999 rezultate për

operacionet

Kujdes me operacionet plastike, mund të zgjohesh pa hundë (FOTO-LAJM) Ndërhyrjet estetike janë bërë të zakonshme në ditët e sotme dhe çdo kush dëshiron që të ketë një punë të shkëlqyer nga a
Operacionet do të filmohen! Të gjitha ndërhyrjet kirurgjikale që do të ndërmerren nga 15 shtatori i këtij viti do të realizohen në prani të kamerave
203 të vdekur nga tërmeti në Kinë Rëndohet bilanci i viktimave si pasojë e tërmetit 6.6 ballë që goditi Kinën. Ekipe të shumta të ndihmës së shpejtë po mu
Operacionet, 60-vjeçari fiton sërish gjysmën e fytyrës (FOTO-LAJM) Një 60-vjeçar britanik ka fituar sërish gjysmën e fytyrës që i kishte marrë kanceri, falë disa operacioneve. Eric Moger
QKU anulon operacionet për lindjet Çdo operacion është anuluar në sallat e Klinikës Gjinekologjike, pasi janë në proces të lyerjes me gëlqere. Mirëpo, duke
21-vjetori i policisë ushtarake, Imami kërkon forcimin e kapaciteteve Në 21-vjetorin e krijimit të policisë ushtarake, Ministri i Mbrojtes Arben Imami ka kërkuar forcimin e kapacitetet që rr
Operacionet plastike, Koreja e Jugut në vendin e parë (FOTO-LAJM) Koreja e Jugut renditet si një nga vendet ku kryhen më shumë operacione plastike në Botë ndërsa në vend të dytë dhe të t
Operacionet paqeruajtëse, 157 trupa të “Eagle 6” nisen drejtë Afganistanit Në mjediset e garnizonit ushtarak të Zall-Herrit u zhvillua sot ceremonia e përcjelljes së Kontigjentit të 12-të Paqerua
Shpërthen miniera, 7 të vdekur në Pakistan Të paktën 7 persona kanë vdekur dhe 30 të tjerë u plagosen nga shpërthimi i një minierë karboni në Pakistan. Shpërthimi
NATO redukton misionet në Afganistan Misioni i NATO-s në Afganistan ka njoftuar se do të reduktojë operacionet e përbashkëta me forcat afgane të sigurisë. Sh
Vijojnë operacionet për shuarjen e flakëve Situata e zjarreve vijon të mbetet problematike në të gjithë vendin pasi shumë vatra janë ende mjaft aktive. Të dielën n
Operacionet anti-droga, arrestohen 4 persona Tre operacione anti-drogë gjatë mëngjesit të së premtes sollën arrestimin e katër shtetasve dhe sekuestrimin e qindra ki
Kinë, 111 viktima nga moti i keq Numri i viktimave nga shirat që kanë përfshirë Kinën gjatë ditëve të fundit ka shkuar në 111. Reshjet e mëdha të shiut v
Vijojnë operacionet në Lazarat, shkatërrohet kanabisi Policia e Shtetit realizoi të premten operacionin e koduar “kubikët” e cila e ndihmuar nga forca speciale e sektori i an
Rasmussen: EULEX me burime të pamjaftueshme Shefi i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen ka thënë se misioni i Bashkimit Evropian në Kosovë nuk ka burime të mjaftueshme du
739 operacionet plastike të Joan Rivers Aktorja amerikane Joan Rivers, shumë pak e njohur në Europë, ka një pasion të madh për kirurgjinë plastike. Për të f
Chavez: Nëse fitoj një mandat të tretë i shtrëngoj dorën Obamas Presidenti venezuelian Hugo Chavez ka shprehur dëshirën për rindërtuar marrëdhënie më të mira më SHBA. Këtë gjë ai ka pl
Onkologu shqiptar rrëfen operacionet e rralla (VIDEO) Kirurgu onkolog i njohur në Shqipëri dhe me gjerë, Dr. Agim Karaj, në një konferencë shkencore e mabjtur në Milano të It
VIP-at shqiptat të miqsuar me operacionet dhe ndërhyrjet e tjera Shpeshherë kur shohim këngëtare apo prezantuese spektaklesh në television, habitemi dhe themi: “Si ka mundësi që sa më s
Robotët e vegjël fluturues, e ardhmja e spiunazhit Gjenerata e ardhshme e robotëve ushtarakë do të bazohet në dizajnet e frymëzuara nga bota e insekteve. Insektet si piliv