999 rezultate për

obama

Vizita e parë e Sasha dhe Malia Obama-s në Shtëpinë e Bardhë Sasha dhe Malia para 8 vitesh hynë për herë të parë në Shtëpinë e Bardhë pa e ditur se aty do të kalonin një pjesë shumë
Trump: Po rritet numri i votuesve të Obamas që tani më duan mua Pesë ditë para inaugurimit, Presidenti i zgjedhur Donald Trump vijon të komentojë se si arriti të sigurojë fitoren e pap
Këshilla nga Bush-ët, letra e binjakeve për vajzat Obama Ndërsa Sasha dhe Malia Obama po përgatiten të largohen nga Shtëpia e Bardhë, pas 8 vitesh qëndrimi atje, Jenna Bush Hage
Fotot e rralla tregojnë motrat Obama duke eksploruar Shtëpinë e Bardhë me binjaket e Bushit në 2008-ën (FOTO LAJM) Vajzat binjake të ish-Presidentit George W Bush kanë ndarë me publikun fotografi të rralla nga koha kur ato kanë prezant
Trump dhe Melania ftojnë çiftin Obama për çaj përpara inaugurimit Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania Trump kanë ftuar për një çaj në Shtëpinë e
Obama lehtëson sanksionet ndaj Sudanit Presidenti në ikje amerikan, Barack Obama ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv për të lehtësuar sanksionet ndaj Sudanit,
Barack Obama bëhet shoqëruesi i dhëndrit të punonjësit të tij (FOTO LAJM) Presidenti në ikje i SHBA Barack Obama në fundjavën që lamë pas mori pozitën më të bukur që ka pasur në 8 vite në pushte
SHBA-të ultimatum kubanezëve: Asnjë i ardhur nuk mund të qëndrojë pa vizë Politika 20-vjeçare e aplikuar nga SHBA, i jepte të drejtën kubanezëve të bëheshin banorë të ligjshëm, vetëm pas një vit
Presidenti Obama surprizon Joe Biden, e vlerëson me Medaljen Presidenciale të Lirisë (VIDEO) Presidenti në ikje i Shteteve të bashkuara të Amerikës, Barack Obama surprizoi zëvendëspresidentin dhe njëkohësisht mik
Ku ishte vajza e vogël e Obamës gjatë fjalimit të lamtumirës? Gjatë mëngjesit të së martës, Barack Obama mbajti fjalimin e tij të lamtumirës, përpara se t’i lërë zyrtarisht karrigen
Ja pse njëra nga vajzat e Presidentit Obama mungoi në fjalimin e lamtumirës (FOTO LAJM) Në fjalimin lamtumirës të Barack Obamës ishin prezent gruaja e tij Michelle Obama dhe vajza e madhe, Malia. Por, kur
Fjalimi prekës i Barack Obamës, ja si u mbyt në lotë Michelle dhe vajza e tij (VIDEO & FOTO) Barack Obama i cili mbajti fjalimin e tij të fundit si President i Shteteve të Bashkuara, drejtuar popullit amerikan në
E PLOTË/ Presidenti Obama mban fjalimin e lamtumirës (FOTO LAJM) Në fjalimin e lamtumirës, presidenti Barack Obama theksoi besimin e tij se ndryshimi ndodh vetëm kur “njerëzit e zakonsh
Deklarata e lamtumirës, Barack Obama thirrje amerikanëve: Mbroni demokracinë Presidenti në ikje, Barack Obama u ka bërë thirrje amerikanëve që të mbrojnë demokracinë e tyre në fjalimin e tij të lam
Presidenti Obama mban sonte fjalimin e lamtumirës Presidenti amerikan në largim, Barack Obama, ndodhet në Çikago, ku do të mbajë edhe fjalimin lamtumirës. Në fjalim
ANKETA / Ja çfarë mendojnë amerikanët për Obamën Pjesa më e madhe e amerikanëve kanë mendim pozitiv për Presidentin e SHBA-ve Barack Obamën i cili tashmë po përgatitet t
Obama: Nuk e kam nënvlerësuar Putinin Presidenti në ikje, Barack Obama ditën e sotme ka pranuar se kishte nënvlerësuar ndikimin që mund të ketë pasur një fush
Obama thirrje Trumpit: Ne jemi në një ekip, Putin është armiku Barack Obama para se të iki nga presidenca e SHBA-së ka vendosur ti bëjë një thirrje Trump duke i kujtuar që janë në një
Michelle Obama në fjalimin e saj të fundit: Shpresoj të ju kem bërë krenarë! (VIDEO) Michellle Obama e pati të vështirë të përmbante emocionet në fjalimin saj të fundit si Zonja e Parë e Shteteve të Bashk
Obama reagon mbi torturimin e një të sëmuri mendor "live" në Facebook: Krim i urryer! Presidenti në ikje i SHBA-ve, Barack Obama ka reaguar ashpër mbi torturimin e një personi me probleme mendore në Çikago