999 rezultate për

obama

Trump fajëson Obama-n për sulmin kimik në Siri Shtëpia e Bardhë tha se "është e bindur" se Qeveria e presidentit sirian, Bashar al-Assad, qëndron prapa sulmit të dyshu
Barack Obama në 8 vjet, ja fotot që do ju mahnisin (FOTO LAJM) Fotografi personal i ish presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Pete Souza, ka publikuar disa nga fotot e shk
"Disfata" e Trump: Dështon shfuqizimi i "Obamacare" Votimi në Dhomën e Përfaqësuesve të Kongresit amerikan për ligjin e ri në Shëndetësi të Presidentit Donald Trump, i para
Obama, mesazh të përzemërt britanikëve pas sulmit në Londër Ish-presidenti amerikan, Barack Obama shprehu sot homazhet e tij për viktimat e atentatit të zhvilluar të mërkurën pranë
Dallimi i madh midis Trump-it dhe Obamas në dy foto (FOTO LAJM) Presidenti amerikan Donald Trump ka pritur në Shtëpinë e Bardhë Kancelaren gjermane Angela Merkel. Kësaj të fundit nuk p
Trump-Merkelit: Të dy jemi përgjuar nga Obama Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka vazhduar të përsëritë pohimeve të tij se ishte përgjuar
Trump kërkon dorëheqjen e 46 prokurorëve të emëruar nga Obama Administrata e Presidentit amerikan, Donald Trump kërkoi dje dorëheqjen e menjëhershme të 46 prokurorëve federale të mbe
Publicisti kandidon per kreun e Tetoves Opinionisti dhe profesori universitar Arsim Sinani ka shpallur kandidaturën e tij për komunën e Tetovës. Ai përmes nj
Trump vijon sulmet kundër Obamës në Twitter Presidenti amerikan Donald Trump ka vazhduar serinë e sulmeve për paraardhësin e tij Obama, në Twitter. Në postimin e
A e përgjoi Obama Trumpin? Shefi i Inteligjencës zbulon të vërtetën James Clapper, ish-drejtori i inteligjencës kombëtare amerikane i ka hedhur poshtë pretendimet për çfarëdo përgjimi ndaj
Trumpi nën presion për të sjellë fakte se Obama e ka përgjuar Donald Trumpit po i kërkohet të japë prova që mbështesin pretendimin e tij se Barack Obama ka urdhëruar përgjimin e tele
Obama përgënjeshtron akuzat e Presidentit Trump për përgjime Zëdhënësi i ish-presidentit të Amerikës, Barack Obamas ka reaguar ndaj deklaratave të Donald Trump për përgjime të telef
Trump lëshon “bombën” e radhës: Obama ka përgjuar telefonat e shtëpisë sime Presidenti Donald Trump ka lëshuar akuzën e radhës, kësaj radhe në drejtim të paraardhësit, Barack Obama. Trump ka ak
Çifti Obama, libër me kujtimet nga presidenca që do të kushtojë miliona dollarë Ish-presidenti amerikan, Barack Obama dhe bashkëshortja e tij, Michelle Obama kanë bërë marrëveshje me “Penguin Random H
Filloi si një shaka, por mbledhin 43 mijë firma që Obama të jetë president i Francës Francezët pirtet të mbajnë zgjedhjet presidenciale, por shumë qytetarë nuk pëlqejnë asnjërin prej kandidatëve, ndaj dhe
Ish-presidenti Obama do rikthehet në politikë Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, mund të rikthehet në politikë. Lajmin e ka bërë të
Trump bën përgjegjës Obama-n për organizimin e protestave që kanë përfshirë vendin Në një intervistë të dhënë për “Fox News”, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka lëshuar akuza të ashpra
Fotografi zyrtar i Obamas vazhdon të ironizojë Donald Trump në rrjetet sociale (FOTO) Ish-fotografi zyrtar i Barack Obamas, Pete Souza është përfolur nëpër media se ka zgjedhur një mënyrë shumë të zgjuar pë
Obama kthehet nga pushimet, pritet me brohoritje nga turma në Nju Jork (VIDEO) Për të gjithë ju që po luteshit në heshtje që Obama të kthehej nga pushimet verore në ishujt “British Virgin”, sot është
Trump: Mos ka qenë Obama shumë i butë ndaj Rusisë? Presidenti amerikan, Donald Trump ka shkruar në Twitter se “Krimea është marrë nga Rusia” gjatë kohës së administratës s