999 rezultate për

olimpike

Samsung prezanton PyeongChang 2018 Olympic Games Limited Edition Kur na ndan më pak se një muaj nga Lojrat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, Samsung Electronics Co., Ltd., Partner i L
Koretë me një flamur shkojnë në Lojërat Olimpike (FOTO LAJM) Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut kanë rënë dakord, gjatë bisedimeve të mërkurën, për të formuar një ekip të përbashkët
Si një selfie midis dy koreve shpëtoi frymën olimpike (FOTO LAJM) Ishte Lee Eun Ju e Koresë së Jugut dhe Hong Un Jong e Koresë së Veriut, ndërsa qëndronin së bashku për të bërë një selfi
Koreja Veriut dhe ajo Jugore bëjnë paqe me njëra-tjetrën, garojnë me një flamur në Lojërat Olimpike Dimërore Koreja Veriore dhe Koreja Jugore kanë rënë në ujdi për të marshuar së bashku nën një flamur të vetëm të “Koresë së Bashk
SKANDAL / I hodhi drogë në gotën e ujit, japonezi përjashtohet nga Lojërat Olimpike Jasuhiro Suzuki i thotë “lamtumirë” Lojrave Olimpike, Tokio 2020. Sportisti nga Japonia është pezulluar për 8 vite nga a
E FUNDIT / Koreja e Veriut do marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore Koreja e Veriut do të dërgojë një delegacion në Lojërat Olimpike Dimërore 2018, që zhvillohen në Korenë e Jugut në shkur
Trump vlerëson takimin midis dy Koreve: Shpresojmë të shkojnë mirë Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është shprehur shpreson që bisedimet e reja mes Koresë së Veriut dhe a
Michael Roesch përmbush ëndrrën e tij për në Olimpiadë përmes financimit online Biatleti Michael Roesch do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike duke përfaqësuar fillimisht Belgjikën dhe më pas Gjermanin
Majlinda Kelmendit i jepen 30 mijë euro për Lojërat Olimpike Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Komiteti Olimpik i Kosovës, Federata e Xhudos e Kosovës (FXHK) dhe xhudistja M
E FUNDIT / Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Dimërore Rusia është përjashtuar nga Lojërat Olimpike Dimërore, në Piongçang, nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik, shkruan Albeu.co
Avionë, raketa dhe shtëllunga tymi...Putin zhvillon lojrat "Olimpike Ushtarake" (FOTO LAJM) Avionë rus, raketa dhe shtëllunga tymi... Për fat të mirë nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore, por lojrat "Olim
Toyota mbështet projektin e veturës fluturuese Gjiganti japonez i automobilave Toyota, vendosi të marrë pjesë në financimin e një projekti të veturave fluturuese, i zh
Qendra e re Olimpike e Tiranës, FIBA: E bukur, por ka shumë mangësi Prej shumë vitesh basketbolli shqiptar vuan infrastrukturën e rrënuar. Qendra e re Olimpike e ndërtuar pranë ish-komplek
Pas Lojërave Olimpike, shikoni si është katandisur Rio (FOTO LAJM) 6 muaj më parë sytë e botës ishin të kthyera të gjitha nga stadiumet olimpike të Rios. 12 Miliard dollarë u shpenzuan pë
Tump i uron Pavarësinë Kosovës, përmend edhe medaljen e artë të fituar në Lojërat Olimpike Presidenti amerikan Donald Trump tha se e ardhmja e një Kosove sovrane, shumetnike dhe demokratike është në një rajon ba
Usain Bolt i hiqet një medalje e artë, shoku i tij rezulton me doping Usain Bolt humbet një prej medaljeve olimpike të arta, pasi një prej shokëve të skuadrës, Nesta Carter, ka rezultuar me
Majlinda Kelmendi më e mira në botë për vitin 2016 Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF) ka konfirmuar se kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, ka fituar çmimin për xhudi
Majlinda Kelmendi nderon Kosovën me një çmim të rëndësishëm Kosova është shpërblyer nga Asociacioni i Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC) me çmimin për Depërtimin më të Mirë të Ko
Tifozi i shpëton jetën sportistit pasi vuri re nishanin e rrezikshëm në trupin e tij Mack Horton, i cili fitoi medaljen e artë në disiplinën 400 m stil i lirë, në Lojërat Olimpike Rio 2016, postoi një fot
"Majlinda Kelmendi stërvitet me çorape të leshta" Majlinda Kelmendi po stërvitet në kushte shumë të vështira. Driton Kuka ka kritikuar për kushtet në të cilat po punohet