999 rezultate për

pacienti

Kjo është arsyeja që na zë lëmza Nga se vjen lemza dhe si mund ta kuroj? Lemza nuk është vetëm nervore dhe pacienti duhet ta ankojë atë tek mjeku i famil
Pacienti zgjohet nga i moshuari që e godiste me shkop (VIDEO) Taylor Parkinson, që ishte shtrirë në një spital në Mançester të Anglisë, ka mbetur i habitur me skenën që ndodhte në dh
Pacienti sulmohet me shkop në spital teksa flinte (VIDEO) Një pacient ka kapur momentin kur një pacient tjetër u sulmua me shkop ndërsa ai flinte. Ngjarja ndodhi në orën 1.30
Skandal, mjekët operojnë në tru, pacientin e gabuar Një staf i tërë mjekësor deri tek drejtuesi i spitalit është pezulluar nga puna në Nairobi të Kenias, pasi operuan në tr
Mjeku "hero" bën veprimin e jashtzakonshëm për të shpëtuar pacientin (VIDEO) Një mjek nga Bursa e Turqisë është kthyer në hero në të gjitha mediat e vendit. Pasi një i plagosur me thikë mbërriti
Dy vjeçari ndërron jetë në Klinikën e fëmijëve në Shkup Një fëmijë dy vjeç e gjysëm nga Shkupi, i cili më 7 janar është pranuar në gjendje të rëndë shëndetësore në Klinikën për
Në QKUK kryhet një operacion specifik, hiqet tumori 30 centimetra nga fytyra Në Klinikën e Kirurgjisë Plastike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, për herë të parë është kryer operacioni pë
Kirurgu që përdhosi profesionin për para ankohet se ndihet i kërcënuar Kirurgu Enver Fekaj sërish është deklaruar në lidhje me pacientin Hysen Ibrahimaj, për të cilin u raportua nga mediet se
Hedhin pacientin jashtë spitalit, arrestohen infermieret e "djallit "(FOTO&VIDEO) Dy infermiere janë pushuar pasi kanë hedhur një pacient jashtë spitalit të tyre në Soçi, në vend që ta trajtojnë atë.
Çfarë është Sindroma Koronare Akute (SKA)? nga Dr. Ylber Isufi - -SKA përmbledh situatat ne te cilat zemra është ne kushte jo normale te funksionimit te saj si
Kujdes! 10 gjëra që nuk duhet t’u thuhen të sëmurëve me kancer Të diagnostikohesh me kancer është gjithmonë një tronditje e madhe. Dhe ndikimi i sëmundjes në mirëqenien psikologjike t
Një javë me dhimbje të forta, mjekët çuditën me atë që i gjejnë në stomak Mjekët janë përballur me një rast të rrallë në Kolegjin Mjekësor të Kolkatas në Indi, kur një pacienti i janë hequr plot
Mjekët i zbulojnë 40 vjeçarit 639 gozhda në stomak Mjekët janë përballur me një rast të rrallë në Kolegjin Mjekësor të Kolkatas në Indi, kur një pacienti i janë hequr plot
Shokohen mjekët, heqin 30 krimba brenda veshit të pacientit (VIDEO) Ky është momenti kur një gruaje të moshuar i heqin rreth 30 krimba nga veshi, të cilës iu infektua nga një mizë që më pa
Dëshira e fundit e pacientit 66-vjeçar me kancer (FOTO LAJM) Ron Smith nga Straffordshire i Anglisë i cili vuan nga një formë e rëndë e kancerit, ka kërkuar që për herë të fundit t
Dëshmitari mohon nënshkrimin në dokumentin ku pacienti jep veshkën Dëshmitari Flamur Bogaj mohoi se nënshkroi dokumentin ku një pacient deklaroi se vullnetarisht po e jep veshkën. Flam
QKUK nderon Kosovën, kryhet një operacion i rrallë Në Klinikën e Neurokirurgjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është kryer me sukses një ndërhyrje kirurgjike
Rekord botëror, tumori 5.5 kg hiqet nga trupi i një pacienti (FOTO LAJM) Një rekord botëror është rregjistruar, ndërsa një ekip kirurgësh hoqën një pjesë tumorale prej 31 cm nga veshka e një pa
E pazakontë, kirurgët heqin një krimb 10 cm nga fytyra e pacientit (FOTO & VIDEO) Disa pamje janë publikuar të cilat tregojnë momentin kur kirurgët nxorrën nga fytyra e një pacienti një krimb të gjatë 1
Pacientia bie nga shtrati në QKUK, mjekët nuk e ndihmuan se po pinin kafe Një paciente e moshës 56 vjeçare e cila ka marr rrugë nga Prizreni për në QKUK përfundojë në pllaka të emergjencës, duke