999 rezultate për

operativ

Instalimi i sistemi të ri operativ, radhë në pikën kufitare të Morinit Të enjten në pikën e kalimit kufitar të Morinës, në Kukës janë shënuar radhë të gjatë si pasojë e instalimit të një sist
Windows RT nuk do të ketë versionin e plotë të Office 2013 Sistemi operativ Windows RT do të dalë me një version të mangët të Office. Sipas disa raporteve nga The Verge, ky sistem
Gruevski kërkon arrestimin e Georgevskit Siç shkruan Zoran Bozhinovski në tekstin e tij autorial të botuar në portalin "Burevesnik", shpallja e koalicionit mes i
Rikthehen kooperativat Fermerët shqiptarë duhet të bashkohen në kooperativa, në mënyrë që t’i përballojnë me sukses sfidat e së ardhmes. Kështu
Shkodër, "rikthehet" kooperativa Muajt e fundit, ekspertë të fushës së bujqësisë kanë hedhur idenë e krijimit të koerativave, gjë që mund të rriste të ar
Galaxy One, me Windows 8 Dizajnerët Laura Hong dhe Charles de Belizal kanë publikuar një koncept të dizajnit të tabletit të Samsung, i cili supoz
Tableti i ri 159 euro Yzi Android 4 është një tablet i ri ka arritur në Evropë dhe që ka filluar të shitet shumë. Tableti i ri bazohet në sist
Së shpejti BlackBerry 10 BlackBerry 10 Dev Alpha duket se së shpejti po vjen. Ajo do të ketë të integruar opsionin e pagesave NFC, dhe rrjetin
Skype për Windows Phone Microsoft njofton lançimin e versionit zyrtar të aplikimit të Skype për Windows Phone. “Me aplikimin në fjalë është
Së shpejti Windows 8 me katër versione Microsoft ka lajmëruar në një postim të fundit të blog që sistemi i vet i ardhshëm operativ do të vijë në katër lloje, d
Kompjuteri më i vjetër zë 215 metra2 Kompjuteri më i vjetër (1946) zë një sipërfaqe prej 215 metrash katrorë. Megjithëse ndonjëherë bëhen modifikime, ai akom
Itali, arrestohen 5 shqiptarë nga Kosova Pesë shqiptar të Kosovës janë ndaluar nga policia italiane në qytetin e Arecos, në kuadër të një hetimi për grabitjen e
Android 4.0 në vetëm 2,9 për qind të pajisjeve Kalimi i ngadalshëm në versionin e ri të sistemit operativ Android nuk e ka anashkaluar as versionin Ice Cream Sandwich
Ekpspertët mbështesin ngritjen e kooperativave bujqësore Kreu i Këshillit të Agrobiznesit Shqiptar (KASH) Enver Ferizaj u shpreh prej vitesh janë ndërmarrë iniciativa për krijim
Berisha: Çmimet e ilaçeve kanë pësuar ulje Kryeministri Sali Berisha në mbledhjen e sotme të qeverisë i ka kushtuar një vemendje pr/ligjit të pronave, duke theksua
Analiza e punës së Kuvendit, Rama: Spikerja si në analizën e Kooperativës Pas paraqitjes së bilancit vjetor të punës së Parlamentit Shqiptar për vitin që po lemë pas ka reaguar kryetari i Partis
Wollfarth welcomed the "good start and cooperative spirit" for reform Ambassador of OSCE Presence to Tirana, Eugen Wollfarth welcomed the "good start and cooperative spirit" that dominated
Nokia me dy linja celularësh Nokia prezanton dy linja produktesh. Një do ti përkasë nivelit të lartë me sistem operativ Windows 7.5 dhe një nivelit m
Si komunikonte NATO me UÇK-në gjatë luftës? Rrëfimi i kolonelit nga Shqipëria, Spiro Butka, zëvendësshef shtabi i UÇK dhe më pas i TMK. Mikroperacioni tepër sekret
Microsoft planifikon "një sistem operativ të vetëm" Microsoft ka sugjeruar se telefonat, kompjuterat dhe tabletat mund të ndajnë të njëjtin sistem operativ. Andy Lee, pr