999 rezultate për

ogle

Themeluesit e Google heqin dorë nga postet drejtuese Themeluesit e Google Larry Page dhe Sergey Brin kanë njoftuar se po japin dorëheqje nga postet e tyre në kompaninë mëmë
Google përdor teknologjinë në ndihmë të personave me aftësi të kufizuara Smartfonët mund të lexojnë, të dëgjojnë dhe të flasin për ne. Falë inteligjencës artificiale, ata mund të transkriptojnë
Kreu marrëdhënie me nxënësin adoleshent, procedohet mësuesja 63 vjeçare (FOTO LAJM) Një mësuese veterane 63-vjeçare nga Karolina e Vreiut, në SHBA, është arrestuar pasi ka kryer marrëdhënie seksuale me nj
Punonjësit e Google protestojnë përmes një letre të hapur drejtuar kompanisë Përmes një letre të hapur drejtuar shefes së financave, Ruth Porat, punonjësit kërkojë që Google të hartojë një plan mbi
E mposhti 3-1, kështu tallet tani Levante me Barcelonën (FOTO LAJM) Barcelona u mposht 3:1 nga Levante të shtunën pasdite dhe sikur mos t’i mjaftonte kjo, kampioni në fuqi i La Ligës u tal
Çfarë ndodh "prapa skenës" kur kërkoni diçka në Google (VIDEO) Çdo ditë miliarda njerëz hyjnë në Google për të pyetur apo kërkuar diçka dhe për të gjitha gjërat. Madje, shpesh herë
Lufta ndaj "Fake News": Facebook, Google dhe Twitter kërcënohen nga Komisioni Europian Kompanitë Facebook, Google dhe Twitter duhet të bëjnë më shumë për të adresuar sfidën e "lajmeve të rrema" (Fake News) o
Mënyra me efikase për të gjetur celularin nëse e keni humbur Aplikacioni Find my Device i cili të ndihmon shumë kur të humbet celulari, në fakt është përmirësuar ndjeshëm. Por de
Bënë xhiron e rrjetit, misteri që fshihet pas këtyre fotove të frikshme (FOTO LAJM) Një qen me dy koka, një njeri pa kokë dhe shumë pamje të tjera qesharake. Me “Google Earth” mund të gjeni pamje thuaj
Surprizon Google Maps, lejon shoferët të shohin radarët e policisë Google Maps po nxjerr në pah një veçori të re që do t’i lejojë përdoruesit me çdo lloj smartphoni të raportojnë lehtësis
10 kostumet e Halloween-it më të kërkuar në Google (FOTO LAJM) Halloween-i po afron dhe nëse nuk preferoni që për festën e frikshme të visheni me diçka rastësore, Google ju lehtëson p
Facebook nuk është më një prej 10 markave më me vlerë në botë Lista e 10 markave më me vlerë e përpiluar nga Interbrand dominohet nga kompanitë teknologjike por me një largim të qart
Ndryshimi i ri i Google mund t’ju shpëtojë jetën Duket se Google nuk ka ndërmend të ndalet. Pikërisht atëherë kur nuk prisnim më përmirësime të tjera, një tjetër ndry
10 pyetjet që bëjnë më së shumti vajzat në Google rreth të dashurit SEMrush, një kompani shërbimi që analizon dhe shet të dhënat mbi shikueshmërinë dhe informacionet në internet, tregoi pë
Shpëton jetë! Ky celular lajmëron vetë urgjencën nëse pësoni aksident Aksidentet janë një ndër shkaqet më të mëdha të humbjeve të jetëve në botë. Në përpjekje për të parandaluar sado pak
Shpëton jetë! Ky celular lajmëron vetë urgjencën nesë pësoni aksident Aksidentet janë një ndër shkaqet më të mëdha të humbjeve të jetëve në botë. Në përpjekje për të parandaluar sado pak
Google me super-kompjuter 10 mijë vjet më të shpejtë Gjiganti teknologjik Google pretendon se ka ndërtuar kompjuterin e parë kuantik për të llogaritur dhe zgjidhur problemet
Risia e fndit e Google, kërkimi me “screenshot” Një opsionin i ri i quajtur “Smart Screenshots”, pjesë e versionit më të fundit të aplikacionit Google 10.61, do të sjel
Teknologjia që po heq barrierat e fundit të komunikimit Udhëtimi në vende të huaja e të panjohura sa vjen e bëhet më i lehtë. Tani turistët nuk kanë pse të vijnë vërdallë në nj
Nga eleminimet misterioze tek grabitjet, shkeljet e ligjit që ka zbuluar Google Earth (FOTO LAJM) Trupi i dekompozuar i një 40-vjeçari të zhdukur 22 vite më parë në mënyrë të mistershme u gjet pak ditë më parë brenda m