999 rezultate për

onkologjik

Pacientët e Onkologjisë vazhdojnë t’i blejnë barnat (Video) Mungesa e barnave vazhdon të jetë një prej problemeve kryesore me të cilën përballen pacientët e QKUK-së. Një gjë e t
8 mln euro ndaj kancerit të gjirit, në 2017 Onkologjikut i shtohet akselaratori i dytë Pranverën e vitit të ardhshëm, Spitali Onkologjik do të pajiset me një aparaturë të dytë akseleratori linear, ç'ka do të
Në hetim pacientja e Onkologjikut që goditi me grushta dy mjekët Duket se nuk kanë të përfunduar sherret dhe dhuna në ambientet e spitaleve në vendin tonë. Një rast dhune është lajmërua
Në Institutin Onkologjik mungojnë citostatikët dhe barnat Furnizimi me barna në Institutin Onkologjik ka rënë ndjeshëm që nga 15 janari. Vetë pacientë i sigurojnë ato me vështirë
Krijimi i regjistrave elektronikë për spitalet Nga qyteti i Korçës Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj u shpreh sot se krijimi i regjistrave elektronikë për spitalet do
Onkologjiku me pajisje të reja Ministri i Shëndetësisë, z. Ilir Beqaj, mori pjesë sot në ceremoninë e organizuar me rastin e përurimit të kabinetit të
Ministri Agani vizitoi Institutin e Onkologjisë Dr. Ferid Agani, Ministër i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës vizitoi sot Institutin Onkologjik të Kosovës. Gjat
Ndërgjegjësimi për kancerin e gjirit, deputetet vizitojnë onkologjikun Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë Albana Vokshi së bashku me deputetë të tjerë të këtij komisioni vizit
Spitali Onkologjik vonon përgjigjet e biopsive Spitali Onkologjik në QSUT do të vonojë edhe një muaj përgjigjet e biopsive. Pacientët ankohen se në listën e pritjes du
Zjarr në Klinikën Onkologjike Pacientët e Klinikës Onkologjike pranë Spitalit Shtetëror në Shkup kanë kaluar një mbrëmje në panik dhe frikë dje kur rr
Shenjat e tumoreve Anemi, gjak në jashtëqitje, kollë me gjak, gjëndër ose kokërr në gjoks, përtypje me vështirësi, gjakderdhje kur je në me