999 rezultate për

pacolli

Pacolli jep lejën, Gjuriç vjen në Kosovë Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, sot pritet të vijë në Kosovë. Gjuriç sot do të mbajë n
Ambasadori rus i komenton Pacollit në Twitter Ambasadori rus në OKB, Dimitry Polyanskiy, është tallur me ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacollin, p
Pacolli del kundër Haradinajt për taksën serbe, a është vegël e Thaçit? Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka deklaruar se nuk mund të refuzojnë kërk
Më në fund kërkohet shkarkimi i Pacollit, a do të ketë guxim Haradinaj? KMDLNJ-ja përmes një njoftimi për media ka përsëritur kërkesën për shkarkimin e ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet
Kelmendi godet Pacollin: Pas dështimit u fsheh prapa femrave Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka komentuar dështimin e ven
Biznesmeni tregon sa km ka bërë për Kosovën, e ka për detyrë t'i bëjë Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli po raporton në këto momente në Komisionin për Punë të Jashtme,
Ministri boshnjak paturpësisht ankohet ndaj Kosovës Ministri i Jashtëm i Bosnjës dhe Hercegovinës e ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë “veprime skandaloze” për taksën 100%
Deputeti Pacolli mbron Ministrin Pacolli, të dy të AKR-së Akuzave të deputetëve për dështimin e anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL, në drejtim të ministrit të Punëve të Jashtme,
Nga kuvendi kërkohet shkarkimi i Pacollit pas dështimeve skandaloze Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj që ta shkarkojë ministrin
Paralajmërimi i frikshëm i Kurtit për Pacollin dhe Thaçin Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kritikuar presidentin Hashim Thaçi dhe ministrin e Jashtëm Behgjet Pac
Pacolli thotë se vendimi ishte unanim por ka hallin se mos rriten çmimet Behgjet Pacolli ka thënë se vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës që të rritet në 100 për qind masa ndaj Serbisë është n
Mediat serbe: Pacolli nuk e ngriti dorën kundër Serbisë Sot Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë vendim që të rrisë taksën për produktet serbe në 100 për qind. Megjithat
Të gjithë dorën lart por Pacolli jo, pse? Qeveria e Kosovës, në krye me Ramush Haradinajn mori vendim për rritjen e taksës prej 100 për qind ndaj produkteve që im
PSD kërkon nga Pacolli që të japë llogari Partia Socialdemokrate ka reaguar pas dështimit të pranimit të Kosovës në INTERPOL. PSD-ja thotë se është e zhgënjyer me
Kurti fajëson Pacollin dhe Thaçin për dështimin në Interpol Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pas dështimit të Kosovës që të pranohet në INTERPOL. Kurti tho
Veseli merr në mbrojtje Haradinajn dhe Pacollin, sulmon opozitën Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se vota kundër anëtarësimit të Republikës së Kosovë
Kërkohet dorëheqja e Qeverisë Haradinaj pas dështimit Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka reaguar pas dështimit të anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL. Ajo k
Nuk ndalen dështimet e Pacollit, kur do të reagojë Haradinaj? Nga Ervin Shkulaku Një ditë para votimit në Asamblenë e Përgjithshme të INTERPOL-it ministri i Punëve të Jasht
Interpol merr vendimin për Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka konfirmuar se në agjendën e samitit të Interpolit u konfirmu
Tani këshilltari i Pacollit gëzohet pse shefi i tij preku dorën e Mike Pence Një shtrëngim duarsh ndërmjet sekretarit të SHBA-së, Mike Pompeo dhe Ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacollit, këshilltari