999 rezultate për

operativ

Wollfarth welcomed the "good start and cooperative spirit" for reform Ambassador of OSCE Presence to Tirana, Eugen Wollfarth welcomed the "good start and cooperative spirit" that dominated
Nokia me dy linja celularësh Nokia prezanton dy linja produktesh. Një do ti përkasë nivelit të lartë me sistem operativ Windows 7.5 dhe një nivelit m
Si komunikonte NATO me UÇK-në gjatë luftës? Rrëfimi i kolonelit nga Shqipëria, Spiro Butka, zëvendësshef shtabi i UÇK dhe më pas i TMK. Mikroperacioni tepër sekret
Microsoft planifikon "një sistem operativ të vetëm" Microsoft ka sugjeruar se telefonat, kompjuterat dhe tabletat mund të ndajnë të njëjtin sistem operativ. Andy Lee, pr
Makinat e policisë me GSP Automjetet e patrullave të përgjithshme të policisë prej katër muajsh janë pajisur me sistemin GPS. Ky sistem monitorim
Së shpejti Windows 8 Nga rrjedhjet e informacionit në Microsoft bëhen të ditura disa nga detajet e produktit të tyre më të ri. Në windows 8 s
Shumë pranë lançimit të Samsung GT-i9101 Galaxy S Plus Gama e Galaxy S për smartphon-ët Samsung me sistem operativ Android do të pasurohet në javët e ardhshme me Samsung GT-i9
Windows Embedded Compact 7 sistem i "shkëlqyer" Zyrtarizohet versioni i posaçëm, i dobësuar, i sistemit operativ Windows 7, pasardhës i sistemit operativ të popullarizu
Gjeni gabimet e Chrome OS dhe fitoni para Google disa herë ka paralajmëruar që Chrome OS do të jetë sistemi operativ më i sigurt në planet, dhe tani edhe dëshiron
Windows 8 zgjeron horizontin e Microsoft-it për Mobile Microsoft pohon se sistemi operativ Windows8 do të jetë i përshtatshme me platformat hardware ARM. Microsoft, në prezant
Chrome OS këtë vit? Google ka njoftuar se sistemi operativ nga kompania Google i quajtur Chrome OS do të paraqitet në fund të këtij viti. Po
Android rritet, iOS bie iPhone 4 është një risi e madhe pothuajse në të gjitha vendet botës, dhe shitjet e mëdha të tij duhet të kenë ndikuar në
Hakerët gjejnë iPhone OS 4.1 jailbreaking Lajmi u shpall nga anëtari pod2g në Twitter, dhe më vonë është marrë edhe nga hakerët tjerë. Zakonisht Apple vepron shum
Google publikon projektin e sistemit operativ me burim te hapur Chromium OS (VIDEO) Në korrik ju kemi njoftuar se Google po punon me një sistem operativ Google Chrome OS, një sistem operat
Shpallja e pavaresise se Kosoves, SHPK gati planin operativ "Statusi" Zyrtare te larte te sektorit te sigurise ne Kosove, kane konstatuar se ne rast te shpalljes se pavaresise, plani do te j