999 rezultate për

opozita

Përfundon takimi i opozitës me Metën, çfarë u fol mes opozitarëve Ka përfunduar edhe takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e opozitës. Duke folur pasi dolën nga takimi, Dashamir S
Rama nuk kursehet për ish-deputetin e PD: Ai veshgjati! Injoranti! Kryeministri Edi Rama nuk kurseu epitetet e shumta ndaj ish-deputetit të Partisë Demokratike në Elbasan, Aurel Bylybashi
Opozita pret me protestë Ramën në Elbasan (FOTO LAJM) Teksa kryeministri Edi Rama pritet të shkojë në Elbasan nga Gramshit, mbështetës të opozitës janë grumbulluar për të pro
Mziu fton qyetarët e Kamzës t'i bashkohen aksionit opozitar kundër zgjedhjeve për 6 ditë me rradhë Kryetari I bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu ka ftuar qytetarët ti bashkohen aksionit opozitar kundër zgjedhjeve të 30 Qe
Zbulohet skenari: Gjithçka se si opozita do të bllokojë zgjedhjet Ndërkohë që ndajnë vetëm 4 ditë nga data 30 qershor, kur mazhoranca do të shkojë në zgjedhje, zbulohen detaje nga aksion
4 ditë para votimeve, opozita jep alarmin: Çfarë pritet të ndodhë të dielën e 30 Qershorit Ashtu sikundër maxhoranca këmbënguli, zgjedhjet do të mbahen këtë të diel, më 30 Qershor. Në anën tjetër opozita vazhdon
Basha i sigurtë: Opozita nuk vjen në pushtet me dhunë Kryetari i Partisë Demokratike në daljen e tij publike në orën 21.00, ashtu sikurse ka bërë gjatë gjithë këtyre ditëve a
LIVE/ Opozita marshon drejt aeroportit të Kukësit Mbështetës të shumtë të Partisë Demokratike po zhvillojnë një protestë në Kukës kundër kryeministrit Edi Rama. Ata po
Opozita njofton për një protestë urgjent sot (FOTO LAJM) Pasditen e sotme, kryeministri Edi Rama do të vijojë fushatën elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit, duke u ndalur në
Edhe në Durrës kryeministri pritet me thirrjet "Rama ik", FNSH pritë protestuesve Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta në qytetin e Durrësit. Mbështetës të partive opozitare kanë tentuar t’
Rama: Opozita dhunon në rrugë, Presidenti nga zyra Dropulli është ndalesa e radhës e kryeministrit Edi Rama, në kuadër të fushatës zgjedhore. Në fjalën e tij, kreu i qever
Limaj skeptik se Serbia mund të njohë Kosovën në fund të negociatave Kosova është e gatshme të fillojë dialogun me Serbinë të pezulluar pas vendimit të Prishtinës zyrtare që produkteve që v
Berisha kërcënon nga protesta: Rama nuk dorëhiqet, por opozita e gatshme të çlirojë me çdo çmim Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë pak më parë nga protesat e nëntë kombëtare e opozitës. E
Rama për "Associated Press": Liderët opozitarë kanë frikë, duan të pengojnë integrimin Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për “The Associated Press”, ka deklaruar se ishte i vendosur që zgjedhjet ven
Protesta e opozitës, blindohen parlamenti dhe kryeministria Punëtorët kanë nisur rrethimin me gardh prej hekuri dhe tel me gjemba godinën e parlamentit dhe prokurorinë disa orë par
PROTESTA/ Kuvendi e kryeministria rrethohen metela me gjemba, 1500 policë në gadishmëri Disa orë para protestës së planifikur nga opozita të nisë në orën 20:00 punëtorët kanë nisur të rrethojnë me gardh prej
Opozita në protestë, çfarë pritet të ndodhë sot në mbrëmje? Opozita do mbajë sot protestën e saj të radhës kombëtare. Protesta do mbahet në orën 20:00. Kreu i demokratëve Lulzi
Rama mbyll mitingun dhe largohet, opozita vazhdon protestën Kreu i qeverisë ka përmbyllur mitingun e organizuar në Shkodër dhe i është drejtuar tashmë Tiranës, ndërsa opozita e opo
Nga Vau i Dejës, Rama krahason opizitën shqiptare me talebanët Nga fushata elektorale në Vaun e Dejës, kryeministri Edi Rama ka krahasuar opozitën shqiptare me talebanët. Sipas Ramës,
Pas arrestimit të ish- deputetit reagon Boçi: Zbuluan dashurinë për kollare pas të 45-ve Mbrëmjen e djeshme Ish deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia është shoqëruar në polici teksa ishte duke shkuar në