999 rezultate për

obama

Obama jashtë mode? Ja gjëja e parë që bëri Trump në Shtëpinë e Bardhë (FOTO LAJM) Presidenti i 45 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, vetëm pak orë pas ceremonisë së inaugurimit, gjëja e parë që bëri s
Obama lë letër sekrete në zyrën e Trumpit, çfarë shkruhet aty? Pak para se Obama të linte Shtëpinë e Bardhë për t'ia lënë presidentit të ri, Donald Trumpit, ka lënë një letër në tavol
Trump zbulon letrën e "mrekullueshme" dhe "sekrete" që i la Obama Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka bërë shaka duke thënë se nuk do t’i tregojë shtypit se
Ja sa do të paguhet Obama tani që nuk është më President Ish-presidenti i SHBA-ve, Barak Obama, do të shkojë në pension politik dhe pas tetë vitesh në Shtëpinë e Bardhë do të fi
Dita e parë e Obamës si një qytetar i thjeshtë (FOTO LAJM) Pas përfundimit të mandatit të tij të dytë si President i SHBA-ve, Barack Obama si një qytetar i thjeshtë amerikan ditë
Ndryshimi mes Obamas dhe Trump përmes dy videove (VIDEO) Ekzistojnë dy lloje burrash. Ai që ju hap derën, ju prezanton me miqtë e tij në vend t’ju lë jashtë bisede, dhe mundë
Çasti më i bukur i Barack dhe Michelle Obama-s gjatë përurimit Edhe pse qëndrimi i tyre në Shtëpinë e Bardhë përfundoi, ish-presidenti Barack Obama dhe ish-zonja e parë Michelle Obama
Beyonce i dedikon një postim special Obamës Këngëtarja e njohur Beyonce ka postuar së fundmi në profilin e saj në Instagram një foto të çiftit Obama. Këta të fund
Trump "sulmon" Obamën që në orën e parë të detyrës, ja vendimi që mori kundër tij (FOTO LAJM) Një ndër reformat më të mëdha të Barak Obamës ishte ajo në shëndetësi ose e quajtura "Obamacare", të cilën Donald Trump
Obama: Më keni bërë njeri më të mirë Presidenti në largim, Barack Obama përmes një postimi në Twitter, i ka përshëndetur të gjithë me një mesazh lamtumirës.
Puthja e çiftit Obama që po komentohet në rrjete sociale (VIDEO) Ish-presidenti i SHBA, Barack Obama ka shkëmbyer një puthje më bashkëshorten e tij Michelle ndërkohë që prisnin ardhjen
Obama i lë zyrtarisht vendin Presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump (VIDEO) Pas betimit të Donald Trumpit si presidenti i ri SHBA-ve, tashmë ish presidenti Barack Obama dhe bashkëshortja e tij, Mi
Krahasimi/ Inaugurimi i Obamës në 2009-ën me betimin e sotëm të Trump (FOTO LAJM) Donald Trump është zyrtarisht sot Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ai kishte deklaruar se Dita e Inaugur
Publikohen për herë të parë letrat e Bill Clinton dhe George W. Bush për pasardhësit Letra prekëse e shkruar me dorë nga Presidenti George W. Bush për pasardhësin e tij Barack Obama në prag të betimit të t
Mishele Obama "zihet ngushtë" nga Melania, ja momenti që e bëri të ndihet në tension (VIDEO) Sot presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donad Trump, pritet të bëjë betimin e tij. Betimi është i vetmi detyrim pjesë e ina
Obama uron Thaçin dhe Mustafën në ditët e fundit si president i SHBA-ve Ish-presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, në ditët e tij të fundit si presidenti, u ka nisur një letër urimi për vitin 201
Tranzicioni “elektronik”, Obama me Twitter të ri Përgjatë 8 muajve të fundit, Presidenti, Zonja e Parë dhe stafi i Shtëpisë së Bardhë kanë përdorur mediat sociale dhe te
Ceremonitë që do ta shoqërojnë inaugurimin e Donald Trumpit Më 20 janar, Donald Trump betohet si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ngjarjet me rastin e inagurimit të tij
20 foto që dëshmojnë lidhjen e veçantë të Presidentit Obama me fëmijët (FOTO LAJM) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama po bëhet gati për të dorëzuar zyrtarisht zyrën e tij të pre
Obama: Marrëdhëniet e mira SHBA-Rusi janë në interes të botës (VIDEO) Barack Obama ka mbajtur konferencën e fundit për media si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në këtë konf