999 rezultate për

ogle

Kujdes, mos i bëni kurrë këto pyetje në Google Shpesh ndodh që kur na thonë të mos e bëjmë diçka na shtynë më shumë ta bëjmë. Por pavarësisht kësaj ekzistojnë disa
Kufjet inteligjente flasin gjuhën që do ti Problemi me gjuhët e huaja është një kujtim i së shkuares, sot mjaftojnë vetem një palë kufje inteligjente për të f
7 pyetje të cilat nuk duhet kurrë t'i bëni në Google Shpesh ndodh që kur na thonë të mos e bëjmë diçka na shtynë më shumë ta bëjmë. Por pavarësisht kësaj ekzistojnë disa
Çfarë kërkojnë në Google shqiptarët? Jo më "sa kushton një hundë" (FOTO LAJM) Faqja e vlerësimit të kostos “Fixr.com” ka krijuar një hartë të botës për objektin më të kërkuar nga Google për çdo shte
Facebook, Twitter dhe Google thirren në dëgjesë nga Senati për ndërhyrjet ruse Kongresi amerikan thërriti sot kompaninë “Facebook”, “Twitter” dhe “Google” për të qartësuar madhësinë e desinformimit r
Zbulohen disa gurë misterioz në Arabinë Saudite përmes Google Earth (FOTO LAJM) Arkeologët kanë zbuluar 400 struktura misterioze të gurit në buzë të vullkaneve që mund të jenë mijëra vjet të vjetra në
Pyetjet më qesharake që janë bërë në Google Nëse mendoni se njerëzit e përdorin Google vetëm për studime, gaboheni. Ata parashtrojnë edhe pyetje, duke pritur për
Edhe Google ka dëshmi për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA E përditshmja Washington Post ka raportuar se Google, për të parën herë, ka zbuluar dëshmi për operativistët rusë, që i
Google kopjon rivalin Apple në kufjet e telefonit Kur Apple lansoi iPhone 7 dhe 7 Plus kompania hoqi dorë nga porti i kufjeve. Tani Google ka bërë të njëjtën gjë me telef
Google lanson super kufje me përkthyes të zërit në kohë reale (FOTO LAJM) Google ka prezantuar kufjet e reja të quajtura Pixel Buds, të cilat janë të dizajnuara që të punojnë më së miri me smart
Pixel 2, smartphoni që konkuron iPhone dhe Galaxy (FOTO LAJM) Sonte pritet të lansohet telefoni më i ri i Google Pixel 2 dhe 2XL. Pixel 2 XL ka një ekran të stilit të Galaxy S8 me
Pyetjet që nuk duhet t’i bëni kurrë në Google Në shumicën e rasteve, Google mund të jetë një ndihmë e madhe për të gjetur diçka që ju nevojitet. Megjithatë, nganjëher
Zaev takohet me përfaqësues të Google Jigsaw Kryeministri Zoran Zaev u takua me Xherad Koen, një nga drejtuesit e Google Jigsaë. Kryeminsitri Zaev i prezantoi kus
Google afër blerjes së HTC Kompania amerikane e internetit dëshiron të marrë përsipër prodhuesin e telefonisë celulare HTC. Negociatat thuhet se
Përdoruesit e 'Google Earth' kanë gjetur një mur nënujor që shtrihet në mbarë globin (VIDEO) Një video misterioze e postuar në YouTube pretendon se ekziston një mur masiv i vendosur në oqeanet e Tokës, që përfshin
Shkruani në Google Translate ‘Djali i hallës’, do të qeshni me lot me përkthimin që i bëhet Google është mjeti më i mirë e më e shpejtë në botë, për këtë s’ka aspak dyshim. Por siç duket gjigantit “Google” jo në
Mbi 500 aplikacione në Android spiunojnë 100 milionë përdorues Mbi 500 aplikacione të ndryshme në sistemin operativ Android që janë shkarkuar më shumë se 100 milionë herë nga Google P
Google ju ka regjistruar, ja se si t’i fshini të dhënat Ju ndoshta e dini se Google ruan gjurmët e gjithçkaje që shtypni në dritaren e kërkimit, ashtu sikurse skanon email-in t
Google lanson softuerin e AR për pajisjet Android Sot Google ka prezantuar zyrtarisht përgjigjen e saj për ARKit të Apple i cili u zbulua në qershor. Quhet ARCore, dhe ës
Shqiptarët kërkojnë në Google më shumë për hundën se sa për zemrën (FOTO LAJM) Motorët e kërkimit në Google janë të aftë të gjenerojnë të dhëna mbi atë çka qytetarët në secilin vend të botës kërkojnë