999 rezultate për

otrantos

A ka shqipëria hapësira ekonomike ekskluzive në ngushticën e Otrantos? Nga Myslim Pasha E nisim shkrimin me këtë pyetje therëse për vetveten tonë të mjeruar, për kokëuljen dhe inferioritet
Albi Nako rrëfen tragjedinë e Otrantos: Humba 8 njerëz atë ditë, vetë u hodha nga anija Një situatë tepër prekëse dhe emocionuese është krijuar mbrëmjen e sotme në spektaklin "Dance with me". Gjatë interpr
SOT NË '97/ Vlora vajton viktimat e "Otrantos", Tirana bëhet gati për pranimin e trupave "ALBA" Wshtë data 1 prill 1997. Vlora dhe Tirana ziejnë. Kryeqyteti i trazirave të vitit 1997, Vlora vuan tragjedinë e "Otranto
SOT NË '97/ Shqiptarët, në zi për viktimat e "Otrantos", vijojnë grabitjet dhe vrasjet në të gjithë vendin Kishin kaluar tre ditë nga tragjedia e "Otrantos" dhe shqiptarët ishi në zi për atë që kishte ndodhur. Qeveria kishte sh
SOT NË '97/ Shqiptarët ishin të shokuar nga tragjedia e "Otrantos", forcat greke hyjnë në jug, turqit në Durrës Pranvera e këtij viti shënon 20-vjetorin e trazirave të vitit 1997, të cilat shkakton humbjen e jetës së më shumë se 3 0
20 vjet nga tragjedia e "Otrantos", kur 115 fatkeqë u mbytën duke i ikur atdheut në flakë Për t’iu larguar varfërisë ekstreme dhe tragjedisë së vitit 1997, me shpresën se do të bëheshin pjesë e botës ku punohet
I mbijetuari i Otrantos rrëfen "ferrin": Si mu mbyt gruaja dhe vajza 6 muajshe (VIDEO) 20 vjet pas tragjedisë së Otrantos, Krenar Xhavara, vetëm 28 vjeç atëherë e sot 48, kujton se si në 8 minuta pa me sytë
U nis nga Orikumi, kapet gomonia me 400 kg drogë në Otranto Policia italiane sekuestroi rreth 400 kg marijuanë sot në veri të Otrantos. Operacioni anti-drogë u zhvillua si rezulta
Shqiptari shpëton nga mbytja, por e pëson keq nga policia italiane (VIDEO) Autoritetet italiane kanë shpëtuar një shqiptar, por rezultoi se ishte person i kërkuar për disa vepra kriminale në Veri
Valë droge drejt Italisë, 3 shqiptarë fshihnin 734 kg marijuanë në gomone Vala e trafikut të drogës drejt brigjeve italiane nuk ka të ndalur, ndërsa mediat italiane bëjnë me dije se tre shqiptar
Tragjedia e Otrantos, arrestohet skafisti shqiptar Një skafist shqiptar i shpallur si një nga përgjegjësit e tragjedisë së Otrantos, tashmë është vënë në pranga. Ai kërkoh
Gomonia e zhdukur në Otranto u nis nga Shqipëria Update- Ende asnjë gjurmë nga gomonia e zhdukur mbrëmë në kanalin e Otrantos. Forcat e Armatosura njoftojnë se megjithe
Otranto, arrestohen 4 shqiptarë me 1 ton drogë (FOTO LAJM) Mbi një tonelatë marijuanë e sekuestruar, katër shqiptarë të arrestuar dhe të paktën dy shqiptarë të tjerë në kërkim pas
16 vite nga tragjedia e Otrantos Sot përkjujtohet 16-vjetori i tragjedisë së Otrantos ku humbën jetën 81 persona. Familjarët e viktimave e tyre kërkojnë
15 vjet nga tragjedia e Otrantos, familjarët protestojnë Drejtues të pushtetit vendore, deputetë dhe familjarë të viktimave të tragjedisë së Otrantos kanë zhvilluar një ceremoni
15 vjet nga tragjedia e Otrantos Sot mbushet 15 vjet nga tragjedia e Otrantos ku humbën jetën 84 persona mes tyre gra dhe fëmijë. Me rastin e 15 vjetorit
Itali, përurohet monumenti Kateri i Radës Në qytetin e Otrantos në Itali është përurar gjatë ditës së sotme monumenti i anijes Kateri i Radës së tragjedisë së 28
Vlorë, përkujtohet tragjedia e Otrantos Familjarët e viktimave të 9 janarit kanë akuzuar sërish drejtësinë shqiptare se akoma nuk është zbardhur ngjarja e tragj
Tragjedia e Otrantos, anije momumet në kujtim të viktimave Anija ‘Kateri i Radës’ anija e mbytur disa vite ma parë ku humbën jetën 81 persona, është çmontuar nga italianët për ta
Familjarte e Tragjedise se Otrantos, anija të kthehet në Shqiperi Familjarët e viktimave te Tragjedisë së Otrantos nëpërmjet një pronocimi për mediat kanë kërkuar që relikja e anijes se