999 rezultate për

obama

Dita e parë e Obamës si një qytetar i thjeshtë (FOTO LAJM) Pas përfundimit të mandatit të tij të dytë si President i SHBA-ve, Barack Obama si një qytetar i thjeshtë amerikan ditë
Ndryshimi mes Obamas dhe Trump përmes dy videove (VIDEO) Ekzistojnë dy lloje burrash. Ai që ju hap derën, ju prezanton me miqtë e tij në vend t’ju lë jashtë bisede, dhe mundë
Çasti më i bukur i Barack dhe Michelle Obama-s gjatë përurimit Edhe pse qëndrimi i tyre në Shtëpinë e Bardhë përfundoi, ish-presidenti Barack Obama dhe ish-zonja e parë Michelle Obama
Beyonce i dedikon një postim special Obamës Këngëtarja e njohur Beyonce ka postuar së fundmi në profilin e saj në Instagram një foto të çiftit Obama. Këta të fund
Trump "sulmon" Obamën që në orën e parë të detyrës, ja vendimi që mori kundër tij (FOTO LAJM) Një ndër reformat më të mëdha të Barak Obamës ishte ajo në shëndetësi ose e quajtura "Obamacare", të cilën Donald Trump
Obama: Më keni bërë njeri më të mirë Presidenti në largim, Barack Obama përmes një postimi në Twitter, i ka përshëndetur të gjithë me një mesazh lamtumirës.
Puthja e çiftit Obama që po komentohet në rrjete sociale (VIDEO) Ish-presidenti i SHBA, Barack Obama ka shkëmbyer një puthje më bashkëshorten e tij Michelle ndërkohë që prisnin ardhjen
Obama i lë zyrtarisht vendin Presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump (VIDEO) Pas betimit të Donald Trumpit si presidenti i ri SHBA-ve, tashmë ish presidenti Barack Obama dhe bashkëshortja e tij, Mi
Krahasimi/ Inaugurimi i Obamës në 2009-ën me betimin e sotëm të Trump (FOTO LAJM) Donald Trump është zyrtarisht sot Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ai kishte deklaruar se Dita e Inaugur
Publikohen për herë të parë letrat e Bill Clinton dhe George W. Bush për pasardhësit Letra prekëse e shkruar me dorë nga Presidenti George W. Bush për pasardhësin e tij Barack Obama në prag të betimit të t
Mishele Obama "zihet ngushtë" nga Melania, ja momenti që e bëri të ndihet në tension (VIDEO) Sot presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donad Trump, pritet të bëjë betimin e tij. Betimi është i vetmi detyrim pjesë e ina
Obama uron Thaçin dhe Mustafën në ditët e fundit si president i SHBA-ve Ish-presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, në ditët e tij të fundit si presidenti, u ka nisur një letër urimi për vitin 201
Tranzicioni “elektronik”, Obama me Twitter të ri Përgjatë 8 muajve të fundit, Presidenti, Zonja e Parë dhe stafi i Shtëpisë së Bardhë kanë përdorur mediat sociale dhe te
Ceremonitë që do ta shoqërojnë inaugurimin e Donald Trumpit Më 20 janar, Donald Trump betohet si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ngjarjet me rastin e inagurimit të tij
20 foto që dëshmojnë lidhjen e veçantë të Presidentit Obama me fëmijët (FOTO LAJM) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama po bëhet gati për të dorëzuar zyrtarisht zyrën e tij të pre
Obama: Marrëdhëniet e mira SHBA-Rusi janë në interes të botës (VIDEO) Barack Obama ka mbajtur konferencën e fundit për media si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në këtë konf
Obama mban konferencën e fundit për shtyp si President i SHBA-ve (VIDEO) Barack Obama ka mbajtur këtë të mërkurë konferencën e fundit si President i SHBA-ve. Në këtë dalje të fundit para med
Fotografi i Obamas tregon ditën e tij të preferuar me Presidentin (FOTO LAJM) Fotografi zyrtar i Presidentit Obama ka ndarë me publikun ditën e tij të preferuar bashkë me shefin. Presidenti Obam
Obama kërkon ndryshimin e "Traktatit me Mbretërinë e Serbisë" në "Traktat me Republikën e Kosovës" Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, i ka dërguar për ratifikim Senatit amerikan Traktatin e Ekstradimit ndërmjet SHBA-së
Obama shkurton dënimin për Chelsea Manning të dënuar me 35 vite burg për spiunazh Presidenti Barack ka shkurtuar dënimin për ish-ushtaraken Chelsa Manning. Ajo do të lirohet më 17 maj në vend që të q