999 rezultate për

opozita

Rama: Opozita synon të cënojë unitetin qeveri-popull Kryeministri Edi Rama ka publikuar vetëm pak minuta më parë një status ku sulmon opozitën. Sipas tij, kjo e fundit ka
Protesta me tenxhere sonte kundër LDK-së dhe opozitës Nisma për protestën në ballkon do të vazhdojë edhe sonte, duke filluar nga ora 20:00. Sipas njoftimit, sonte është parap
Beteja e koronavirusit, Rama thirrje Bashës: Të bëhemi një! Kryeministri Edi Rama, ka dhënë mesazhin në emisionin “Opinion” për kreun e PD, Lulzim Basha. Rama tha se nuk është k
Zgjedhjet parlamentare në Sllovaki, fitore e madhe e partisë opozitare Partia opozitare (OLaNO) ka fituar zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë me një fitore të jashtëzakonshme. Me pothuajs
Si kurrë më parë, Rama flet plot dashuri për Lindën: Opozita ime më e fortë! "Bashkëshortja ime është opozita ime më e fortë. Falë saj, nuk kam qenë kurrë vetëm, realisht!" Kryeministri Edi Rama
Ahmeti: Nuk dëshiroj t’i frikësojë opozitarët (VIDEO) “Nuk dua t’i frikësojë shumë opozitarët”. Kështu është përgjigjur kreu i BDI-së në pyetjen: Sa ka takat Ali Ahmeti? N
Nagavci: Të gjuash me vezë nuk të bën opozitar Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka dalë kundër një opozitarimizmi me vezë, pas sulmit të tillë që iu bë sot zë
17 Maj i dytë me Bashën? Edi Rama: Kur te dojë opozita, jam i gatshëm! "Fallxhoret i ka Presidenti dhe unë nuk hedh fall..." Kryeministri Edi Rama ka thënë për herë të parë se është i hapu
Ndahen Komisionet Parlamentare: 8 pushteti dhe 6 opozita Kryesia e Kuvendit, në mbledhjen e mbajtur sot, ka ndarë Komisionet Parlamentare. Koalicioni LVV – LDK, bashkë me minori
Basha mbledh aleatët, , zbulohet kërkesa e 4 partive opozitare Ndryshime të reja priten në kampin e opozitës. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur në një takim aleatë
Paralajmërohet skandali i radhës pas videos së Allës duke konsumuar kokainë Opozita ka paralajmëruar një tjetër skandal pas atij te kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla. Pas videos së Lefte
Berisha: Kjo është këshilla që kam për Bashën dhe Kryemadhin “Opozita nëse bëhen zgjedhje, që nesër të bëhen, i ka të fituara zgjedhjet”. Kështu mendon ish-kryeministri Sali Berisha
Gazetari ia thotë në sy Berishës: Basha dhe Rama janë takuar në janar “Mendoj se marrëveshja duhet të analizohet në këtë kontekst. Pas një vendimi ekstrem të opozitës shqiptare siç ishte dje
"Nuk u realizuan qëllimet" Berisha i zhgënjyer nga Basha e Kryemadhi? Mbrëmjen e sotme ish-kryeministri Sali Berisha është i ftuar në "Opinion" për të diskutuar për zhvillimet e fundit polit
Reforma Zgjedhore, Gjiknuri dhe Hajdari i dërgojnë letër OSBE-ODIHR Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari, dy bashkëkryetarët e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, i janë drejtuar
Opozita paralajmëron nisjen e protestave kombëtare Nisja e sesionit të ri Parlamentar për Partinë Demokratike nuk ka asnjë pritshmëri për aq kohë sa institucioni cilësohet
"Hedh një gur dhe të gjithë merren me të", Rama mundet vetëm nëse e lufton me armët e tij Pas shtatë vitesh në pushtet teksa është në fund të mandatit të tij të dytë, Edi Rama nuk ka lënë thuajse asgjë pa bërë.
Ndoka propozon të "vrasim" Ramën, ish-deputeti: Plumbin e meriton edhe ti! Mbrëmjen e kaluar, ish-deputeti Nard Ndoka deklaroi se Edi Rama vetëm nëse do ta vriste opozita se ndryshe nuk ikën nga
Shkullaku : Deputetëve, ua ka marrë ko*et Edi Rama dhe ua ka shtrydhur Gazetari Armand Shkullaku mendon se sistemi më i mirë për Shqipërinë është ai proporcional kombëtar me lista të hapura.
Paralajmërimi i fortë i Murrizit: Opozita Parlamentare 0 vota reformës zgjedhore! I ftuar në Top Channel, në studion e emisionit “Top Talk”, ishte deputeti Muslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij ai u shpre