjnë. Sidoqoftë, d
Municione, lëndë plasëse e drogë, kush është pronari i lokalit që iu vunë prangat (VIDEO) Policia ka bërë të mundur të sekuestrojë drogë, lëndë plasëse, e municione luftarake në zonën e Kurbinit si dhe ka arres
Këto pajisje në shtëpinë tuaj, duhen pastruar çdo ditë Të gjithë i gëzohen një shtëpie të rregulluar dhe të pastër, por ndodh që nuk kemi kohë për pastrimin e përditshëm. M
Ky votim rrezikon të sjellë trazira në Shqipëri Faktori ndërkombëtar pozicionohet kundër propozimit të Partisë Demokratike për aplikimin e votimit dhe numërimit elektro
KFOR dërgon pajisje ushtarake në Veri Për shkak të informatave se gjatë 48 orëve të ardhshme mund të ndodhë destabilizimi i situatës në veri të Kosovës, KFOR-
I përdorim çdo ditë, këto pajisje shtëpiake janë shumë të rrezikshme Një studim britanik ka zbuluar se 71% e objekteve që i përdorim çdo ditë mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastrojm
Magazina e pajisjeve elektrike shpërthen në flakë, panik në Tiranë Një zjarr ka rënë në një magazinë me pajisje elektrike në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur këtë pasdite të sotme në Tira
Qeveria zbardh shifrat: Kaq para u harxhuan për festën e NATO-s Qeveria e Maqedonisë njofton se festa “Shkojmë përpara – Maqedonia në NATO dhe BE” me rastin e ftesës për anëtarësim në