999 rezultate për

obama

Japonia s’do t’i kërkojë falje SHBA-ve për bombardimin e 1941 Kryeministrit i Japonisë, Shinzo Abe, ka nuk do të kërkojë falje gjatë vizitës së tij në Pearl Harbour, për sulmin e bër
Familja Obama dekoron për herë të fundit Shtëpinë e Bardhë (FOTO LAJM) Në Shtetet e Bashkuara periudha e festave ka nisur zyrtarisht, dhe Shtëpia e Bardhë kryeson me bukurinë dhe transformimi
I akuzuari për dezertim kërkon faljen e presidentit Obama Rreshteri i ushtrisë amerikane, Boëe Bergdahl, ish i burgosur lufte, i akuzuar se ka rrezikuar bashkëluftëtarët duke u l
Obama: Marijuana duhet të trajtohet si cigarja dhe alkooli Përdorimi i marihuanës duhet të trajtohet si ai i cigareve apo alkoolit, kështu ka deklaruar presidenti në largim i Shte
Krishtlindjet e fundit të familjes Obama në Shtëpinë e Bardhë (FOTO LAJM) Krishtlindjet e këtij viti do të jenë e fundit për familjen Obama në Shtëpinë e Bardhë, pasi në muajin janar duhet t’i l
Me çfarë do merret Obama pasi të lërë Shtëpinë e Bardhë? Ja përgjigja Presidenti i SHBA-ve, Barak Obama dhe familja e tij po përgatiten të lënë Shtëpinë e Bardhë pas 8 vitesh. Por, çfar
Barak Obama shuan kureshtjen, do kandidojë Mishell për Presidente apo jo? Presidenti i SHBA-ve, Barak Obama, ka shuar kureshtjen e miliona njerëzve, nëse bashkëshortja e tij, Mishell Obama do të
Trump emëron kritikun e “Obamacare” si Sekretarin e ri të Shëndetit Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump ka emëruar kritikun kryesor të “Obamacare”(reformës shëndetësore të Obamas
Tronditet Amerika / Obama manipuloi zgjedhjet me 4 milion votues të vdekur (VIDEO) "Fox News", një nga gjigandët mediatik, i cili nuk ka mbajtur asnjë krah politik në këto zgjedhje presidenciale, ka tron
Obama zgjeron kompetencat e forcave speciale Administrata amerikane ka vendosur të rrisë pushtetin e forcave speciale ushtarake për të përforcuar luftën kundër celul
Obama për vdekjen e Castros: Historia do ta gjykojë ndikimin e madh të tij Shtëpia e Bardhë ka dalë me një deklaratë pas vdekjes së ish presidentit të Kubës, Fidel Castro në moshën 90 vjeçare.
Kamarieri Obama u shërben veteranëve gjelin e "Falenderimeve" (FOTO LAJM) SHBA-të festojnë sot festën zyrtare "Ditën e falenderimeve". Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara Obama, ka krye
Obama i jep medalje moderatores së parë lesbike Presidenti i SHBA-ve Barak Obama, ka dekoruar komedianen dhe moderatoren e njohur Ellen DeGeneres, e cila ka marrë një v
Obama ndan "Medaljet e Lirisë" për herë të fundit si President i SHBA-ve (VIDEO) Përpara se të lerë zyrën e tij Presidenti Obama do të dekorojë një listë të shquar me komedianë, gazetarë dhe civilë me
Ja fjalët e fundit të Obamës pas 8 viteve si President (VIDEO) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, u kthye në Shtëpinë e Bardhë mëngjesin e hershëm të së hënë
Obama dhe Putin takohen në Peru, ja detaji që tregon ftohjen e marrëdhënieve Presidenti i SHBA Barack Obama dhe Presidenti i Rusisë Vladimir Putin kanë zhvilluar një bisedë të shkurtër gjatë samiti
Obama po bën përpjekje të qetësojë partnerët në Azi-Paqësor Presidenti Barak Obama ndodhet në Lima të Perusë në segmentin e fundit të turneut të tij. Në Lima ai synon të sigurojë a
Teoritë konspirative/ Obama mund të refuzojë të largohet si President Një teori konspirative ka shqetësuar qytetarët e SHBA, e cila sugjeron se Barack Obama mund të refuzojë që të mos jetë m
Obama takon Aleksin, vogëlushin shqiptar që i shkroi letër për fëmijën e plagosur sirian (VIDEO) Presidenti aktual i SHBA-ve, Barak Obama ka takuar vogëlushin shqiptar i cili shkroi letër për ta pyetur si mund t'i nd
Obama takon 6-vjeçarin shqiptar që preku botën me letrën për djalin nga Siria (VIDEO) Djali shqiptar Aleksi, i cili u bë i njohur falë guximit dhe dhembshurisë që tregoi në letrën e dërguar Obamës për djali