999 rezultate për

pagat

Komuna nuk u jep pagat, fillojnë grevën punëtorët Kryetari i Sindikatës së Pavarur të sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka njoftuar se që nga nesër me të gjithë pu
Gucati tregon nëse do të ketë protestë të martën Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë se kanë marrë vendim ta anulojnë protest
Veteranët paralajmërojnë shkarkimin e Gucatit, ja si reagon kryetari i OVL-së Një grup i caktuar i veteranëve të luftës, të cilët edhe një muaj më parë protestuan para qeverisë kanë paralajmëruar v
Nga kjo datë rriten pagat, ndërsa lajm i keq për pensionet Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka paralajmëruar rritjen e pagave nga viti i ardhshëm dhe skemës sociale, por jo dhe
Javën e ardhshme pritet të ndahen pagat për veteranët Sekretari i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Izedin Bytyqi, ka thënë se pagat e veteranëve nuk do të vonohen
Ky deputet kërkon rritje të pagës për Policinë e Kosovës Deputeti nga radhët e AKR-së, Islam Pacolli ka ngritur një shqetësim para Kuvendit të Kosovës. Ai ka kërkuar që Policisë
EKSKLUZIVE/ Komuna pranon gabimin, ja ç'do ndodhë me pagat e asambleistave Komuna e Obiliqit ka pranuar gabimin pë ndaljen e padrejtë të gjysmës së pagës ndaj asambleistëve dhe ka marrë vendim që
Ja sa i kushtojnë buxhetit të shtetit pagat e kabinetit qeveritar Kabineti i ri qeveritar do ti kushtojë buxhetit të shtetit 7.7 milionë lekë të reja në muaj për pagat bruto. Rezulton
Gucati jep një lajm, ja çpo ndodh me pagat e veteranëve Po bëhen gati dy muaj që kur veteranët e luftës nuk kanë marrë pensionet, kjo si pasojë e mosrishikimit të buxhetit në K
EKSKLUZIVE/ Komuna e Obiliqit ua ndal pagat asambleistave për arsye qesharake Komuna e Obiliqit në virgjilje të zgjedhjeve lokale u ka bërë një suprizë të pakëndshme asambleistëve të saj. Pavarësish
Dalin pagat e aktorëve, shifrat marramendëse të pjestarëve të "Game of Thrones" Aktorja e famshme Jennifer Lawrence mbetet në krye të listës së aktorëve më të paguar në Hollywood. Lawrence ka fitua
Një lajm i mirë për pagesat e pensioneve të veteranëve Nga java e ardhshme do të fillojë pagesa e pensionove për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kështu ka bërë
Nuk marrin pagën prej një viti, mësuesit në Lezhë kërcënojnë të ndërpresin punën Mësuesit që bëjnë kurse për fëmijët në Qendrën Kulturore të Fëmijëve në Lezhë nuk kanë marrë pagat që prej një viti.
Qeveria e re e Ramës, sa do të rriten pagat e pensionet Politika fiskale e qeverisë do të lehtësojë barrën e taksave për dy shtresat më të pasura të popullsisë, biznesin e madh
Mbi 30 mijë euro në muaj kushtojnë pagat e ministrave të ri Për tre vjet e gjysmë Qeveria e kaluar ka shpenzuar mbi 7.3 milionë euro nga buxheti i shtetit vetëm për paga të kryemin
Rama prezanton sot programin, ulen taksat mbi pagat Në seancën e sotme, kryeministri Edi Rama pritet të prezantojë programin e ri të qeverisë për mandatin 2017-2021 dhe më
Lakrat e pagatuara dhe turshi janë miq të vërtetë të shëndetit Edhe lakra e kuqe edhe ajo e gjelbër kanë shumë vitamina C (me zierje humben), kalcium, fosfor, kalium, hekur, bakër, zi
Mediat italiane e kanë kapur keq me shqiptarët, pas notave tani publikojnë pagat e tyre (FOTO LAJM) “La Gazzetta Dello Sport”, gazeta sportive më e madhe italiane, ka publikuar sot të gjitha rrogat e skuadrave të Serisë
Rumania nuk përballon dot pagat, dorëhiqet ministri i Mbrojtjes Ministri i Mbrojtjes në Rumani Adrian Tutuianu ka dhënë dorëheqjen pasi ka thënë se nuk ka fonde të mjaftueshme për të p
Ja kur do t’i marrin pagat veteranët e UÇK’së Pensionet e rreth 10 mijë veteranëve të UÇK-së pritet të realizohen shumë shpejt. Veteranët e luftës së UÇK-së pritet