999 rezultate për

otrantos

Tragjedia e Otrantos, familjarët protestojnë në konsullatën italiane Ka nisur gjatë ditës së sotme protesta e paralajmëruar e familjarëve të tragjedisë së "Otrantos". Pas gati 14 vjet nga
Tragjedia e Otrantos, familjarët apelojnë për drejtësi Familjarë të viktimave të tragjedisë së Otrantos gjatë një deklarate të mbajtur gjatë ditës së sotme janë shprehur se gj
“Otranto”, ish-kryeparlamentarja italiane kërkon falje Ish-kryetarja e parlamentit italian, Irene Pivetti, u ka kërkuar falje familjarëve të viktimave të Otrantos, për deklara
“Otranto”, dy vjet burg italianit, 4 shqiptarit Pas 14 vjet e katër muaj shkaktarët e tragjedisë së Otrantos janë dënuar nga Gjykata e apelit të Leces. Gjykata ka dhë
Tragjedia e Otrantos sot mbush 14 vjet Sot mbushen plot 14 vjet nga tragjedia e Otrantos, ku anija shqiptare Kateri i Radës, u mbyt në det e ku humbën jetën 84
Dënohet për mashtrim, avokatja e tragjedisë së Otrantos Avokatja shqiptare Natasha Shehu që mbronte interesat e familjarëve të tragjedisë së “Otrantos” në Itali është dënuar so
"Otranto", shtyhet seanca për në 9 nëntor Seanca gjyqësore për tragjedinë e Otrantos ku u mbytën 81 shqiptarë në 28 marsin e vitit 1997 është shtyrë sëirsh sot në
Perkujtohet 13 vjetori i tragjedise se Otrantos Familjarë dhe të afërm të viktimave të tragjedisë së Otrantos, ndodhur në 28 mar