999 rezultate për

operacionet

Benjamin Netanyahu: Izraeli do ti vazhdojë operacionet në Rripin e Gazës Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu tha se shteti izraelit do ti vazhdojë operacionet ushtarake në Rripin e Gazë
Përfundojnë operacionet e shpëtimit në minierën e Somas Forcat e shpëtimit nxorën sot trupat e dy minatorëve të fundit që kishin mbetur ende të bllokuar në fund të minierës së
Djali i shpërfytyruar, ish-ushtaraku britanik paguan operacionet (FOTO LAJM) Për shkak të një defekti gjenetik i trashëguar që nga lindja, sot një 14 vjeçar ka një fytyrë normale, pas ndihmës së dh
Të rilindësh në moshën 20 vjeçare (FOTO LAJM) nga Entila Cuka - Ai është 22 vjeç i rritur, por ka veç një vit që jeton normalisht. Ka ndryshuar rrjedhën e jetës në vi
Kirurgët koreanë më të mirët në operacionet plastike (FOTO-LAJM) Duket se kirurgët që kryejnë ndërhyrje estetike në Korenë e Jugut janë më të talentuarit në botë. Këtë gjë e tregon edhe
Ukraina shpall armëpushim me rastin e Festës së Pashkëve Andriy Deshchytsia, Ministri i Jashtëm i Ukrainës, ka deklaruar se operacionet kundër kryengritësve pro-rusë në lindje t
Ushtarët në operacionet e natës (FOTO-LAJM) Çdo ditë, qindra mijëra ushtarë rrezikojnë jetën e tyre në duke luftuar zonat më të rrezikshme të botës për të rivendosu
Yjet para dhe pas bisturisë (FOTO LAJM) Shumë nga personazhet e famshëm që ne njohim kanë kaluar në bisturinë e kirurgut plastik. Ne ju propozojmë këtë galeri t
Operacionet plastike të Vipave (FOTO LAJM) Natyra nuk i ka krijuar të gjithë njerëzit të njëjtë, por duket e papranueshme që njerëzit të klasifikohen në të bukur d
QKUK redukton operacionet gjatë verës Në muajt korrik dhe gusht në Qendrën Univesitare të Kosovës (QKUK) do të kryhen vetëm operacione urgjente. Sipas kirugëv
Operacionet e hapura në zemër, pa pagesë(?) Në Shërbimin e Kardiokirurgjisë së Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), për herë të parë është kryer operacio
Kujdes me operacionet plastike, mund të zgjohesh pa hundë (FOTO-LAJM) Ndërhyrjet estetike janë bërë të zakonshme në ditët e sotme dhe çdo kush dëshiron që të ketë një punë të shkëlqyer nga a
Operacionet do të filmohen! Të gjitha ndërhyrjet kirurgjikale që do të ndërmerren nga 15 shtatori i këtij viti do të realizohen në prani të kamerave
203 të vdekur nga tërmeti në Kinë Rëndohet bilanci i viktimave si pasojë e tërmetit 6.6 ballë që goditi Kinën. Ekipe të shumta të ndihmës së shpejtë po mu
Operacionet, 60-vjeçari fiton sërish gjysmën e fytyrës (FOTO-LAJM) Një 60-vjeçar britanik ka fituar sërish gjysmën e fytyrës që i kishte marrë kanceri, falë disa operacioneve. Eric Moger
QKU anulon operacionet për lindjet Çdo operacion është anuluar në sallat e Klinikës Gjinekologjike, pasi janë në proces të lyerjes me gëlqere. Mirëpo, duke
21-vjetori i policisë ushtarake, Imami kërkon forcimin e kapaciteteve Në 21-vjetorin e krijimit të policisë ushtarake, Ministri i Mbrojtes Arben Imami ka kërkuar forcimin e kapacitetet që rr
Operacionet plastike, Koreja e Jugut në vendin e parë (FOTO-LAJM) Koreja e Jugut renditet si një nga vendet ku kryhen më shumë operacione plastike në Botë ndërsa në vend të dytë dhe të t
Operacionet paqeruajtëse, 157 trupa të “Eagle 6” nisen drejtë Afganistanit Në mjediset e garnizonit ushtarak të Zall-Herrit u zhvillua sot ceremonia e përcjelljes së Kontigjentit të 12-të Paqerua
Shpërthen miniera, 7 të vdekur në Pakistan Të paktën 7 persona kanë vdekur dhe 30 të tjerë u plagosen nga shpërthimi i një minierë karboni në Pakistan. Shpërthimi