999 rezultate për

obamas

Ana e panjohur e Michelle Obamas zbulohet në Netflix: Kisha frikë të dilja me Barack (FOTO LAJM) “Becoming”, është dokumentari i ri i Netflix që flet për jetën e ish-Zonjës së Parë, Michelle Obama. Ai mban të gjith
Grenell përplaset ashpër me ish-asistentin e Obamas: Injoruat Kosovën dhe Serbinë për 8 vite Emisari Special i presidentit Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, është përplasur ashpër me ish
Këngëtarja shqiptare e ftuara e nderit te Michelle Obamas Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha është lindur dhe rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku vaz
Dora e Bushit në dorën e Mishele Obamas, të gjithë për këtë veprim po flasin (VIDEO) Edhe pse parti të ndryshme familja e Obamës me familjen e Bush kanë marrëdhënie shumë të mira e kjo u duk në ceremoninë
Zarf me pluhur të bardhë në adresë të Obamas Policia në Uashington po heton një substancë pluhuri të bardhë që është dërguar në një zarf në adresën e zyrës së ish-pr
Puthje dhe tymosje në publik, vajza e Obamas kapet "mat" (FOTO LAJM) Malia Obama, vajza e madhe e ish-presidentit Obama, mesa duket është përshtatur mirë me jetën e saj si studente në Harva
Administrata Trump shfuqizon planin e Obamas për klimën Administrata Trump do të shfuqizojë planin e ish-presidenti amerikan, Barack Obama për klimën, njofoi sot kreu i Agjenci
Vrasësi i Las Vegasit kishte në plan të sulmonte festivalin ku ishte vajza e Obamas Stephen Paddock, autori i masakrës së Las Vegasit, i cili i mori jetën 58 personave dhe la të plagosur gati 500 të tjerë
Trump prish marrëveshjen historike të Obamas me Kubën Presidenti Donald Trump ishte sot në Majami të Floridës, ku shpalli planet për të shfuqizuar disa elementë të marrëveshj
Kjo është “puna” e re Barack Obamas (FOTO LAJM) Familja Obama tashmë po shijojnë jetën jashtë Shtëpisë së Bardhë. Ish-Presidenti Barack Obama është parë duke fotogra
Fotoja e Trump nga bombardimi në Siri që po krahasohet me atë të Obamas të vitit 2011 Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Sean Spicer Sean Spicer ka publikuar në Twitter një foto nga momenti kur Presidenti ameri
Dallimi i madh midis Trump-it dhe Obamas në dy foto (FOTO LAJM) Presidenti amerikan Donald Trump ka pritur në Shtëpinë e Bardhë Kancelaren gjermane Angela Merkel. Kësaj të fundit nuk p
Fotografi zyrtar i Obamas vazhdon të ironizojë Donald Trump në rrjetet sociale (FOTO) Ish-fotografi zyrtar i Barack Obamas, Pete Souza është përfolur nëpër media se ka zgjedhur një mënyrë shumë të zgjuar pë
Dedikimi romantik i Barack Obamas për bashkëshorten Michelle në Twitter (FOTO LAJM) Barack Obama është rikthyer llogarinë e tij në "Twitter" pasi mori një pushim nga rrjetet sociale, për të uruar bashkësh
Pushimet e Obamas si qytetar i zakonshëm (FOTO LAJM) Barack Obama po shijon në maksimum ditët e para si qytetar i zakonshëm. Ai ka shkuar dje me të shoqen në Ishujt Virgin.
Ndryshimi mes Obamas dhe Trump përmes dy videove (VIDEO) Ekzistojnë dy lloje burrash. Ai që ju hap derën, ju prezanton me miqtë e tij në vend t’ju lë jashtë bisede, dhe mundë
Fotografi i Obamas tregon ditën e tij të preferuar me Presidentin (FOTO LAJM) Fotografi zyrtar i Presidentit Obama ka ndarë me publikun ditën e tij të preferuar bashkë me shefin. Presidenti Obam
Trump: Po rritet numri i votuesve të Obamas që tani më duan mua Pesë ditë para inaugurimit, Presidenti i zgjedhur Donald Trump vijon të komentojë se si arriti të sigurojë fitoren e pap
Ky është fjalimi i “famshëm” që Melania Trump i kopjoi Michelle Obamas (VIDEO) Melania Trump do të vendoset së shpejti në Shtëpinë e Bardhë për të zënë vendin e Michelle Obamas. Por, bashkëshortja
Kjo është streha e re e Obamas dhe familjes së tij (FOTO LAJM) Presidenti Obama dhe familja e tij pritet të zhvendosen nga Shtëpia e Bardhë drejt një shtëpie jo të “Bardhë” por me gji