999 rezultate për

obama

Obama shokon rusët: Jeni të vegjël e të dobët për ne (VIDEO) Presidenti i SHBA-ve, Barak Obama, në konferencën e fundit drejtuar medieve për fundvitin, ka folur i irrituar për sulme
Gazetares i bie të fikët në konferencën e Barak Obamës (VIDEO) Një gazetare ka humbur papritur ndenjat në konferencën e fundit të mbajtur për shtyp për këtë vit të President të SHBA-v
Barack dhe Mishelle Obama rrëfejnë ditët e fundit në Shtëpinë e Bardhë Më 1 dhjetor, në Dhomën e Kuqe të Shtëpisë së Bardhë, Barak dhe Michelle Obama u ulën me kryeredaktoren e revistës “Peop
Obamat lënë motin e ftohtë e kryeqytetit për të festuar Krishtlindjet në Hawai (FOTO LAJM) Obamat kanë zbarkuar në Hawaii për pushimet e tyre të fundit si familja presidenciale e Shteteve te Bashkuara të Amerikë
Obama ndërpret konferencën për të ndihmuar gazetaren që i ra të fikët Barack Obama, ka ndërprerë konferencën e tij të fundit, të premten, kur njërës nga reporteret i ra të fikët në sallën e
Obama: Rusia, Irani dhe Siria kanë “gjak në duart e tyre” në Aleppo Presidenti amerikan, Barack Obama, ka thënë se Rusia, Irani dhe Siria “kanë gjak në duart e tyre” nga betejat brutale të
Obama:Ndihem përgjegjës për situatën në Aleppo Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama ka mbajtur sonte konferencën e fundvitit , ku ndër të tjer
Obama në fjalimin e tij të fundvitit: Nga Trump pres që të mbajë Rusinë larg (VIDEO) Obama në fjalimi ë tij të fundvitit me median: Pres që Trump të mbajë Rusinë larg. Në konferencën e fundit të shtypi
Michelle Obama: Me zgjedhjen e Trump, amerikanët kanë humbur shpresën Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama vazhdimisht ka përcjellë mesazhe për shpresë, gjatë fushatë
Obama "ndërmerr aksion" kundër Rusisë për ndërhyrje në zgjedhje Presidenti i SHBA-ve, Barak Obama, ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin një aksion kundër Rusisë për ndërhyr
“Jo vetëm në Tokë ka jetë”, sekreti mbi alienët i kushtoi postin Hillary Clintonit Shtypi ndërkombëtar shkruan se zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane janë gati për ta publikuar atë që ata dinë mbi “ja
Obama ka urdhëruar hetime për sulmet kibernetike gjatë zgjedhjeve presidenciale Barack Obama, ka urdhëruar hetime lidhur me sulmet kibernetike gjatë fushatës së fundit presidenciale, për të cilat Uash
Obama kërkon nisjen e hetimeve për sulmet kibernetike gjatë zgjedhjeve presidenciale Presidenti në ikje i SHBA-ve Barack Obama u ka kërkuar agjencive amerikane të inteligjencës që të kryejnë hetime rreth s
Obama: Kam vuajtur nga racizmi gjatë kohës si president Presidenti Barack Obama thotë se ngjyra e lëkurës së tij ka kontribuar në perceptimin negativ të amerikanëve të bardhë
Trump: Barack Obama më jep këshilla për emërimet në kabinetin qeveritar Donald Trump tha se është konsultuar me Presidentin Barack Obama për zgjedhjet e mundshme të kabinetit; dhe Presidenti,
Obama: Amerikës do t'i kushtojë shtrenjtë nëse i shpall luftë Islamit “Amerikës do t’i kushtojë shtrenjtë t’i shpallë luftë Islamit. Ky i yni është vend i shpresës dhe jo i frikës”, tha pres
Japonia s’do t’i kërkojë falje SHBA-ve për bombardimin e 1941 Kryeministrit i Japonisë, Shinzo Abe, ka nuk do të kërkojë falje gjatë vizitës së tij në Pearl Harbour, për sulmin e bër
Familja Obama dekoron për herë të fundit Shtëpinë e Bardhë (FOTO LAJM) Në Shtetet e Bashkuara periudha e festave ka nisur zyrtarisht, dhe Shtëpia e Bardhë kryeson me bukurinë dhe transformimi
I akuzuari për dezertim kërkon faljen e presidentit Obama Rreshteri i ushtrisë amerikane, Boëe Bergdahl, ish i burgosur lufte, i akuzuar se ka rrezikuar bashkëluftëtarët duke u l
Obama: Marijuana duhet të trajtohet si cigarja dhe alkooli Përdorimi i marihuanës duhet të trajtohet si ai i cigareve apo alkoolit, kështu ka deklaruar presidenti në largim i Shte