999 rezultate për

obama

Publikohet fotografia e famijes Obama, të gjithë sytë te vajza Sasha (FOTO LAJM) Ish-Presidenti amerikan Barack Obama, pozon bashkë me famijen me rastin e ditës së Falenderimeve e cila u festua në fund
Michelle Obama: Amerikanët e bardhë "ende vrapojnë" nga fqinjët me ngjyrë Michelle Obama gjatë një samiti ka thënë se amerikanët e bardhë "ende vrapojnë" nga fqinjët me ngjyrë. Ish-Zonja e Pa
Fotoja me Obamën, VOA: Kërkohet hetim për kryeministrin Edi Rama Në Shqipëri Partia Demokratike i kërkoi sot Prokurorisë që të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama pas të dhënave të
9 pyetje për foton Rama-Obama, PD kërkesë Prokurorisë: Të hetohet për 3 vepra penale Partia Demokratike ka kërkuar prej prokurorisë të nisë hetimet për foton e bërë mes kryeministrit Edi Rama dhe ish presi
Shtëpia 15 milion dollarëshe që do të blejnë Obamat të lë me gojë hapur (FOTO LAJM) Barack Obama dhe bashkëshortja e tij, Michelle duan të blejnë një pronë buzë detit në shtetin e Masaçusets, e cila i për
Obama shet fanellën e basketbollit me një shifër maramendëse (FOTO LAJM) Fanella e basketbollit e ish-Presidentit Barak Obama, me të cilën ai ka luajtur kur ishte në gjimnaz është shitur në ank
Ngjashmëria me Barack Obamën i ka ndryshuar jetën, tani ka vetëmn një ëndërr (FOTO LAJM) Që nga fillimi kur Barack Obama mori detyrën si Presidenti i 44-të i Shteteve të Bashkuara, në vitin 2009, Ilham Anas ës
Ngjashmëria me Barack Obaman i ndryshoi jetën këtij njeriu (FOTO LAJM) Që kur Barack Obama mori detyrën si Presidenti i 44-të i Shteteve të Bashkuara, në vitin 2009, Ilham Anas është bërë i f
E do e gjithë bota, Michelle Obama gruaja më e admiruar Për disa ajo është “Zonja e Parë e Përjetshme”, por për të gjithë botën, Michelle Obama është më e admiruara, sipas një
Më i famshëm se Obama! Dikur i këndonte Enverit, Goliku i Tepelenës i thur vargje Ramës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ishte dje i pranishëm në Tepelenë në kuadër të takimeve elektorale. Tepelenasit e pritën me këngë
Këngëtarja shqiptare e ftuara e nderit te Michelle Obamas Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha është lindur dhe rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku vaz
Kjo është arsyeja pse Obama nuk e mbështet Biden për president Ish-zv.presidenti i SHBA-së, Joe Biden, tashmë ka deklaruar publikisht se do të garojë për zgjedhjet presidenciale të vi
Kush është gruaja amerikane më e admiruar Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton, ka humbur epitetin 17 vjeçar të gruas më të admiruar nga amer
Obama bëhet Babagjysh (FOTO LAJM) Ndonëse ishte vite më parë president i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, zgjedh që të jetë argëtues edhe më tej dhe t
Libri plot mistere i Michelle Obama rekord shitjesh në SHBA “Becoming” i ish-Zonjës së Parë, Michelle Obama është bërë libri më i shitur i nxjerrë këtë vit në SHBA vetëm 15 ditë pa
Michelle Obama sapo tha gjithçka që nuk e tha dot kur ishte Zonjë e Parë Mbrëmjen e djeshme Michelle Obama ishte e ftuar në “Jimmy Kimmel Live” për të folur rreth librit të saj të fundit dhe je
Sikur Pacolli me Trumpin edhe kryeministri irakian ka lenë nam duke iu vardisur Obamës (VIDEO) Ditën e kaluar zv.kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli u bë qesharak pasi tentoi të takonte Donald Trumpin. Ndërsa, T
Obama kritikon Donald Trump Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama ka kritikuar të premten republikanët bashkë me presidentin aktual,
Dora e Bushit në dorën e Mishele Obamas, të gjithë për këtë veprim po flasin (VIDEO) Edhe pse parti të ndryshme familja e Obamës me familjen e Bush kanë marrëdhënie shumë të mira e kjo u duk në ceremoninë
Homazhet për John McCain, Bush e Obama në ceremoninë e Uashingtonit Dy ish-presidentë të Shteteve të Bashkuara iu drejtuan me mesazhe prekëse pjesëmarrësve në shërbimin e memorialit të ish