999 rezultate për

orban

Buzhala: Ramës i duhen të vrarë këto ditë Gazetari Berat Buzhala me një shënim në “Facebook” teksa komenton situatën politike në Shqipëri thekson se eksponentët e
Orban nuk ndalet, fiton edhe më thellë në zgjedhjet e PE Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban kryeson rezultatet paraprake të zgjedhjeve të Parlamentit Europian ne Hungari me 5
Orban vazhdon sulmet: Këta janë "idiotë të dobishëm" "Idiotë të dobishëm" janë majtistët, kritikët e tij në Partitë Popullore Evropiane (PPE), theksoi kryeministri i Hungari
Orban: Fatkeqësisht ende nuk e kam takuar Gruevskin “Nuk kam kohë të marrë frymë, jo më të takohem me Nikolla Gruevskin”, tha mbrëmë kryeministri hungarez, Viktor Orban, pë
Orban: Gruevski është aleati ynë Përderisa Institucionet në vend hetojnë përgjegjësinë për arratisjen e Nikolla Gruevskit, kryeministri hungarez Viktor O
Avioni privat i Orbanit fluturoi në Beograd një ditë pas njoftimit të rendësishëm të Gruevskit Avioni luksoz privat që përdoret nga qeveria hungarez dhe elita e biznesit Hungarez, duke përfshirë këtu edhe kryeminist
Kush po e mbron Gruevskin në Hungari Televizioni “1TV” nga Budapesti raporton se kryeministri hungarez Viktor Orban po e mbron ish-kryeministrin e Maqedonisë
Bashkimi Evropian ndëshkon Hungarinë Parlamenti Europian votoi për aplikimin e masave disiplinore kundër Hungarisë, në lidhje me shkeljet e pretenduara të vl
Kryeministri hungarez: Emigrantët në Itali të kthehet në vendin e tyre Kryeministri hungarez Viktor Orban ka thënë se emigrantët e paligjshëm në Itali duhet të deportohen përsëri në Afrikë, n
Katër shtete të BE-së kundër Merkelit, e vështirë zgjidhja për çështjen e refugjatëve Kryetarët e qeverive të Polonisë, Çekisë dhe Sllovakisë e vlerësojnë takimin e planifikuar vetëm si aksion ndihme në fav
Metës i hap derën "armiku" i BE-së, Viktor Orban Presidenti i Republikës së Shqipërisë është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Hungari ku edhe është pritur nga kryemi
Parlamenti hungarez zgjedh Orban për Kryeministër Parlamenti i Hungarisë ka rizgjedhur Viktor Orbanin në postin e kryeministrit. Ky është mandati i tretë radhazi i Orbani
Mbyllet një gazetë opozitare në Hungari Një ditë e keqe për median e lirë në Hungari. E përditshmja Magyar Nemzet u mbyll. Pas kësaj qëndron një grindje e ndërl
Vendet e Vishegradit kërkojnë më shumë fuqi në BE Në samitin e fokusuar në çështjet e lidhura me të ardhmen e BE-së, vendet e Vishegradit kërkuan që të kenë më shumë pesh
Orban dhe Jansa presin zgjedhje të drejta dhe demokratike në Maqedoni Kryeministri hungarez, Viktor Orbán, pas takimit me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në Ohër, u shpreh se nuk
Analisti austriak: Gruevski dhe Orban nuk janë më të mirë se Le Pen Analisti austriak Florian Biber, ka shkruar në profilin e tij në Twitter se askush nuk duhet ta urojë fitoren e Emmanuel
Hungaria zyrtarisht në mbështetje të Bashës: Jemi me opozitën Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka njoftuar mbështetjen zyrtare të vendit të tij ndaj protestës së opozitës në Sh
Miku i Berishës sulmon Ramën: Ndërhyrja në Maqedoni, e papranueshme! Kryeministri hungarez, Viktor Orban gjatë një vizite në Shkup ka kritikuar qeverinë shqiptare dhe Edi Ramën për ndërhyr
Kryeministri i Hungarisë paralajmëron se do të burgosë emigrantët që mbërrijnë në vend Kryeministri hungarez, Viktor Orban njoftoi sot se do të burgosë në mënyrë sistematike të gjithë emigrantët që mbërrijn
Orban akuzon Evropën për "sovjetizim" Në përkujtim të kryengritjes anti-komuniste të vitit 1956, lideri i krahut të djathtë, Kryeminstri i vendit Viktor Orban