999 rezultate për

opozita

Zaev reagon për përgjimet: Nuk i kam dëgjuar ato që s'janë publikuar Kryeministri Zoran Zaev thotë se nuk i ka dëgjuar përgjimet e publikuara ditëve të fundit në rrjetet sociale. Zaev u
INTERVISTA/ Rama gati për fushatë, por plas "bomba" në Durrës: Sako, pjesë e skandalit që fundosi Dakon Maxhoranca shprehet e vendosur për të zhvilluar zgjedhjet në 30 qershor duke njoftuar edhe nisjën e fushatës pas dy ditë
Tani që Edi Rama nuk iku, a do shkrihet opozita?! Nga Alfred Peza Protesta e fundit e “Opozitës së Bashkuar” në Tiranë, përveç të tjerash tregoi se ajo çfarë po n
Pas protestës, Monika viziton Bashën në shtëpi Mëngjesin e sotëm kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i ka shkuar në shtëpi kreut të PD-së Lulzim Bashës për të zhvillua
Opozita cakton datën për protestën e ardhshme Opozita ka vendosur që të zhvillojë protestën e radhës në datën 31 Maj, duke e shtuar kështu ndjeshëm presionin në drejt
Paralajmërimi i frikshëm i Sali Berishës për protestën e të shtunës Sali Berisha thotë se opozita e do marrëveshjen, por sipas tij nuk ka dialog me Ramën kryeministër. Nëse nuk realizohet
Hajdari ironizon Bashën: Viziton një shtet që po del nga BE, po dëmton Shqipërinë Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari kritikoi sërish kreun e PD Lulzim Basha. Ja deklarata e zonjës Hajd
PD, Kaso: Vendimi i KQZ me urdhër nga eksponentë të lartë të PS Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD Ivi Kaso, në një deklaratë për shtyp u shpreh se KQZ në mënyrë të paprecedente dh
Basha: Rrëzimi i Ramës është fitore e shqiptarëve Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë një mesazh të qartë për Ramën dhe qeverinë e tij nga Shkodra. Basha u tregua
Opozita e sigurt: Qeveria i ka ditët e numëruara Këtë javë pritet takimi i liderëve të opozitës, kështu për një mocion votëbesimi për qeverisjen aktuale. Opozita janë në
Shpend Ahmeti, dakord me nismën për rrëzimin e qeverisë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë të ditur se gjatë kësaj jave do të takohet me kryetarët e dy partive tjera opozit
Opozita në Kosovë po përgatitet për të rrëzuar Haradinaj, ky është skenari Lëvizja Vetëvendosje e ka lënë të hapur mundësinë e përfshirjes së Listës Srpska në procesin e rrëzimit të qeverisë, ndë
Rrahje mes opozitarëve e pushtetit në Serbi Dalibor Stanojevic, këshilltar i Partisë demokratikë të Serbisë dhe njëri prej organizatorëve të protestës “1 nga 5 mili
Pse është mbyllur dera e dialogut deri më 30 Qershor Nga Alfred Peza Për të gjithë ata që ende nuk e kanë të qartë se përse deri më 30 Qershor, opozita jashtparlamen
Rama: Nëse unë ik nga pushteti këtë vend e djeg Sali Berisha Në asnjë moment nuk pranoi të jap dorëheqjen, duke thënë se opozita nuk fiton dot zgjedhjet dhe kërkon pushte në tavolin
Opozita hodhi hapin për të marrë pjesë në zgjedhje, PD sqaron situatën Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka reaguar në një komunikatë për shtyp lidhur mbi interes
Opozita cakton ditën për protestën e radhës Pas mbledhjes së mbajtu opozita ka vendosur që protesta e radhës të mbahet në 25 maj duke filluar nga ora 18:30. Kreu
Opozita në Fier: Nuk do lejojmë zgjedhje më 30 qershor Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur n
Opozita e pavendosur për protestën e 25 majit Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvillua
Opozita ngul këmbë: Nuk do lejojmë zgjedhje me 30 qershor Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së Lulzim Basha me aleatët e tij. Në mbyllje të takimit, kreu i LZHK-së Dashamir Sheh