999 rezultate për

pacienti

Pacienti me kancer vret me thikë doktorin e tij (VIDEO) Një pacient me kancer ka qëlluar për vdekje me thikë doktorin e tij në korridorin e një spitali në Rusi. Dr. Igor Tyu
Shokuese, pacienti me kancer vret me thikë mjekun (VIDEO) Videoja ku një mjek goditet me thikë nga një pacient u bë virale brënda pak orësh. Mjeku në fjalë ishte një mjek i nj
Pamje drithëruese, si pacienti dergjet i shtrirë me batenije në korridorin e spitalit Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka publikuar një video ku duket një pacient i shtrire në
Përmirësohet gjendja e të plagosurit në aksidentin te rreth rrotullimi Pacienti i cili kishte pësuar lëndime në aksidentin tragjik të së premtes është në gjendje të mirë shëndetësore, ka thën
Pacienti ndërron jetë në Sanatorium, familja dyshon te mjekët Një pacient i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ka ndërruar jetë. Lajmi konfirmohet nga policë të Komisariatit të
Skandal, mjeku i "merr frymën" pacientit: Nuk ta bëj rezonancën pa 150 mijë lekë (VIDEO) Një qytetar drejtohet në repartin e neurologjisë, duke kërkuar të bëjë rezonancë magnetike. Nëse ndjek planifikimin, rez
Drithëruese, doktorët shokohen nga ajo çka i gjejnë pacientit në trup (FOTO LAJM) Një video e filmuar në një seancë operacioni në Kinë, tregon momentin kur një ngjalë hiqet nga trupi i një pacienti i ci
E ÇUDITSHME/ Pacienti luan me kitarë, mjekët i bëjnë operacion trurit të tij (VIDEO) Teksa mjekët po ja hiqnin tumorin në tru, 40-vjeçari, Rolden Batista, luajti një serenatë për mjekët. Për kënaqësinë
Bie nga kati i dytë i spitalit në Gjirokastër, pacienti humb jetën në mënyrë tragjike Një 63-vjeçar ka mbetur i vdekur mëngjesin e kësaj të diele në spitalin e Gjirokastrës “Omer Nishani” pasi është rrëzuar
Infermieria mizore filmohet duke dhunuar pacientin e paralizuar (FOTO & VIDEO) Një video e publikuar së fundmi tregon momentin kur një infermiere dhunon një pacient të paralizuar. Dorothea Harvili
Ky është raporti mjekësor i Naser Makollit që ndërroi jetë në burgun e Lipjanit Një i burgosur, i identifikuar si Naser Makolli, ka ndërruar jetë sot në Qendrën e Paraburgimit në Lipjan. Autoritete
Humbi veshin, doktorët i "mbjellin" një të ri në krah Në nëntor të vitit të kaluar doktorët në Kinë vendosën të mbjellin një vesh artificial në dorën e një burri që kishte hu
Mjekët kërcejnë rreth pacientit pa ndjenja në sallën e operimit (VIDEO) Pesë mjekë janë filmuar në një video të “egër” duke u tallur me një person të shtrirë në një krevat kirurgjie. Grupi
Ambulanca prishet në mes të rrugës, ndërron jetë pacienti Dy pacientë nga Kriva Palanka janë dërguar me ambulancë për në spital, por papritur automjeti i urgjencës ka pësuar një
Mjeku qan pas vdekjes së pacientit, por fotoja e tij ka prekur rrjetin (FOTO LAJM) Profesioni i mjekut i cili ka të bëjë drejtpërdrejt me jetët e njerëzve, shpesh është mjaft i vështirë, madje shpesh zem
A përbën rrezik anemia e theksuar? Termi “anemi” i referohet reduktimit poshtë vlerave, normave të pranuara të hemoglobinës (sipas moshës dhe seksit të per
Gripi i tmerrshëm, vdes një fëmijë nga Lezha Shënohet rasti i pestë i konfirmuar i viktimave nga gripi i stinës. Këtë herë bëhet fjalë për një fëmijë tre vjeç nga Le
BATUTAT/ Rama shkon në QSUT dhe takon pacientin me mbiemrin e njëjtë Kryeministri Rama ishte sot për një vizitë në Qëndrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza", ku nuk kanë munguar batutat
Shkencëtarët kinezë modifikojnë ADN për të luftuar kancerin Kina vazhdon eksperimentin CRISPR-Cas9 mbi qeniet njerëzore për të modifikuar AND-së si të vetmën mënyrë për të luftuar
Mjekët harrojnë gërshërët në barkun e pacientit, zbulohen pas 18 vitesh të ndryshkura Një burrë nga Vietnami ka jetuar me një palë gërshërë në barkun e tij për 18 vite me rradhë dhe i ka zbuluar ato vetëm p