999 rezultate për

operativ

Rama krenohet me kooperativën e peshkimit në Divjakë (FOTO LAJM) Nisma më e fundit e Qeverisë do të jetë investimi në Parkun Kombëtar të Divjakës. Kryeministri Rama, nëpërmjet Facebook-
Samsung punon për smartfonin me kamera për selfie Samsung pritet të nxjerrë në treg një smartfon posaçërisht për selfie të quajtur Galaxy Grand Prime i cili do të ketë nj
Kuvendi ngre nesër grupin e kontrollit në SHISH për shkresën sekrete për të hetuar policinë Komisioni i Sigurisë do të diskutojë të martën ngritjen e Grupit të Kontrollit për SHISH me objekt “ verifikimin e ligjs
Google Glass me sistem operativ Android 4.4 KitKat Google njoftoi dje se do të dalë nga fundi i javës përditësimi i ri i Google Glass, që do të sjellë versionin e fundit t
Kapet me lëndë narkotike, paraburgim për shkupjanin Një person është kapur nga policia, pasi dyshohet se ka lëshuar në qarkullim lëndë narkotike. Policia ka njoftuar se per
Gruevski premton 4 000 vende të reja pune Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka deklaruar sot para Sindikatës në Shtëpinë e ARM-së se nëpërmjet programeve
Familja Messi në telashe Familja Messi është në telashe. Sipas një shkrimi të publikuar nga "El Mundo Deportivo", i ati i sulmuesit, Jorge Messi,
LG prezanton smartfonin e parë me sistemin operativ Firefox (VIDEO) LG lançon smartfonin e parë me sistemin operativ Firefox. Fireweb, pajisja me ekran 4 inç operon me sistemin e zhvilluar
Risia e fundit e Apple është iOS 7 (FOTO-LAJM) Klientët e Apple në mbarë botën tani mund të shkarkojnë sistemin e fundit operativ të kompanisë, i quajtur iOS 7. Çdo g
Policisë i kërkohen ‘katër sy’ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka shqyrtuar dhe miratuar planin operativ të sigurisë që garanton mbarëvajtjen e poroce
Petroviq: Prishtina dhe Beogradi tregojnë kooperativitet në dialog Pas kthimit nga Brukseli zëvendpskryeministri i Kosovës Slobodan Petroviq thekson se ekipet e Prishtinës dhe të Beogradi
Shtabi operativ i MPB-së takim për zgjedhjet lokale Në Ministrinë e Punëve të Brendshme sot do të mbahet takim i punës i shtabit operativ të Ministrisë së Punëve të Brendsh
Celularë për pasanikët (FOTO-LAJM) Prodhuesi i celularëve të luksit, Vertu, prezantoi serinë e parë të celularëve të vet të pajisur me sistemin operativ An
Revolucioni i sistemit operativ "Android" Për vetëm 8 vite, kompania e njohur "Google" arriti që Android-in ta transferojë në sistemin operativ më të njohur për p
Brenda 9 muajve, 18 mijë telefonata në sallën operative të policisë së kryeqytetit Në një periudhë 9-mujore nga Salla Operative e Policisë së kryeqytetit, janë pritur 18.283 telefonata nga publiku, ndërk
Alarm fals për bombë në Gjykatën e Tiranës Update - Ka rezultuar një alarm fals, telefonata e ardhur në sallën operative të policisë së Tiranës në lidhje me vendos
Windows 8, brenda disa ditësh 4 milionë licenca të shitura Nga prezantimi i sistemit të ri operativ Windows 8 të premten e kaluar, Microsoft ka shitur më shumë se 4 milionë licenc
Gjoni: Pse i thashë Ramës "kryetar kooperative" Deputeti i PS-së Ilir Gjoni del hapur kundër politikave të kreut të partisë, Edi Rama, duke e kritikuar atë për fyerjet
25 tetor, Microsoft prezanton Windows 8 Microsoft pritet të prezentojë me 25 tetor sistemin e saj të ri operativ, Windows 8. Publikimi i sistemit operativ Windo
SHBA-Kanada, 60% e iPhone-ve të paisur me iOS 6 Chitika Insights, dega hulumtuese e rrjetit online të reklamave Chitika ka njoftuar se sistemi operativ celular nga Appl