999 rezultate për

orav

Kërcënon BE: Nëse s'ka progres, vitin tjetër humbni rekomandimin Bashkimit Europian po i soset durimi përsa i përket ngecjes së reformave dhe proceseve demokratike në vend. Ndryshe nga
Ja çfarë diskutoi Ali Ahmeti me Oravin Sot në selinë e BDI-së, Ali ahmeti ka pritur ambasadorin e BE-së, Aivo Orav. Kryetari Ahmeti dhe Ambasadori Orav disk
Orav-Thaçit: PDSH të kthehet në Kuvend (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka pritur në selinë e tij ambasadorin e Bashkimit Evropian në Shk
"Monstrën" e ndjek Brukseli Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka pritur sot në zyrat e Bashkimit Demokratik për Integrim, ambasadorin e BE-së, Aivo Orav
Orav: Maqedonia ka shënuar regres Ambasadori i BE-së, Aivo Orav është shprehur se Maqedonia ka shënuar regres në shumë fusha. Sipas tij, politikanët nu
Ahmeti takohet me Orav: Të gatshëm për qeverinë e re Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar sot ambasadorin e BE-së, Aivo Orav. Ambasadori i SHB
Kujtohet masakra ndaj shqiptarëve në Llashticë Dje më datë 30 prill mbushen plot 15 vjet nga koha kur ka ndodhur masakra e Llashticës. Pikërisht në këtë fshat janë
"Zgjedhje të reja, probleme të vjetra" Ambasadori i Bashkimit Evropian, Aivo Orav tha sot se BE po e ndjek nga afër situatën në Maqedoni. Ai tha se BE-ja n
Orav: Thirrjet për bojkot janë antidemokratike Ambasadori i BE Aivo Orav, në një intervistë ekskluzive për revistën e re online Inbox7.mk, ka folur për zgjedhjet dhe p
"Dhunimet e forcave serbe gjatë luftës në Anamoravë" Shaban Terziu, që ka shërbyer si këshilltar i forcave amerikane të KFOR-it, tregon se ka qenë prezent në disa lokalitete
Orav: Për emrin gjeni bashkëbisedues nga pala tjetër Ambasadori i BE-së në Shkup Aivo Orav është shprehur se zgjerimi i Bashkimit Evropian është në vazhdimësi e sipër. Në
Prince William i fiksuar pas motorave (FOTO LAJM) Panairi i motorçikletave që është zhvilluar në Ekspozitën Kombëtare të Birmingamit, në Britani, ka patur një mysafir të
Orav: Politika të mendojë për të ardhmen Shefi i delegacionit të BE-së në Shkup, ambasadori Aivo Orav, thotë se politikanët në Maqedoni duhet të flasin për ardhm
Kanali Danub-Moravë-Vardar, Serbia pret përgjigje nga Maqedonia dhe Greqia Studimi për shpagim të ndërtimit të kanalit ujor Danub-Moravë-Vardar tregoi se ai është ekonomikisht i arsyetueshëm, the
Ahmeti takohet me ambasadorin e BE-së, Aivo Orav Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur sot në selinë e partisë Aivo Orav, ambasador i Bashk
Sulley Muntari nis biznesin e super-makinave (FOTO LAJM) Ka nga ata që mendojnë se futbollistët nuk bëjnë asgjë pasi dalin nga fusha e lojës. Mund të mbushin faqet e revistave d
Pandoravirus, virusi i ardhur nga Marsi Pandoravirus është virusi më i madh i zbuluar ndonjëherë në Tokë. Kështu kanë konstatuar shkencëtarët francezë, sipas të
Orav u takua me liderin e LSDM-së, Zaev Euroambasadori i Maqedonisë, Aivo Orav sot pati takim me liderin e ri të LSDM-së, Zoran Zaev. Pasi k apërfuduar takimi m
Orav: Në BE flitet për konsensus, jo veto Euroambasadori Aivo Orav shprehu sot optimizëm për mbledhjen e ardhshme të Këshillit të Bashkimit Evropian, në të cilin
Ahmeti takon ambasadorin Orav Në selinë e partisë në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur Aivo Orav, Ambasador