999 rezultate për

pacienti

Specializantët e QSUT protestojnë kundër dhunës: Ndihemi të kërcënuar Mjekët Specializantë janë mbledhur para urgjencës së QSUT-së në shenjë proteste kundër dhunës së ushtruar ndaj mjekëve.
Gripi i derrit edhe në Durrës, pacienti në gjendje të rëndë Edhe pse për gjatë një jave janë shënuar 4 viktima nga virusi AH1N1, "gripi i derrit" është njoftuar zyrtarisht se ka hy
Humb jetën pacienti në Senatorium Një pacient ka humbur jetën sot në spitalin "Shefqet Ndroqi" në Senatorium. Sipas informacioneve paraprake, arsyeja
Mjekja humb licencën pasi bëri s*ks me pacientin (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Toronto të Kanadasë ku raportohet se një mjeke ka humbur licencen e saj për shkak
Shkoi me dhimbje në spital, mjekët zbulojnë tmerrin në stomakun e pacientit Nj ngjarje e rëndë dhe e pazakontë ka ndodhur në Indi. Maksud Khan, 35 vjeç, u dërgua në një spital në Madhya Pradesh
Sa një vezë struci, mjekët shokohen nga ajo që gjejnë brenda pacientit (FOTO LAJM) 55-vjeçari me emrin Zhou, është kthyer në një fenomen në Kinë. Në muajin Qershor ai kishte shqetësime me stomakun e tij,
Burri rri 30 minuta duke luajtur në tualet, i del zorra e trashë nga vendi (FOTO LAJM) Një burrë në Kinë u dërgua me urgjencë në spital, pasi vërejti një copë mishi në formë topi që kishte dalë jashtë anusit
Infermierja ul pantallonat dhe ia tregon pacientit plak (VIDEO) Një video e publikuar së fundmi shfaq pamjet ku ajo bën vallëzime erotike në trupin e pacientit të moshuar. Në këto p
Pacienti shkoi për një puçërr, por doli pa apendicit: Reagon mjeku, bashkëshort i deputetes së PS Lajmi se një i ri shkoi për një puçër në kurriz dhe doli pa apendicit nga spitali i Peshkopisë u bë viral dje pas postim
Ndodh edhe kjo në Shqipëri, burri i deputetes i heq gabimisht apandesitin një pacienti Një skandal I rëndë ka ndodhur në spitalin e Peshkopisë ku një pacient është operuar tjetër për tjetër. Sipas një qyteta
Zbulohet pajisja që do të zbulojë 17 sëmundje nëpërmjet frymëmarrjes së pacientit Hossam Haick, inxhinier kimik në Institutin Technion Israel of Technology në Haifa, ka zhvilluar një pajisje, që sipas t
Kur do të vendoset për drejtorin e Urologjisë që kërkoi 100 euro nga pacienti Të hënën do të vendoset për suspendimin e drejtorit të Urologjisë, Rexhep Kasumaj. Ai u arrestua dje pasi dyshohet se kë
E pazakontë, kirurgët heqin një krimb 10 cm nga fytyra e pacientit (FOTO & VIDEO) Disa pamje janë publikuar të cilat tregojnë momentin kur kirurgët nxorrën nga fytyra e një pacienti një krimb të gjatë 1
Kirurgu paturpësisht refuzoi pacientin, merr vetëm një vërejtje me shkrim Rreth katër muaj pasi një pacienti i ishte refuzuar ndihma në QKUK, ky institucion ka vendosur për rastin e një kirurgu
"Të kam filmuar me dashnorin", pacienti provokon seksualisht dentisten Një dentiste në Tiranë është kthyer në shenjestrën e sulmit seksual të një personi të identifikuar tashmë nga prokuroria
I ndërron jetë pacienti pas operacionit, mjeku përfundon në polici Policia ka proceduar penalisht një mjek në Tiranë. Mësohet se mjeku me iniciale E.Ç, 64 vjeç, mjek pranë QSUT-Tiranë,
Vonohen mjekët, ndërron jetë pacienti nga Rahoveci Më 26 mars, Hilmi Dërmala nga Rahoveci, kishte dalë nga shtëpia për të mos u kthyer më i gjallë. Djemtë e tij, janë a
Pacienti 86 vjeçar rrëfen si u keqtrajtua në QKUK Parregullësitë e shumta janë bërë të zakonshme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Punëtorët e disa klin
Jetonte me të që prej vitit 1998, mjekët shtangen nga ajo qëi gjejnë në stomak Një pacient nga Kina i ka lënë mjekët të shtangur pasi ka përfunduar në sallën e operacionit nga dhimbjet e forta të sto
Stafi i një spitali nën hetim, injektuan tek pacienti substancë balsamosjeje Personeli i një spitali rus do të ndiqet penalisht pas vdekjes së një pacienteje, e cili gabimisht ishte injektuar me fo