999 rezultate për

opozita

Opozita greke ngrihet kundër vendimeve të qeverisë së re Opozita greke ka reaguar fuqishëm ndaj veprimeve të para të qeverisë së re konservator, të Kyriako Mitsotakis, një prej
Përçahet opozita, Haradinaj qeveris pa shqetësim Ndërsa nevojiteshin pak vota për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj” partitë opozitare kanë filluar ta akuzojnë njëra-tjetrë
Zbulohet skenari i PD, kur do të futen në zgjedhje Albana Vokshi, ish-deputete dhe drejtuese e PD-së ka deklaruar në emisionin Open të Eni Vasilit në Top Channel kohën se
Aleati i Bashës: Do bëjmë si do bëjmë sa të jetë Rama në qeveri Kreu i LZHK-se, Dashamir Shehi, aleati i kryedemokratit Basha ka theksuar sot se eshte Rama ne pushtet qe po e mban opoz
Opozita ngre 8 kërkesa ndaj KQZ-së, në dijeni edhe Glover Partia Demokratike njofton se në emër të koalicionit opozitar ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhje që t’i vërë në
Ngrihet Komisioni Hetimor për shkarkimin, Meta jep mesazhin e radhës që me mëngjes Që me mëngjes Presidenti i vendit Ilir Meta ka dhënë mesazhin e radhës. Ai ka publikuar një foto ku shfaqet gjatë moment
Shqiponja me përqindjen e refuzimit të votimeve vendoset para kryeministrisë Shqiponja e flamurit kombëtar është vendosur në qëndër të protestës së opozitës. Në zemër të saj shkruhet shifra “85%”,
Seancë plenare dhe protesta e opozitës, si do të arrijë të shmangë përplasjet policia Opozita ka lajmëruar protestën e saj të 10 kombëtare. Ashtu si edhe deri më tani, kërkesa për protestë përmban vetëm she
Një ditë para protestës, Rama ja "mbath" në plazh me Zahon (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit Edi Rama, ditën e sotmë ka thënë "Mirmëngjes" për të gjithë shqiptarët me një foto buzë detit bash
10 mitet e rreme të opozitës për 30 Qershorin! Nga Alfred Peza Nga momenti i djegies së mandateve të deputetëve të saj, e në vijim, e gjithë propaganda e “Op
Rakipi: Kjo është mënyra e vetme për largimin e Ramës IMbrëmjen e djeshme, i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora, gazetari Ylli Rakipi u shpreh se largimi i kryeministrit E
Aksioni opozitar, jo vetëm protesta, zbulohet axhenda e PD-së Pas vendimit të sotëm për t’iu rikthyer protestave më 8 korrik, kryetari i PD-së Lulzim Basha mbledh nesër organet më të
Opozita nuk ndalet, Basha cakton datën për protestën e 10-të kombëtare Pasi votimet e 30 qershorit kaluan dhe, sikurse pritej, PS mori të gjitha bashkitë e vendit, opozita ka vendosur të vijo
"Nesër, molotovë tek shtëpia e Bashës" Analisti Armand Shkullaku deklaroi se opozita mund të ndërmarrë aksione të ndryshme, por asaj nuk i lejohet që të bëjë n
Aleatët e Bashës takim urgjent në selinë e PD Kreut të Partisë Demokratike Lulzim Baha, sapo i janë bashkuar në selinë e PD Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Agron Duk
Zëri i Amerikës për 30 qershorin: Opozita mund ta shohë veten fitimtare Në Shqipëri, procesi i votimit për 61 kryetarët e rinj të bashkive dhe këshillat e rinj bashkiakë, u mbyll sipas afatit
Deputeti publikon mesazhet: Rilindja telefonon qytetarët për ti detyruar të votojnë (FOTO LAJM) Deputeti Lefter Maliqi, ka publikuar disa mesazhe, të cilat sipas tij, tregojnë socialistët po shnatazhojnë dhe kërcënoj
Politikania opozitare në gjyq për "fyerje" ndaj Erdoganit Një figurë udhëheqëse në politikën e Stambollit u paraqit të premten në gjykatë nën akuzat se ofendoi presidentin e Turq
"Rama ik", opozitarët e Vlorës presin Ramën me protesta (VIDEO) Nën thirrjet "Rama ik" qytetarë të Vlorës janë mbledhur para selisë së Partisë Demokratike në këtë qytet në pritje në ni
Rama në mbrëmje takim në Fier, opozita gati për protestë (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur aktualisht fjalën e tij në tubimin elektoral të PS-së në Vorë, por në mbrëmje p