E FUNDIT/ Rekord i zi! 21 vdekje në 24 orët e fundit nga COVID-19
999 rezultate për

pajisja

I erdhi fundi gënjeshtrës?! Tani duhet të bëni kujdes kur merreni në pyetje sepse një kamera mund t’ju kap gafil. Një ekip kërkuesish nga universite
Motorola zbulon telefonin Pro+ Gjigandi i telefonave Motorola zbuloi të mërkurën telefonin e saj të mençur Motorola Pro+, një tjetër telefon me sistem
Boomerang, pajisja që tregon vendodhjen e snajperit Një pajisje revolucionare e quajtur "Boomerang", e cila "dëgjon" të shtënat nga armiqtë dhe menjëherë i lajmëron ushtarë
SuperChef, pajisja që "gatuan" për ju SuperChef (super kuzhinieri)- që përshkruhet si një tenxhere me disa funksione që programohen - është një pajisje që ju
Sfera fluturuese në madhësinë e një topi basketbolli Zhvilluesit e tij japonezë e quajnë "Futuristic Circular Flying Object" dhe është dizajnuar për të shkuar aty ku njerëzi
Proteza e motorizuar e këmbës Një person i cili humbi këmbën e tij nga kanceri në kockë ka treguar gjurin artificial që i ka ndryshuar jetën. David
Hidhen në treg HTC EVO 3D dhe View 4G Sprint la lëshuar HTC EVO 3D, pasardhësi mjaft i suksesshëm i EVO 4G-së. Pajisja e re, kushton $199.99 dollarë me një ko
"Dora e pushtuar", pajisja që u mëson meloditë Nëse e keni provuar ndonjëherë të mësoni kitarën apo violinën, atëherë e keni kuptuar se lëvizja e gishtave si duhet mun
FakeTV, pajisja që simulon dritën e televizorit Një kompani me bazë në Minesota tha se produkti i saj, FakeTV, është dizajnuar si një pajisje e cila simulon dritën e te
Zemra e re artificiale pa puls Një viç 8-muajsh i quajtur Abigail nuk ka zemër dhe nuk ka puls. Nëse do të bëhej lidhja me një monitor EKG, ai do të tr
Paisja që lexon emocionet tuaja Një mjet i ri komunikimi i quajtur "Necomimi" - nga kompania Neurowear - përdor valët e trurit për të lëvizur dhe kontro
Mospajisja me kasa fiskale, falen gjobat Të gjitha bizneset që kanë marrë gjoba për mos pajisjen me kasa fiskale, do tu falen gjobat, ka deklaruar, zv.Ministri i
Google lançon kompjuterin e tij të parë tabletë Google ka lançuar kompjuterin e tij të parë tabletë, duke shënuar kështu hapjen e betejës së tij me iPad e Apple-it. Mot