999 rezultate për

orban

Orban: Funksionarët e BE humbin kohën me lojra për derrat dhe patat Kryeministri hungarez Viktor Orban ka përrhapur debat me deklaratën e tij gjatë një tubimi vjetor me studentët, të zhvil
E kemi tepruar kur kemi folur për regjimin e Orbanit? Asnjë çik Vizita e Kryeministrit tonë në Hungari, ku u ftua dhe u prit nga homologu i tij, Victor Orban, ndolli natyrshëm vëmendje
Berisha visit to Budapest During a meeting with his Hungarian counterpart, Victor Orban in Budapest, Prime Minister Sali Berisha expressed gratitu
Berisha-Orban: Anëtarësimi i Shqipërisë në interes të BE Gjatë vizitës së tij zyrtare në Hungari, kryministri Sali Berisha ka takuar homologun e tij hungazrez, Viktor Orban. Në
Berisha viziton Hungarinë Kryeministri Sali Berisha është nisur për një vizitë zyrtare drejt Hungarisë me ftesë të homologut të tij hungarez, Vikt
Orban i përgjigjet BE: Hungaria nuk është koloni Hungaria është kundërpërgjigjur ndaj penalizimeve të bëra nga Bashkimi Europian. Kryeministri i këtij vendi Viktor Orban
PE kërcënon sërish Hungarinë Kryetari i Parlamentit Europian, Martin Schulz ka paralajmëruar kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban se ai nuk duhet
Kritikat e BE, Orban: Problemet mund të zgjidhen shumë lehtë Pas kritikave të shumta të bëra nga parlamentarët e BE-së kryeministri hungarez, Viktor Orban gjatë një fjalimi të shkur
Hungarezët protestojnë kundër Kushtetutës së re Një ditë pas hyrjes në fuqi të kushtetutës së re hungeraze me mijëra qytetarë kanë protestuar ndaj kësaj kushteteute e c
Orban: Best way to Europe is to accept Albania as part of EU The best way to strengthen Europe is to accept Albania as part of the European Union (EU), Hungarian Prime Minister Vikt
Orban-Topalli: Fokus i bisedimeve, bashkëpunimi ekonomik Gjatë një vizite në Hungari kryetarja e parlamentit shqiptar Jozefina Topalli ka zhvilluar takime me krerët më të lartë
Orban: BE të nisë negociatat me Maqedoninë “Bashkimi Evropian duhet të nisë pa vonesë negociatat me Maqedoninë” Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka
Orban: Albania must take the candidate status Prime Minister of Hungary, Viktor Orban said that Albania should be take the status of candidate country for European Un
Orban: Shqipërisë t`i jepet statusi kandidat Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban ka deklaruar se Shqipërisë duhet t`i jepet statusi i vendit kandidat për në Bashk
Orban: Albania in the EU after fulfilling the conditions Hungarian Prime Minister, Victor Orban in a press conference with the Albanian Prime Minister, Sali Berisha said that Al
Orban: Shqipëria në BE pas plotësimit të kushteve Kryeministri hungarez Viktor Orban në një konferencë për shtyp me kryeministrin e Shqipërisë Sali Berisha, deklaroi se S
Berisha takon homologun hungarez Kryeministri Berisha ka pritur sot në një takim homologun e tij hungarez Viktor Orban i cili ndodhet për një vizitë zyrt
Orban: BE ka problem me zgjerimin Viktor Orban, kryeministri i Hungarisë, vendi që ka kryesinë e rradhës së BE-së deklaroi se problemi më i madh që po për
Hungaria merr presidencën e BE-së Presidenti i Komisionit Evropian Zhose Manuel Barroso dhe kryeministri i Hungarisë Viktor Orban zhvilluan një sesion ple